Mr. JP. Dieleman 25 jaar Zeeuivsch Gedeputeerde MnHHnüHHi iViei alleen uit ambtelijke kringen, maar uit de geheele Zeeuwsche samenleving bereikten mr. Dieleman bij zijn zeldzaamjubiïé de hartelijkste huldebewijzen. Als waarnemend Commissaris der Provincie leidt mr. Diele man sedert den oorlog de beraadslagingen der Zeeuwsche Provinciale Staten. En wel steekt de huidige sobere vergadergelegenheid aj bij de statige zaal in de voormalige Middelburgsche Abdij. Als oudste Statenlid bracht mr. Adriaanse de gelukwenschen der De vergaderingen der Provinciale Staten van Zeeland worden, nu dooi de oorlogshandelingen de historische zalen in de Abdij in het ongerecde gebracht zijn, gehouden in Schuttershof te Middelburg. Op sobere maar hartelijke wijze is in de zomerzitting der Provinciale Staten van Zeeland mr. P. Dieleman gehuldigd, die, na tevoren reeds enkele malen voor korteren tijd op genomen te zijn geweest in het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, thans -1 jaar achtereen dit ambt heeft bekleed. Sinds den oorlog neemt mr. Dieleman bovendien de functie van Commissaris der Provincie Zeeland waar. ZeeuwBoli-Vlaming van geboorte, heeft mr. Dieleman niet alleen aan zijn geboortestreek, die hem naar de Stalen afvaardigde, maar aan "eheel ons gewest, zich met geheel zijn energie gewijd. Bijzonderde afdeeling polders, watei - schappen en wegen heeft hij geleid op een wijze, die van een scherpen en helderen blik m de velerlei belangen en verhoudingen getuigde. Daarbij hoeft slechts herinnerd te worden aan de door hem voorbereide stichting van het waterschap. Het Vrije van Sluis, waarin zeventig poldertjes, trots gebrek aan begrip en trots alle tegenwerking, tot eon gezonde en krachtige gemeenschap werden samengesmolten. En geen Zeeuw van eenig inzicht, die niet instemt met den heilwensch van mr. Adriaanse, ons oudste Statenlid: dat mr. Dieleman nog lang ons gewest zal mogen blijven dienen. (Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13