NOVITEITEN op het gebied van Kousen en Schoenen Daar men bij bet uitreiken van bon 2 van het principe uitgaat» dat het winterschoeisel liefst zooveel mogelijk gespaard moet worden, en men onlangs het aantal artikelen, dat op dezen bon verkrijgbaar gesteld wordt, weer aanmerkelijk uitgebreid heeft, ziet het er wel naar uit, dat een groot aantal vrouwen zich zoo voor en na in het bozit ervan zal mogen verheugen. Vandaar dan ook dat de belangstelling voor de schoenenzaken weer groeiende is, vooral nu elkeen begrijpelijkerwijze precies op de hoogte wil zijn van wat ze wél en wat ze niét op haar kostbaren bon kan krijgen. Het zou ons te ver voeren om do heele lijst van artikelen, die onder deze vergunning vallen, te pu- bliceeren; toch willen we heden enkele woorden wijden aan de twee belang rijkste artikelen, namelijk den loeren schoen met houten zool en omgekeerd het textielschoeisel, dat een zool van leer of rubber mag hebben. Overigens hoeft men ook slechts langs de etalages te loopcn om precies te zien op welk schoeisel men recht zou hebben, ter wijl deze lijst ook op het aanvraag formulier is opgenomen. Wat betreft de schoenen met hquten zool, zouden degenen, die allerlei „ma ren en bezwaren" opperen, eigenlijk eens moeten beginnen met ze zelf te probeeren, want de combinatie van uitgeholde zool plus open hiel waar borgt voldoende speling voor den voet. En wat het klossen aangaat, blijkt het, dat dit overmatig lawaai in hoofdzaak- de schuld van de draagster zelf is en Een geheel gesloten leuren schoen mei buigzame zool van houten ook op bon 2 verkrijgbaar gesteld wordt. heen greintje leer voor gebruikt en dus heelemnal zonder bon dus zou die verklikker voor haar aanleiding kunnen worden om haar slechten loop eens "wat te herzien. Overigens kan een reepje van een ouden fietsband of een stukje linoleum, dat men eronder spijkert, als "anti-lawaai- middel dienen. En toegegeven, dat er wel enkele bezwaren tegen het houten schoeisel zullen bestaan, dan maken toch de origineele kleurige modellen zeker weer veel goed. Voor degenen echter, die meer verlegen zitten om een paar echt degelijke schoenen, ook al is het dan midzomer, vinden we zelfs molièTes met geheel gesloten bovenwerk en heerlijk buig zame zolen van in geledingen aangebrachte latjes. Bij het textielschoeisel met leeren of gummizooi, dat, door de tegenwoordige om standigheden na jaren weer in het midden van de belangstelling komt te staan, kunnen we wijzen op het niet te onderschatten voor deel, dat de voet voldoende ventileert. De oude gerepareerde kousen gebruiken we voor werk en groote wandelingen en de gave exemplaren voor het middaguur en om mee „uit" te gaan. 3 foto's eigen opnamen-Model Swift; 1 foto Recla1 foto Georgi-Reela. Op do kousenmarkt weert debinnen- landsche industrie zich duchtig en wordt alles in hot werk gesteld om de natuur zijden kous ter zijde te streven. En als de voorteekenen niet bedriegen zal dat mis schien zelfs spoedig een voorbijstreven worden, daar staan zoowel het,„Tenax"- procédé als het „Nylon"-procédé borg voor. Deze laatste kunstzijden draad zou zelfs kousen geven, die niet alleen veel stérker en goedkoopor dan het natuur- <e product zijn, maar bovendien ook regel matiger. Wat do kleuren betreft, staan tinten tusschen zonnebrand en gebrande aan den top. Het is een wijze maat regel, steeds minstens twee paar van dezelfde kousen te koopen, daar men dan bij een eventueel ongeluk toch altijd nog drie stuks, die bij elkaar te gebruiken zijn, overhoudt. Overigens kunnen er heel wat onge lukjes met kousen vermeden worden. Hoeveel vrouwen zijn er nog steeds, die verzuimen ragfijne exemplaren met een hieltje aan te trekken, terwijl het langzaam van onderen naar boven langs het been afrollen nog veel beter zon zijn. Ook beweert dc insider, dat een te lange kous heel wat beter naar binnen dan naar buiten omgeslagen kan worden. Ten slotte beduidt het een enorme kousenbespa- ring, als we bij ons werk en voor lange wandelingen oude exemplaren gebruiken. Want al is een keurig stopjo dan ook geen schande, als we uitgaan, dragen we immers toch veel liever gave exemplaren. Het onzichtbaar ophalen van ladders moge dan al een ware uitkomst zijn, een kous wordt er door beschadiging toch nooit beter op. suiker Voor degenen, die ba ng zijn dat het geval wat erg luid ruchtig is, gelde de tip om een reepje van een ouden fietsband of een stukje linoleum onder het hout ie spijkeren. Er zijn alleraardigste schoenen op bon 2 te verkrijgen. Vooral de con structie der hakken en de kleurcom binaties hebben de aandacht van den ontwerper, terwijl de uitgeholde zool in combinatie met den open hiel voor voldoende speling van dem voet zorgt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30