Cadzandsche bruiloft per Tram 1 n de jeestelijk versierde stoomtram wachten de bruiloftsgasten op de komst van het bruidspaar. Van het tramMalkon, het huwelijksbootje in En overgroot was de belangstelling voor de bruidstram in Oostburg. waar de bruigom gemeente-ontvanger is en waar het huwelijk kerkelijk werd ingezegend. (Foto's Panorama - Dellaert) Neen, de tijden zijn ver, dat zoo'n Cadzandsche bruidsstoet de West- Zeeuwsch-Vlaamsche velden langs trok in een rij phaëtons, de stijlvolle rijtuigen niet den mythologischen naam, die typee rend waren voor de streek. Reeds was de moderne bruiloft per auto schering en inslag geworden in 't Cadzandsche land. Maar nu is de auto onbereikbare luxe geworden ten gevolge van de oorlogsomstandigheden. Maar we kunnen niet meer naar de phaëtons terug. Het laatste exemplaar was naar Middelburg verhuisd, om in de Abdij als curiositeit te worden bewaard. En daar is het in de oorlogs dagen prompt mee verbrand. Goed, dan was er nog een min of meer historisch vervoermid del: de stoomtram op de lijn Breskens-Maldeghem. Ja, eigen lijk was het er ook niet: de lijn was juist voor den oorlog opgeheven. Maar de veel ge smade is, nu het benzine-gebrek elk ander verkeer onmogelijk maakte, weer trotsch en fier herrezen en bewijst, 't Zeeuwsch- Vlaamsche publiek goede dien- En was het te veel gezegddat deze hwwelijksstaet heel wat feestelijker en fleuriger aandeed dan een stijve rij auto's f De huwelijkstram met de bruiloftsgasten voor het ge meentehuis van timede. De oudere generatie houdt in 't land van Gadzand de traditioneele kleederdraeM nog in eere. sten. Ja, waarvoor de tram nooit eerder was gebruikt, daarvoor doet ze nu dienst: om de bruidsparen uit 't land van Oadzand te voeren naar kerk en stadhuis. En als u 't ons eerlijk afvraagt ja, 't spijt ons van den goe den tijd van de phaëtons. Maar de puffende en zuch tende bruidstram met het vroolijke, lachgrage gezel schap deed ons toch heel wat romantischer en lande lijker aan dan de rij nuch tere, glimmende, snorrende auto's. En dat 't heele land van Cadzand er zoo over dacht, dat bewees de algemeene belangstel ling voor deze ongewone huwelijksreis! dossen zich liever in stadsche kleedij.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12