Alle kinderen zijn hier welkommaar ook tie vaders krijgen hun kansi Zoo tegen Sinterklaas verschijnen in de humoristische bladen tallooze variaties op een en dezelfde „standaard-mop". U kent ze wel: vader kruipt op z'n huik achter het nieuwe locomotiefje aan en zoon lief staat in den hoek te huilen, omdat elke omgang met het fraaie speelgoed hem voor- loopig ontzegd blijft. Er zit veel waars in Is ons geen geval bekend van een jochie, dat getroost den tijd verbeidt dat hij zélf vader zal zijn en daarmee het onvervreemdbaar recht verovert, spoortje te spelen? Thans echter breken betere tijden aanvoor taan zal de jeugd ongestoord den trein laten rollen, terwijl papa op 'n afstandje moet toe kijken. Denk u in, drie groote emplacementen met stations, seinen, wissels, overwegen, ran geerterreinen en alles, wat er meer bij hoort. Sneltrein-locomotieven trekken lange slierten wagons, een dieseltrein glijdt onder de stationskap, op den rangeerheuvel worden goederenwagens automatisch afgekoppeld en rollen over de sporen. En alles reageert feilloos op de knoppen van de schakelborden, die de jeugd zélf mag bedienen. De Nederlandsche Spoorwegen zorgden reeds vaak voor attracties; dit is de nieuwste. In het hoofdstedelijk Centraal Station is de eerste speelkamer geopend, straks volgen er meer. Deskundige leiders staan klaar, om den jon gens de knepen van het moeilijke spoorwegvak te leeren. Tot in de kleinste details is de werkelijkheid nagebootst: als een kleine seinhuiswachter de bedie ning van z'n knoppen vergeet, blijft de trein vanzelf voor het onveilige signaal staan. Kan het échter j f,t maasoam De wagenmeester inspecteert het res tauratierijtuig. De ploeg van Weg en Werken bespreekt een ernstige spoor- technische kwestie. Vijf cent be draagt de toegangs prijs en daarvoor kan de jeugd een vol uur spelen. Als speciale attractie kunnen de jonge spoorwegenthou siasten lid worden van de T.A.C., de Technische Amateurs Club voor spoorwegen- en modelbouw met een eigen insigne en een cluborgaan, dat door de N.S. wordt uitgegeven in samenwerking met de firma S. van Einden, die ook de modelbanen bouwde. Gedurende den vacantietijd is de speelkamer dagelijks geopend, daarna op de vrije middagen en op Zondag. Maar en nu komt er goed nieuws voor de vaders's avonds is het bedrijf in wer king voor volwassenen. Voorwaarde is slechts, dat ze in clubverband verschijnen. Welke voetbalver- eeniging of welk dubbelmannenkwartet zal de eerste zijn? L. De kinderspeelkamer is door J. Oeesink toepasselijk gedecoreerdBoven ziet u de verschillende vertegen woordigers van het treinpersoneel, waarmede het rei zend publiek te maken heeft. Daaronder de „coupé's" aan den zijwand, waar de ouders mogen toekijken naar het spel van hun kroost. Wie zou niet mee willen spelen f Een der groote tafels vol emplacementen. (Eigen opnamen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 3