SOLIDOX T VERtEHER UW VERF TEGEN &EDERE «Ü5Ï Wat kunnen we inmaken? Zrhrij^ Wat :ull eten en llm lach als lenteMOtaeu CORRESPONDENTIE een tegen tandsteen mm Span pen je Smoklaar!) hef automatische reini(jinq?middcl «ender w) 29 RABARBER IN FLESSCHEN Snijd jonge rabarber met de schil, oude rabarber geschild, in stukjes. Wasch deze en breng ze met het aan hangende water aan de kook. Laat de massa tot moes koken en vul er uit gekookte flèsschen mee. Voorzie de flesschen onmiddellijk van uitgekookte kurken, snijd ze gelijk met den hals van de flesch en dompel ze daarna twee maal in vloeibare lak. Om de c'onser- veerende werking te verlioogen, kan men het moes, voordat het in de fles- schen wordt, gedaan, met suiker naar smaak vermengen. BESSENSAP Bessen, suiker. Wasch de bessen in ruim water en zet ze vervolgens met het aanhangende water op en laat ze langzaam aan de kook komen. Laat het sap door een doek uitlekken en voeg vervolgens per liter sap 1 pond suiker toe. Kook het sap tot de suiker geheel is opgelost. Giet het daarna in uitgekookte of ge zwavelde flesschen, kurk en lak ze. Bevestig voor het uitzwavelen van de flesschen een stukje zwavellint aan een ijzerdraadje, steek het lint aan en hang het met behulp van het ijzerdraadje in de flesch, waardoor deze geheel met zwaveldamp gevuld wordt en alle bacteriën worden gedood. Neem het lintje uit de flesch en steek liet lint direct in een kopje water. POSTELEIN IN FLESSCHEN Postelein, zout. Zoek de postelein zorgvuldig uit en wasch ze in ruim water. Laat ze op een vergiet uitlekken. Kook de groente zon der water met zout gaar gedurende ongeveer 15 tot 20 minuten. Doe ze vervolgens in uitgekookte of gezwa velde flesschen. Sluit de flesschen direct af met uitgekookte kurken, snijd de kurken gelijk met den hals van de flesch en lak ze. KERSEN OP WATER Kersen, water, suiker, desyerkiezende. een stukje pijpkaneel of vanillestokje. Ontdoe de kersen van de steeltjes, wasch ze meerdere malen en vul er pap- flessclieu met heugelsluiting mee tot ongeveer 1% tot 2 cm onder den rand. Giet er vervolgens afgekoeld kokend water op, waarin voor eiken liter water 275 gram suiker is opgelost. Schik er. indien vanille of pijpkaneel gehruikl wordt, dit tusschen. Steriliseer de ker sen gedurende 30 minuten hij een tem peratuur van 80 graden O. Laat <b beugels gedurende 20 minuten los. maak de flesscben dicht, steriliseer de kersen af en laat de flesschen in hei water afkoelen. AARDBEIENJAM 3 pond ^aardbeien, 2 pond suiker. Verwijder de kroontjes van de vruch ten en wasch ze in water voorzichtig af tot ze geheel schoon zijn. Doe ze in een pan en breng ze met het deksel op de pan aan de kook. Laat ze daarna zonder deksel tot plm. 2/3 van hun oor spronkelijke hoeveelheid inkoken, voeg er de suiker hij en laat de jam nu zoo lang koken tot een druppel er van, die op een koud schoteltje wordt gedaan, niet meer uitvloeit. Vul er goed schoon gemaakte jampotjes mee en bedek de jam met een in alcohol gedrenkt pa piertje. Sluit de potjes met schroef deksel of vochtig perkamentpapier. Zondag en wij Maandag: Dinsdag: Woensdag: Donderdag Vrijdag Zaterdag Ragout van rund- of kalfsvleesch. Rabarber. Aardappelen. Vla van rijstgries. Groentesoep met rijst. Drie in de pan. Broodgehakt. Andijvie. Aardappelen. Maïzenavla. Groenteschnitzel Gekookte rijst. Yoghurt. Vischkoekjes. Witte bonnen met tomaten. Gebakken kaas. Sla- Aardappelen. Griesmeelpap. Vorrni cellisoep Postelein. Aardappelen. oorkant n den achterkant getast door tandsteen Mej. M. 8. te Amsterdam. Enkele recepten van jams laten wij volgen Kersenjam,. 