EEN ZONNEHOED DIE NIETS KOST m ÉÉSfVr 1 reeds gebruikt zou Maar toch beschermt hij afdoende tegen roodbranden en sproeten ziJu> levert niet het minste bezwaar op, Het aantrekkelijke resultaat van heel weinig moeite en nog minder kosten. van boottochtjes en het wandelen op open vlakten. De beschermende pa rasol heeft immers afgedaan, terwijl de gebruikelijke groo- to zonnehoed in ons winderig kli maat, allerminst op zijn plaats is. De luifelhoed Van ons plaatje staat echter stevig op het hoofd, terwijl hij het ge zicht afdoende be schermt. Het is een inderdaad wat fan tastisch hoofddek sel, dat we slechts gedurende onze va- cautie buiten kun nen dragen en dat daarom ook niet veel mag kosten. Wat ook heelemaal niet het geval is, want heteenige dat we noodig heb ben is een stuk karton en een over schotje uit de lap- penkist of een stuk van een versleten en afgedankte zo merjurk; ja zelfs een oud cretonnen gordijn kan dienst doen. We beginnen met op zolder een stuk bruikbaar karton te zoeken. Dat het Al wordt er algemeen een hardnekkige wedstrijd gehouden in het zoo spoedig mogelijk bruin branden door middel van de zon, toch blijft er altijd nog een groote categorie vrouwen, die dit ideaal nooit zal bereiken, eenvoudig, omdat haar huid er niet geschikt voor is. Integendeel, het zich blootstellen aan de zonnestralen beteekent voor velen het in het leven roepen van allerlei schoonheids gebreken a ls'n roode huid, sproeten en doorloopend vervellen. Vandaar dan ook, dat die vrouwen er wel voor oppassen om zich aan de inwerking van de felle zonnestralen over te geven, wat echter in vele gevallen gelijk staat met zich te spenen van allerlei zomergenoegens als strandbezoek, het maken Hu wordt het karton in den zak gestoken, die daarna overhands dichtgenaaid wordt. getuige ons voorbeeld, waar een oude doos voor ge nomen werd. De maten staan duidelijk op de tweede afbeelding vermeld en het knippen van dit model zal dan ook wel niet het minste bezwaar opleveren. We knippen 'n dubbelen lap stof, iets ruimer dan het karton, en bovendien nog een dubbel stukje van 25 bij 21 cm, dat we van boven rond laten toeloopen. Nu worden de groote stukken aan de ronde zijde op elkaar genaaid, waarna we den ontstanen zak om- keeren, het karton er in schuiven, den onderkant naar binnen spelden en keurig dichtnaaien. Ver volgens naaien we de twee hoefvormige stukjes stof op elkaar, doch laten de onderzijde los, zoodat het zakje omgekeerd kan worden, waarna we. het Het model, waarin het karton, dat gerust gebruikt mag zijn, geknipt moet worden. De stof wordt dubbel genomen en iets grooter dan het karton. Het hoefijzervormig stukje meet 25 bij 21 cm. De stof wordt met de goede zijden op elkaar aan drie zijden dichtgenaaidwaarna de zak omgekeerd wordt. Dit is een secuur werkje, daar het karton niet te sterk gebogen mag worden, omdat het anders zou knakken (Foto's Walt Verwey) overhands dichtnaaien. De groote kunst is nu om dezen „bol" netjes aan de rechte zijde van het barton te bevesti gen. Daarbij moet men vooral vermijden om het karton te veel te huigen, zoodat het gevaar loopt te knakken. Ten slotte depo- neeren we 'n fleurigen strik boven op de nieuwe aan winst, terwijl we de einden van het lint luchtigjes vast zetten op den rand van den zonnehoed. Zoo kunnen we met heel erg weinig werk, dat geen enkele vrouw hoeft af te schrikken, tot een aller aardigst resultaat komen, dat bovendien nog het groote voordeel heeft vau een aantrekkelijke omlijs ting voor welhaast elk gelaat te vormen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30