m "Mtsai oor loog zomer De sportieve vrouw Voor WIE...? Voor ALLEN! 31 68 70 (Toekeningon L. J. v. d. Lieuw) 67. Japon van irn- primé, V-hals, voor pand met ruimte aan den schouder, taille met ruimte, de rok heeft een voorbaan met plooien Benoo- digde stof4 m van 90 cm breed. 68. Japon van gebloemde crêpe georget te, kleine V- hals, voorpand met ruimte, rok met klokken, in de taille be vindt zich een ceintuur. Be- noodigde stof 4 m van 90 cm breed. 70. Japon van gebloemde crêpedechine, plooitjes in schouder- en taillenaad, mouw met plooien, staan de col, taille met ceintuur. Benoodigde stof4 m van 90 cm breed. Verkrijgbaar in de maten 40,42,44,46 Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 521/z et. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. BU bestelling vooral opgeven het gewensehte maatnuramer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het> bureau van dit blad. WEEKTIP VOOR DEN GROENTETUIN r\p komkommer, uitgeplant op den open grond, groeit nu aardig. Vooral die planten, welke in een broei bak, natuurlijk zonder verwarming, zijn groot geworden. De ruimte in den bak is nu zoo zoetjesaan te klein ge worden, waarom men hem moet af breken. De planten komen dus nu in den vollen grond te staan. Waar men geen gebruik heeft gemaakt van een broeibak, doch de pitten in den open grond beeft gelegd, vertoonen zich nu de eerste bloemen. De ranken, die geen bloemen leveren, worden ingenepen, dus af gebroken, precies boven bet vierde blad. Nu ontwikkelen zich korte ranken, die bloemen gaan dragen. Daar een kom kommer mannelijke en vrouwelijke bloemen draagt, levert niet elke bloem een vrucht. Men moet daarom wachten totdat de vrucht is gezet en geheel zichtbaar is, al is ze nog maar lieel klein. De bloemen, die geen vrucht, leveren, gaan heel gemakkelijk tot rotting over, het spreekt vanzelf, dat zulke deelen direct worden opgeruimd. De augurken leveren lang niet zooveel werk, daar men deze geheel vrij laat groeien. Kom kommers en augurken zijn voclit- liefbebbers, dus zal men in dezen drogen zomer de planten, vooral op hoog gelegen terreinen, te hulp moeten komen. In de kool parasiteert nu de origi- neele koolrups. Deze rups moet gevan gen worden. Men kan het zich echter gemakkelijk maken door alle planten, aangevreten of niet, te bestuiven met derrispoeder. Derrispoeder is de ge malen wortel van een Indische, plant, derris elliptiea. Dit poeder is absoluut onschadelijk voor mensch en huisdier, maar sommige parasieten, helaas niet alle, worden er door gedood. De kool- rups is er één van. Bladluizen kunnen met een derrisoplossing worden gedood. Deze oplossing moet worden gespoten. Om echter de koolrups te bestrijden, moet men het droge poeder over de planten en vooral tusschen de bladeren stuiven of strooien. Waar men hinder heeft van mieren, kan men ze bestrijden door derrispoeder te stuiven of te spui ten; tegen deze heeren helpen beide ma nieren. Het poeder is verkrijgbaar hij den drogist en hij vele zaadhandelaren. Men moet liet droog en vooral in liet donker bewaren, dus liefst in een blikken bus, anders verliest het zijn waarde. Het werkzame deel is rotenon, zoodat het gehalte aan rotenon moet worden aangegeven. Zooals reeds is gemeld, derrispoeder is onschadelijk voor den mensch, maar lang niet doode- lijk voor elk insect.. Het helpt dus niet tegen eiken besehadiger. M. T. STEGEMAN CORRESPONDENTIE Mevr. II. O. Haarlem. Maakt u de roode vlekken in de linnen regenjas, die met rubber gevoerd is, eens vochtig met wat bleekwater. Zoodra de vlekken verdwenen zijn spoelt u met schoon water. Weest u voorzichtig, dat de gekleurde gar- neering niet door het bleekwater wordt aangetast. is zonder doelmatige lichaamsverzorging ondenkbaar. „Verloren dagen" zijn voor haar geen probleem meer, want zij waardeert de moderne Camelia-Hygiëne, die haar zekerheid, onvermoeidheid en absolute bescher ming geeft. hef betrouwbare verband Nederlandsche Camelia Maatschappij N.V. Amsterdam-C., Keizersgracht 453 ZWITSAL-toiletpoeder is bestemd voor heel het huisge zin. De dames nemen 's morgens na het wasschen „een droog bad" met deze geneeskrachtige huidpoederen blijven zich heel den dag frisch en fleurig voelen. De mannen waardeeren de ver koelende werking na het scheren het „schrijnen" verdwijnt en de huid blijft gaaf en glad. De kin deren houden frissche, gezonde voetengeen gezin kan deze ideale poeder missen I Haal 'n bus in huis In ovale bussen: 50 en 75 ets.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31