"""zfflfieXd's EEN EERLIJKE ZAAK 8 nopi beschermen PASTOL zoodra de tandjes doorkomen w tanden maakt lank Verkrijgbaar bij Apothekers en0^^f_30en^0 f meermalen perdag 14 Lei eens op de luchi! Deze foto wordt beheerscht door de stemming, door den echt Hollandschen wolkenhemel. Denk U die lucht eens weg, dan blijft er niet veel over - want dan is de sfeer weg. - Voor fraaie, stemmige foto's hebt U panchromatische film noodig.nl. Voigtlander Bessapan, die voor olie kleuren gevoelig is en de teerste nuances volkomen natuur getrouw weergeeft. Voigtlander Bessapan is verder zeer snel en zeer fijnkorrelig. 1 Ook als Kleinbeeldfitm verkrijgbaar. \Oelukkifi tie man-met Hessantttt! FIJNKORREL FILM Zoodra de tandjes doorkomen, borstelen met PASTOL. Dat is de eerste goede stap op weg naar een gezond, goed onderhouden gebit. Kinderen vinden de frissche PASTOL wat lekker s ze poetsen er graag mee. Leer Uw kind al op jeugdigen leeftijd, de tanden dagelijks te verzorgen met PASTOL. Pastol voor de heele familie. Slot van blz. 11 Met klaarblijkelijken tegenzin gaf de een eerlijk winstje kan maken, zeg ik dokter toe. niks. Enfin, 't schoot me te binnen, dat „We zullen morgen den avondtrein zeinWaregem in de Sportclub nog laat nemen," zei hij. „Ban merken de buren zitten te kaarten's Zondagsavonds en pas den volgenden ochtend, dat we terug dat 't sportieve lui waren. En er waren zijn. Dan hebben we ze leelijk beet." er natuurlijk bij, die best zit) hadden Hermine keek haar man met ver- in die merrie. Dus toen ben ik er heen eering aan. gegaan. Ik was er met mijn. witten „Ja, leuk," zei ze. hengst in anderhalf uur. Da's een aardig Den lieelen dag van de terugreis kwam paardje, die witte hengst, dokter. Zoo liet Hermine voor, dat haar man veel veilig als de bank in 't donker. Kunt u te teruggetrokken was, maar hij pro- heel voordeelig van me overnemen." beerde zeker zijn gedachten te wennen De paardenman hield zijn hoofd aan een ordelijk en ijverig leven, en ze schuin, maar aangezien de dokter niets trachtte hem te helpen met een stil- zei, sprak hij verder, met wat meer zwijgende opgewektheid. opwinding in zijn stem. Ze kwamen dus aan, en de dokter „Ik ging de club in en ik ging bij 't stelde voor, aan den verkeerden kant buffet staan," zei Verdeun, „en ik uit den trein te stappen. Zij was de riep: Jongens, borrels! en ze kwamen eerste, die de contróle passeerde, en met allemaal. Jongens, zei ik, ik ben een genoegen merkte zij op, dat men haar eerlijke vent, en ik kom jullie een eerlijk- man opwachtte. Er stond tenminste een voorstel doen. Ik heb de merrie van den magere man, die voldaan keek, toen hij dokter gekocht, zei ik, en ik heb er den dokter zag. twaalfhonderd en vijftig gulden voor „Hallo, dokter!" zei hij vroolijk. betaald. Da's een aardige prijs, als je Hermine verbeeldde zich, dat haar er nog winst mee wilt maken, en ik man verlegen keek. En hoe zóu 't komen, durf jullie geen van allen om zoo'n dat die lange man zoo'n paardenluchtje bod te vragen. Maar ik dacht zoo: Die bij zich had? Maar toen hoorde zij den lui in Waregem zijn sportief, en toen dokter zeggen: „O, Verdeun.... ik dacht ik dit. Ik zal zeven lootjes van heb nog eens nagedacht over dien handel tweehonderd en vijftig gulden ver- tusschen ons, en misschien heb ik koopen; die gooien we in een hoed, als wat véél aangepakt. Als ik je eens er betaald is, en dan zeggen jullie maar, tweehonderd en vijftig gulden terug- wie er trekken moet. En laat ik je nou SaU" vertellen, in zeven minuten tijds hadden Ze begreep niet, waarom de stem van die vrijers die zeventienhonderd en haar man zoo benepen klonk. Ze keek vijftig gulden opgebracht. De kastelein den rangeren man aan. Hij grijnsde. trok, en Jef Blazer was de gelukkige. „Maak je geen zorg, dokter," zei hij Hij wou meteen mee om de merrie te met zijn zachte stem. „Ik heb aan die halen, dus toen zijn we gegaan. Maar merrie tweehonderd en vijftig gulden toen hij de merrie met 'r pooten omhoog verdiend." op 't erf zag liggen, ging hij te keer als Het jonge vrouwtje hoorde haar een gek. Ik zei: Jef, ik ben een eerlijke echtgenoot diep adem halen. kerel. Ik heb nog nooit iemand bedrogen „Ja," zei de paardenman, „een en ik wil jou ook niet bedriegen, 't Is winstje van tweehonderd en vijftig een eerlijke zaak, dus hier heb jij je gulden gemaakt. En een éérlijk winstje, tweehonderd en vijftig gulden terug." He heb nog nooit iemand beetgenomen Verdeungrinnikte. En opeens grinnik- in zaken." te de dokter mee. De dokter scheen met zijn oogen te „Mag ik je even mijn vrouw voor- knipperen; toen vroeg liij iets, wat stellen?" zei hij. Hermine niet verstond, en de paarden- Verdeun maakte een buiging, man lachte. „Mevrouw," zei hij, zijn tabakspruim „Toen die merrie bezorgd werd, zat netjes naar achter duwend en haar ik in 't eerst leelijk te kijken," zei hij. hand vasthoudend tussclien allebei zijn „Maar ik zei bij mezelfde dokter weet handen, „u bent met den leepsten natuurlijk nergens van; 't is een streek rakker van ons stukje wereld getrouwd van Suske, en ik wil niet, dat de dokter op één na; en die eene heet Rik scha lijdt door een ongelukje. Dus als ik Verdeun. Mag ik uw tasch dragen?" (Illustraties W. GiesenJ

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 14