11/2 kg kersen, 1 kg suiker. Ontdoe de kersen van de steeltjes, wasch en ontpit ze. Doe ze in een pan en breng ze met het deksel op do pan aan de kook. Laat ze zonder deksel tot plm. 2/? van hun oorspronkelijke hoeveelheid inkoken, voeg er de suiker hij en laat de jam nog zoo lang koken tot een druppel er van, die op eert.koud schoteltje wordt gedaan, niet meer uitvloeit. Vul er goed schoongemaakte jampotjes mee en bedek de jam met een in alcohol gedrenkt papiertje. Sluit de potjes met schroefdeksel of vochtig perkament papier. Gemengde vruchtenjam. pond aardbeien, 1 pond hessen, 1 pond kersen, 1 kg suiker. Maak de vruchten schoon, ontpit zi en doe ze in een pan. Bereid de jam verder geheel als in liet boven staande recept beschreven is. Bessengelei. Roode hessen of zwarte en roode hessen of zwarte hessen, suiker. Ris de bessen, wasch ze meerdere malen en laat ze daarna met het aanhangende water op een heel zacht vuurt je trekken tot er veel sap uit gekomen is. Laat het sap uitlekken door een doek, die in een paardenharen zeef is gelegd. Breng hel na 24 uur aan de kook, voeg er voor 1 liter sap 1 kg suiker hij en laat, het sap zonder deksel tot plm. 2/s van de oorspronkelijke hoeveelheid inkoken. Verwijder onder het koken telkens het schuim. Zie of (1e gelei voldoende is ingekookt, hetgeen gecontroleerd kan worden, door ei- een druppel van op een koud schoteltje te doen. Deze druppel mag niet meer uitvloeien. Doe de gelei in goed schoongemaakte jampotjes, bedek ze met een in alcohol gedrenkt papiertje en sluit de potjes met vochtig perkamentpapier of met een schroef deksel af. Mevr. G. 8. te Oversehie. Neemt u de vlekken op het gasstel eens af met een sopje en wal schuurpoeder. Blijven de plekken daarna nog dof, wrijf ze da n met wat azijn af. Als u het email gere geld in de was zet, blijft het glanzend. KON /.IJ HAAR TANDEN Vele menschen denken, dat het vol doende is, als hun tanden er aan de voorzijde mooi wit uitzien. Maar vaak zijn tanden, die van voren prachtig wit zijn, aan den achterkant door tandsteen aangetast. Dit tandsteen is zeer gevaar lijk voor het gebit, want het kan de oor zaak zijn. dat de tanden gaan losstaan-en ten slotte uitvallen. Wil U Uw tanden tot op hoogen leeftijd behouden? Poets ze dan geregeld, vergeet hierbij de achter zijde niet... en vooral: neem het tand- HAAK GOED VERZORGEN! pasta, dat tandsteen bestrijdt: Solidox- tandpasta! Alleen Solidox, het nieuwe Nederlandsche tandpasta, bevat Sulfori- cinoleaat (Ned. Octr. 19178), een prepa raat, dat volgens wetenschappelijke onder zoekingen op doelmatige wijze tandsteen voorkomt. Geef Uw tanden de beste ver zorging, die U ze geven kan! Poets ze tweemaal per dag met Solidox-tandpasta en onderwerp ze tweemaal per jaar aan een tandheelkundig onderzoek. Dan is U zeker van witte en tevens gezonde tanden. NEEM VIM- HEERLIJK VMC ÜT DE TENNIS Zorg, dat het schilderwerk in Uw huis goed onderhouden wordt. Het is moeilijk in dezen tijd iets opnieuw te laten verven. Vermijd het gebruik van scherpe schuurmiddelen, die de verflaag door krassen ontsieren en het hout ontijdig kaal en verveloos maken. Neem Vim, dat overal vrij verkrijgbaar is en voor allerlei doeleinden zeep bespaart. Verfwerk, dat gere geld met Vim behandeld wordt, blijft jaren lang een lust om te zien. Reinig al Uw schil derwerk, zoowel binnen- als buitenshuis uit sluitend met Vim. VIM spaart zeep en geld door zijn veilige werking. Heeft U al eens ge probeerJ, hoe uitslepend Vim is Ooorhetwasschen PcjtL Dan vuile handen RADION FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 29