MIDZOME zich liever niet in een enkele jurk op straat waagt. Ofschoon het een mantel is, die de kleurige japonnetjes volkomen tot hun recht laat komen, kunnen we hem toch niet direct onder de categorie „practiseh" onderbrengen en kunnen slechts zij, die nog een andere goede zomerjas bezitten, er zich aan wagen. In combinatie mot een rok van dezelfde stof kan deze mantel natuurlijk ook bij minder gunstig weer gedragen worden. Ten slotte een impriméjurkje met donker fond, dat, dank zij het lichte vest met de bloemen-applicatie, toch een echt zomerschen indruk maakt. Daar er toch altijd maar een beperkt aantal echte zonnedagen komt, zijn deze donkere imprimé's op het oogenblik sterk favoriet, ook al omdat ze minder gauw smoezelig worden, dus geen aan spraak maken op veelvuldig wasschen. 't Is alles midzomer-kleedij, die dus liefst zoo fleurig mogelijk moet zijn en dan zijn er gelukkig middelen te over om een oud zomerjurkje onherkenbaar te veranderen door er een nieuw schou derstuk op te zetten of een breeden band langs den zoom, ofwel een aardige ceintuur met afhangende slippen en dat liefst in combinatie met een bijpassend stel knoopen. Uit oude zomerjurken kunnen eveneens grappige overgooiers gemaakt worden, die slechts een minia tuur-bloesje eischen om een aardig ge heel te vormen. Slechts het gedeelte, dat zichtbaar is, hoeft immers van nieuw materiaal gemaakt te worden, daar men voor de deelen, die toch door den over- Geheel in stijl met de kleurenweelde in de natuur vraagt de zomerkleedij een vroolijke noot. En dan kan zelfs een enkele spierwitte hoed het op zichzelf wat sombere pakje al opmonteren. Vooral als die hoed vergezeld gaat met witte handschoenen, tasch en liefst ook nog schoentjes. En zoo kunnen wat witte kant aan den hals plus de hierboven vermelde acces soires ervoor zorgen, dat het uit practiseh oogpunt gekozen marineblauwe of zwarte japonnetje toch niet op een zonnedag detoneert. Onze zomergarderobe kreeg een paar weken geleden echter een zeer welkome uitbreiding in den vorm van bon K, zoodat het nu al imprimé is wat de klok slaat, 't Is de zomermode ook, die het ons mogelijk maakt om met een gering puntenoffer en soms zelfs geheel buiten de textieldistributie om een extra- japonnetje te bemachtigen. En dan denken we vooral aan de af dankertjes, die in zoo menige kleerkast hangen smoezelig te worden. Ons eerste plaatje toont ten minste eenecht gezellig vacantiejurk je, dat bestaat uit den rok van een gebloemd japonnetje, dat onder de armen versleten was, met daarop zoo'n gewoon wit sportbloesje, dat in welhaast elke garderobe voorkomt. En zoo niet, dan kan het voor elf pun ten aangeschaft worden en later eventueel ook dienst doen op een effen rok, waarvan het lijfje niet veel meer waard is. Wat betreft de jurk van het tweede plaatje, deze is uitermate geschikt als stranddracht, daar men er desgewenscht het bad- of zonnepakje onder kan dragen. Het is dan echter zaak om de jurk tot onderaan toe met knoo pen ofwel met flinke druk kers te laten sluiten. De mantel van de derde afbeelding biedt een wel kome afwisseling op het thema der completman- tels en is uitermate ge schikt voor de vrouw, die gooier bedekt worden, gerust een of ander lapje uit de lappendoos kan gebruiken. Het aanbrengen van de zoo gewenschte fleurige noot is, hoe men het ook keert en draait, over het algemeen meer een kwestie van goeden smaak en vooral van vinding rijkheid dan wel van een welgevulde beurs en liet bezit van een groot aantal textiel punten. (2 foto's Niebtibr-Recla1 foto Relang-Recla; 1 foto Georgi-Recla)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30