EEN MEISJE ONDER VOOGDIJ V Even wringen even duwen NU SPAART U ZEEP Cen nieuw produet der Sunll t Zeep Tal?rieken 24 maar Ii1 gaon refers losmaken! Zóó in en uit je schoenen zegt de Clah van Schoenerimoordenaars, die nog honderden malen meer leden telt dan er schoenwinkeliers zijn! ees zuinig op 'w schoenen, draag h.v. niet aldoor het zelfde paar. doch gun ook Uw schoeisel zijn rust. Behandel ze^ met zachtheid zélfs als U ROBINSONS draagt! Want wie weet. wanneer U wéér 'n schoenenbon krijgt ■Vo. 3 an iU Spaar- Uw-schoenen Vet-Ex, het nieuwste product der Sunlight- fabrieken, is bezig de harten der Neder- landsche huisvrouwen snel te veroveren. En dat is geen wonder! Want met Vet- Ex gaat het vatenwasschen verbazend snel, afdoende en goedkoop. Het vet vliegt als het ware overal af. En de huisvrouwen sparen zeep door Vet-Ex te gebruiken, terwijl het vatenwasschen vroeger heel wat zeep verslond. Voor het vatenwasschen is Vet-Ex inder daad onovertrefbaar. En zij zijn verrukt over Vet-Ex voor haar glaswerk en kristal! Niet alleen geeft Vet-Ex in een oogwenk een prachtig resultaat, maar bovendien kan Vet-Ex niets aantasten: geen metaal, geen glas- of houtwerk. Alles is veilig in de zachte Vet-Ex-oplossing, ook de handen van de huisvrouw. Dus zij bewaart haar zeep voor het linnengoed en neemt voor het vatenwasschen uitsluitend Vet-Ex! GEEN ZEEP MEER VOOR DEVAAT NEEM VET-EX THANS TE BAAT Een pak Vet-Ex is voldoende voor 25 keer vatenwasschen Vervolg van blz. 22 m i.' over» BOff niet meer de macht had. haar het leven lastig te maken. Dus wél mocht zij zich gelukkig voelen. De Bonnes en Marit Anders maakten natuurlijk geen deel uit van het ver leden, dat zij wilde vergeten. Die be hoorden tot liet heden, en op een nog niet te omschrijven wijze tot de toe komst. Zij waren een wezenlijk bestand deel van haar leven geworden; met on verbrekelijke banden was zij aan hen gehecht. Naarmate de weken verliepen, zag zij gretiger uit naar brieven van Malarhov. Kwam er een brief voor haarzelf, dan was die steeds ingesloten hij een aan tante Christine. Zij begreep, waarom het zoo was. Mevrouw Rönne wilde niet, dat haar adres onder de speurende oogen van juffrouw Svan kwam. Elsa stelde die brieven zeer op prijs en zij las ze meermalen. lederen zin, ieder woord overwoog zij. Er kon een beteekenis in liggen, die haar hij eerste lezing was ontgaan, en zij wilde niets missen. Zelfs probeerde zij soms tus- schen de regels te lezen. Johan Rönne schreef haar natuurlijk nooit, maar juist over hem wilde zij hooren. liet allerbelangrijkste vond ze, wat hij deed of zei. Ze kon nooit vergeten, dat hij haar ten huwelijk had gevraagd dat was de voornaamste gebeurtenis in heel haar leven. Het had een eigenaardige verandering in haar teweeg gebracht, haar leven verruimd.... de wereld had nadien een heel ander aanzien gekregen. Zij vroeg zich wel eens af, of zij niet te haastig was geweest met haar antwoord. Zij had het als vanzelfsprekend be schouwd, dat medelijden zijn eenige Irijfveer was.. zij had hem geen tijd gelaten voor een naderen uitleg. Mis schien was er nog een warmer gevoel in zijn hart.. Zij wist, het niet, en nu zou zij iiet waarschijnlijk nooit te weten komen. Zich in de toekomst verdiepen, deed zij maar zelden. Zij wist, dat zij den tien den November de nalatenschap van li aar vader in handen zou krijgen. Of het veel was of weinig,wist zij niet. Zoo vaak zij er Erik Lund naar gevraagd had, was een direct antwoord uitgebleven; maar wel had hij meermalen laten door stralen, dat het niet heel veel zou zijn. Misschien had zij er achter kunnen komen, als zij zich de moeite had ge troost, navraag