EEN MEISJE ONEEN VOOGDIJ Daar Victor ient je"..! Victoria is LIEFDE IN DUPLO BISCUITS Vervolg van blz. 24 „Maar je beat tocb haar voogd?" wist, waar ze was. Wekenlang had hij „Gewéést tot ze meerderjarig werd. geprobeerd, haar te vinden, en zijn leven Nu kan ze gaan waar ze wil en haar was in dien tijd een foltering geweest, geld besteden zooals ze verkiest." Hij hoopte, dat zij dood was, maar dorst ,,.Ta, je hebt de jongelui niet aan een het niet te gelooven. touwtje tegenwoordig, vooral de meisjes Herhaaldelijk kreeg hij het beeld van niet. Ze hebben veel te veel eigen hoofd." een rechtbank voor oogen.een reeht- „Zeg maar liever: ze zijn ondankbaar, bank, waar hij voor stond, op aanklacht en ze hebben geen respect voor ouderen, van verduistering en misbruik van ver- zelfs niet voor hun eigen ouders!" trouwen. Hoeveel hij had opgemaakt klaagde Lund. „Ze zitten vol eigenwijze van Elsa's vermogen wist hij zelf niet; en gevaarlijke ideeën. Waar dat heen hij had er geen volledige aanteekening moet met de wereld is me een raadsel." „Een mooie we reld is 't tóch al niet," beaamde Marsvin. „Hoe gaat 't jou in de zaken?" „Misère," zei Lund hoofdschud dend. ,,'t Is eigen lijk zonde van den tijd, hier in Stock holm te zitten. Ik heb er al eens over gedacht, je voor beeld te volgen, en ook 'n paar weekjes naar Monte Carlo te gaan. Nogal ge luk gehad?" „Alleen den laatsten avond, 't Scheelde niet veel of ik was blut. Maar heel op't eind nam mijn geluk een keer, en won ik alles te rug, wat ik verloren had, en nog meer zelfs is de titel dien wij aan den nieuwsten roman van de serie Avonduur-lectuur gegeven hebben. Het is een vroolijk vacantieverhaal, waarin de zomergasten van pension Bornholm de hoofdrol spe len. Amor schiet zijn pijlen af en zij treffen doel De roman „Liefde in duplo" verschijnt volgende week. Prijs 16 cent. Verkri[g- baar bij onze kantoren, bezorgers en agenten. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van het bedrag, verhoogd met 2% cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening no. 142700 of na ontvangst van postwissel. Neem den roman mee op een fiets- of wandeltocht I Hij bezorgt u een vroolijken zomeravond 1 van gehouden. In 't begin was hij van plan geweest, al het geld terug te stor ten, dat hij zich had toegeëigend, maar hij was finan cieel steeds verder achteruit gegaan. Zijn eigen faillisse ment aanvragen dorst hij niet: dan ging de justitie wel licht een onderzoek instellen, waardoor de waarheid aan het licht zou ko men. Er was geen andere uitweg, dan met Elsa trouwen, óf haar uit den weg te ruimen, vóór zij mondig werd. Zijn ontmoeting met Marsvin was de grootste mee valler, die hem in maanden te beurt iets .............J was gevallen. Op net nieuw gloorde er genoeg om mijn kosten goed te maken." hoop in zijn hart. Hij kende Nice, en „Zoo, dan mag je van geluk spre- hij kende er het achterland. Haar kon ken," zei Lund, „Maar nu weet ik nog hij zijn voornemen veel makkelijker niet, of ik wel ga. Ik heb geen zin om uitvoeren dan in Stockholm. Hij was die juffer weer te ontmoeten. Er is niets, zoo opgewonden en blij, dat hij dien dat een mensch zoo grieft als ondank- nacht bijna geen oog toedeed. Den baarheid." volgenden morgen stond hij vroeg op en „Hoe zou je haar ontmoeten?" pakte hij zijn koffer. Aan zijn zuster antwoordde Marsvin. „Zij zal in Monte vertelde hij, dat hij voor dringende Carlo niet komen, en die oude dame zaken plotseling weg moest. Vóór het ook niet." middaguur zat hij in den trein. „Daar is niets van te zeggen," bromde Twee dagen later, in den middag, Lund. „Vrouwen zijn dikwijls geboren bereikte, hij het doel van zijn reis. Niet spelers." zonder moeite vond hij een kamer, in De twee mannen scheidden, maar een klein hotel aan de grens der stad. Lund keek daarna heel anders. Zijn Maar kieskeurig was hij ditmaal niet. kleine oogjes schitterden en om zijn In gewone omstandigheden zou hij zijn dikke lippen kwam er een lachje. neus hebben opgehaald voor zoo'n „Geen wonder, dat ik haar in Stock- logement en voor de menschen, die hij er holm niet kon vinden," peinsde hij. aantrof. Nu echter kwam hij niet vooi „Enfin, 't geluk is met de stoutmoedi- zijn plezier, maar voor een hachelijke gen. Ik heb weer een kans, een mooie en misschien gevaarlijke onderneming kans." dan was het juist een voordeel, dat hij De rest van dien dag waren Lund's buiten de elegante wereld bleef, gedachten bij Elsa en bij niets anders. Zijn eerste stap was, een lijst van bad- Kon hij haar maar in zijn macht gasten te Nice aan te schaffen, en de krijgen en haar dwingen, met hem te lange rijen namen door te zien. Ilij trouwendat was beter dan het juichte bijna, toen hij den gezochten andere. naam vond. Het liep hem nog steeds Hij schrok niet meer terug voor „liet mee! Hotel Beau Site kende hij. t Lag andere". Hij had zichzelf met het idee gunstighij kon makkelijk de menschen, vertrouwd gemaakt. Wat hem nog die er in en uit gingen, gadeslaan, zonder bekommerde, was slechts, dat hij niet zelf opgemerkt te worden. Word! vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen .Humorist en „SJors Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuif bergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent. per week per kwartaal 1.69. franco per post ƒ1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummers 16 cen^- (PrlJsver"°°Sing toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonne menten gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau teHaarlem. Bureaus HAARLEM: Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 1427011. AMSTERDAM, Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b Telef Int. 47133 Giro nr 101981 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT BUtstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56 Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825 Giro nr. 383772 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. Daar is nu Victorientje, de Moeder van de ontelbare „Jongetjes" en de „Marietjes" en al die andere, heerlijke Victoria-biscuitjes, die de kin deren zoo lekker vinden. Op 't oogenblik kan Victorientje - en dat vindt ze heel erg jammer - maar over enkele soorten Victoria-biscuits „moederen" de tijdsomstandig heden dwingen nu eenmaal tot noodzakelijke beperkingen - ook in 't aantal sóórten der biscuits. Maarzegt Victorientje - da's gelukkig maar tijdelijk. En dit is 'n goede troost: de Victoria- biscuits die er zijn... nou..., die zijn fijn! m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27