In 9t Zeeuwsche KERSENLAND Zondag 29 Juni werden te VUssingen regionale athletiehwedstrijden gehouden, waaraan verschillende vereenigingen deelnamen. LinksStart van de finale 100 meter dames. Midden: De 100 meter heeren bracht in de series en in de finale spannende momenten. Rechts: Dobbelaere wint in een schitterenden stijl de 1500 m. (Eigen opnamen) Al heeft het geroep van den koopman nog niet geklonken langs de straten van onze Zeeuw- sche steden, toch ismen in de Zuid-Bevelandsche boomgaarden reeds begonnen met het plukken van het „kersenrood", dat als bloedkralen te stoven hangt in de warme Julizon. Ze zijn niet goedkoop dit jaar en daarom blijft de koopman in de stad wat langer weg; maar ze laten zich onder de lommerrijke boomen wel smaken en een uitstapje naar de mooie boomgaarden zal thans, nu van buiten de provincie geen druk bezoekverwacht kan worden, voormenigen Zeeuw wel op het programma prijken, waar voor de V.V.V. van Goes haar propaganda is begonnen. Als tegenprestatie gaan de Zuid- Bevelanders dan vanzelf de Schouwsche duinen en de Walchersche badplaatsen bezoeken, of maken ze per tram eens een genoeglijk ritje door het Zeeuwsch-Vlaamsche land om ten slotte te constateeren, dat er nog veel onont dekt bleef in de eigen Zeeuwsche omgeving, en ook een boottochtje over de Zeeuwsche koele wateren een zomergenoegen bij uit nemendheid is. Zie ik er zoo niet mooi uit, met de roode kersen als oorbellen f De eerste Zeeuwsche bezoekers van over de Schelde in de Zuid-Bevelandsche boomgaarden doen zich te goed aan de sajrpige roode kersen. (Eigen opnamen) en de plukkers klimmen tot boven aan om de kersen te bemachtigen die in volle manden naar de veiling gaan. In t hartje van Zuul-Beveinud is de drulte in de boomgaarden reeds begonnen, na de ke senpluk een aanvang nam. De lange ladders staan weer tegen de takken geleund

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13