te doen, maar als Erik Lund praatte over aandeelen en obliga ties en coupons en wisselkoersen, had zij er zoo weinig van begrepen, dat zij maar niet, verder informeerde. Zij twijfelde trouwens geen oogenblik aan zijn eerlijkheid, dus of het veel was of weinig, te zijner tijd kreeg zij het wel. Zij hoopte echter, dat het genoeg was, pin haar een onbezorgd leven te waar borgen. Was het dat niet, dan zou ze haar eigen brood zien te verdienen, gelijk zooveel meisjes deden. Maar dat was allemaal van later zorg. Als zij voor een brug kwam te staan, zou zij wel zien, hoe zij er over kwam. Mevrouw Stenbock deed al het moge lijke, om Elsa het leven zoo aangenaam mogelijk te maken. Zij behandelde haar meer als een vriendin dan als een onder geschikte. Zij wist van mevrouw Rönne, dat Elsa haar vaders erfdeel te wachten was. en in stand gelijk stond met me vrouw Stenbock zelf. Maar zij hield van het meisje om haarzelf. Toen zij van de reis waren uitgerust en Nice voldoende verkend hadden naar hun zin, begonnen zij autotochtjes te ondernemen in verschillende richtingen. Een van hun eerste ritten was naar Monte Carlo. Zij gingen langs den boven- weg, de Grande Corniclie, en zagen het stadje beneden zich liggen. Elsa liet, een kreet van opgetogenheid hooren. Zoo'n fraai tafereel meende zij nog nooit gezien te hebben. Badend in zonneschijn ston den daar de villa's, de grijze heuvels bespikkelend, en de groote hotels, en het glimmende dak van het, Casino, tusschen breede grintwegen en bloembedden en grasvelden, en daarachter de zee, die er uitzag als een uitgestrekte blauwe vijver. Zij moest haar adem inhouden, terwij] zij keek. Wandelingen maakte Elsa gewoonlijk alleen. Mevrouw Stenbock was mee te krijgen overal heen, waar een auto komen kon, maar paadjes beklimmen zoo steil als het dak van een huis, dat lieten haar leeftijd en haar rheumatiek haar niet toe. Zij had er echter niet het minste bezwaar tegen, dat Elsa haar eigen gang ging en zich op haar eigen manier vermaakte. Aan gevaar dachten zij geen van beiden, en in normale om standigheden zou er ook geen gevaar hebben bestaan. Maar Lund kwam te hooren, waar Elsa was, en wel door een zekeren Marsvin, die een maand lang in Monte Carlo had vertoefd. Zij ontmoetten elkaar op een middag tegen het einde van Januari in een café. „Zeg, Lund," had Marsvin hem toege sproken, „ik geloof, dat ik een premie verdiend heb. Ik heb je verdwenen nicht ontdekt." „O ja?" antwoordde Lund onver schillig. Lund was te voorzichtig, om zich te verraden. „Een paar dagen geleden tegen gekomen, in Nice op de Promenade. Ze liep met een oudere dame. Ik twijfelde in 't eerst, maar toen ik nog eens goed keek, wist ik zeker, dat zij 't, was." „Ik wist niet, dat ze in Nice was." zei Lund rustig, „al wist ik natuurlijk wel, dat ze in Frankrijk zat." „Zoo, wist, je dat?" vroeg Marsvin verwonderd. „Ik dacht dat ze spoorloos verdwenen was." „Dat wil zeggen.. ze heeft in geen maand iets van zicli laten hooren," ant woordde Lund knorrig. „Ik lieb genoeg in ongerustheid gezetenen voor gek gestaan ook. Maar enfin, da's achter den rug. Ik heb meteen met haar gebroken. Ik wil haar niet meer zien." Vervolg op blz. 27 VERZOEK AAN DE ABONNÉ'S De vaak voorkomende schaarschte aan wisselgeld noopt ons den abonné's te verzoeken, den bezorgers van het blad zooveel mogelijk met gepast geld ie trillen betalen. Wij vertrouwen, dat de abonné's aan dit verzoek gehoor zullen geven, waar door niet alleen een vlotte bestelling in de band gewerkt wordt, doch horen dien den bezorger moeilijkheden worden bespaard. DE ADMINISTRATIE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24