EEN MEISJE ONDER VOOGDIJ ^^8 lU Het meisje in de lift Huidverzorging thans in het tecken van vitamine F mM cLe Mrouuï&are Duizenden vrouwen, die zich afvragen, wat er toch aan haar teint schort, ont vangen thans antwoord van de weten schap. Vet arm voedsel heeft een ge brek aan vitamine F teweeg gebracht, en zonder vitamine F verlept de huid. U lijdt toch niet reeds aan de eerste waarschuwende symptomenbrosse nagels, dof wordende haren - Neem tijdig Uw maatregelen. Ga over op Dobbelman's Castella crèmes. Iedere tube bevat 2000 eenheden vitamine F. Zij hergeven de weefsels hun vitaminen- rijkdom, hun jeugd en hun veerkracht! VITAMINE jP CRÈMES COID CRÈME VANISHING CRÈME v'Vtv'" 33 cent per tube JEUGD NU TE KOOP! Maak je niet zoo bezorgd over je teintVitamine F helpt Het lijkt of je tien jaar jonger bent geworden Vervolg van blz. 19 die liaar iets vertellen kon, en we weten nu, hoe hij is. Wees maar blij, dat we d;it ten minste weten." Rönne antwoordde niet. Hij zat ichterovcr in zijn stoel, met gesloten logen, met gefronst voorhoofd en strak resloten lippen. De wind was den heelen vond toegenomen en gierde nu door de hoornen alsof er eon zee klotste. Rönne hoorde het niet. Hij zat het probleem te overwegen, dat Olby hem had voorgelegd. Op het eerste gezicht leek het plan onuitvoerbaar dwaas, •anstellerig, zinloos. Als hij naar Nice ding, zooals Olby hem aanried, moest hij natuurlijk tekst en uitleg geven, en liep hij gevaar, voor fantast en onrust stoker te worden aangezien. Tante Christine zou hem uitlachen en Elsa zou hom waarschijnlijk zijn komst kwalijk nemen. Volgens tante Christine had Elsa het volkomen naar haar zin en genoot zij iederen dag. Hij herinnerde zich een zin uit den laatsten brief van tante Christine aan zijn moeder: „Je bescher melinge heeft maar één gebrek, vind ik: ze is te knap. De jongelui zwermen op haar af als de bijen op een bloem, 't Arme kind kan er niets aan doen. Ze vindt 't. heel niet prettig, dat er avond op avond zoo'n zwerm mannon om haar heen zoemt. Ze wil dikwijls niet eens in de buurt van de danszaal komen. Er is één jongmensch, een Amerikaan, dat bijna voor haar op zijn knieën valt. Ik ben soms bang, dat ik haar kwijt raak, maar ik hoop van niet." Die opmerkingen haddon Rönne heel wat onrust bezorgd en hem vele uren slaap gekost. Het beviel hem niets, dat Elsa pleizier had, met een troep zoemen de jongelui om haar heen. Dien jongen Amerikaan haatte hij. Wie gaf hem het recht, verliefd op Elsa te worden? Als ze hem maar niet aanmoedigde. Hij was bang. Hij had soms een gevoel, of hij een verworpeling was, aan den kant gezet, buiten gevecht gesteld. Hoeveel kans zou hij hebben, als hij naar Nice ging en binnendrong in die vroolijke, genotzuchtige bende leegloopers? Zou Elsa 't hem niet kwalijk nemen, dat hij kwam, en hem zoo ongeveer beschouwen als een spook op haar feest? Maar van den anderen kant mocht hij met zijn eigen gevoeligheden rekening houden? Ging héér veiligheid niet voor alles Hij was toch haar vriend al mocht hij nooit iets anders worden. Olby meende, dat zij in gevaar verkeerdi en Olby was een man met een scherp en diep doorzicht. nij wist niet wat hij doen zou. Eindelijk stond hij op en hij rekte zich. „Ga je moe, Ivar?" zei hij. „De dames zullen niet weten waar we blij ven." NEGENTIENDE HOOFDSTUK Marit had zich in een boos humeur op haar kamer teruggetrokken. Zij was weer op Malarhov komen logeeren op verzoek van haar tante, maar ha ar eigen lijke beweegreden was, dat wist ze, dat Ivar Olby 's Zaterdags zon komen. Hei ergerde haar, dat, zij dit voor zichzelf moest bekennen, maar zij wist, dat hel waar was. De zeepbel van haar trots was er door stukgestooten, haar zelf vertrouwen was er door gebroken; zij voelde zich nu op één peil staan met al die sentimenteele vrouwen, die zij kende. Zij had zich ingebeeld, dat zij boven de gewone zwakheid van haar sekse verheven was, dat zij een kern gezond hart, in zich omdroeg, dat zij geen man noodig had en haar leven op haar eigen manier wensehte te loven, vrij van huwelijksbanden. En toch had ze zich opgewonden als een schoolmeisje, toen zij den naam Ivar Olby hoorde noemen. Vol opwinding had ze zijn komst afgewacht, en zij had zich met on gewone zorg gekleed. Een uur had zij voor den spiegel gestaan om haar haar te doen en nog eens over te doen zij had gebloosd tot in de puntjes van haar ooren, toeii ze zijn stem in de vestibule hoorde en zo had verlangd naar den avond, die lang zou zijn en blij. En nu! Zij trok haar nieuwste en duurste japon uit en gooide die met een wrevelig gebaar over een stoel. Zij trok de speld jes uit haar haar en liet het wild uit staan om haar hoofd. Toen greep ze naar haar borstels en begon met bijna woeste kracht haar lokken te bewerken. Wordi vervolgd Weer zoo'n goed DX^BBELM^N-product Een ontmoeting in een lift, die voor twee jonge menschen van groote beteekenis wordt in hun verdere leven, vormt het oriaineele „voorspel" van den nieuwsten roman in de serie Avonduur-Fectuur. Deze ontmoeting vindt plaats in de lift van een onzer groote Nederlandsche drukkerijen. Arnold van Dam, die de lift betreedt, is op weg naar zijn broer, mr. Piet van Dam, die de drukkerij wil verkoopen, en Bep, die zich al in de lift bevindt, komt juist van Piet van Dam, haar verloofde, vandaan. Wij willen u van den verderen inhoud niets verklappen: verzekert u tijdig van een exemplaar, het kon anders te laat zijn I De roman „Het meisje in de lift" verschijnt volgende PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen „Humorist" en „SJors". Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuif bergen. Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69, franco po- post i 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummert- 16 cent. (Prijsverhoogln: toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 1779: NP. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postalionne menten gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM Singel 263 Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Telef. Int. 47133, Qirc nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr 43141 UTRECHT Btltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597, ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81 een en twintig, twee en twintig, drie en twintig Knipser: „Dat heb je nou van je tijdopname. Alles was goed gegaan, Indien je maar een momentopname gemaakt had met de Schleussner ADOX film." 's werelds oudste fotoche sche fabriek

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22