SOLIDOX VERSCHIJNINGEN WEEKTIP VOOR DEN GROENTETUIN I Het nieuwe vervolgverhaal j Als het hart beveelt Krakdaar gaat-ie! niuu tegen tandsteen 11 gooide een vaatje bier in den gootsteen leeg. Slot van blz. 5 „Ja, liet is weg," zei zijn vrouw illend. „O, Hortus, 't. stond aan liet voeteneinde van het bed en keek me aan. Zijn gezicht wa- heelomaal wit en lichtgevend en op zijn voorhoofd hingen natti krulletjes. O!" Bertus kwam heel langzaam mi voorzichtig overeind, maar hield zijn oogen nog dicht. „Zijn vrouw heeft deze week geen geld gekregen," zei vrouw Hoelens, „maar daar hij zélf dacht, dat het. wel een vergis sing kon zijn, verscheen hij mij in plaats van' jou. Ik moet het geld zelf brengen." „Ja, dat heb ik gehoord," zei Bertus, „en denk er om, als je het zou verliezen, of het zou ge Toe, ga nu weg; hij kan ieder oogen- stolen worden, dat je me dan meteen blik zijn hoofd uit de dekens steken." waarschuwt. Hoor je? Meteen!" Zij begon te zuchten en te snikken „Ja, Bertus," zei zijn vrouw, en Bertus bedacht, wat 'n goede vrouw Een tijdje lagen beiden stil, ofschoon hij toch had. Plotseling voelde hij een vrouw Boelens nog steeds beefde en paar kussens vallen, waar zijn vrouw trilde; toen zei Bertus: dacht, dat zijn hoofd was; ook hield „Den volgenden keer, dat iemand jc zij hem met haar handen omlaag. vertelt, dat hij een geest gezien heeft. „Dank u, mijnheer Vink," zei ze, heel geloof je hem misschien wel." hard. „Dank u. Goedendag." Vrouw Boelens trok do punt van het Daarna werd zij wat rustiger, of- laken, die zij in haar mond gestopt had. schoon zij nog zachtjes nasnikte, zooals toen haar man begon te spreken, ei vrouwen dat doen, die graag doen voor- weer uit. komen, dat zij wel met huilen op willen „Ja, Bertus," zei ze weer. houden, maar het niet kunnen. Doch Bertus gaf haar den morgen daarop langzamerhand werd zij kalm en een vijftien gulden en ook iederen volgenden heesche stem aan het vooteneinde van Vrjjdag; en zoo komt het, dat anden liet bed vroeg; „Is het wog?" vrouwen tevreden moeten zijn als z> „O, Bertus," zei zijn vrouw met een naar nieuwe hoedjes en japonnetjes in snik. „Ik heb den geest gezien!" de etalage mogen kijken, maar vrouw „Is het weg?" zei Bertus weer. Boelens kan ze ook dragen! Het zaad van de winterpostelein behoort mi pas te worden uitgestrooid. De naam doet aan verwantschap met de gewone postelein den ken. Alhoewel tot dezelfde familie behoorende, namelijk tot do Portulacaeoae, heet de gewone postelein Portulaca oleracea en de winterposte lein Claytonia perfoliata, waaruit duidelijk blijkt, dat de verwantschap heel ver is. De gewone postelein kan men nu nog enkel in kas of bak zaaien, met de redelijke hoop het gewas te knnnen snijden. De winterpostelein zaait men nu echter nog in den open grond, omdat ze, vroeger dan eind Juli of begin Augustus gezaaid, beslist doorschiet. Na eind September is het niet goed mogelijk, ook in kas en bak, nog gewone postelein te snijden, doch de eerste snee winterpostelein kan worden geoogst begin October, zoodat deze twee soorten bladgroen ten elkaar kunnen aanvullen. De winterposte lein verdraagt een lichte vorst, maar toch is het aan te raden, het zaad zoo uit te strooien, dat het rabatje door een bakje kan worden ge dekt. Wanneer men dat bakje, bij matige vorst, dekt met een mat, dan kan men gedurende den winter nog een enkele maal het blad snijden. Het is aan te raden het zaad, dat het winter gewas moet leveren, niet eerder uit te strooier dan begin Augustus. Naast de gewone spinazi< bestaat er ook winterspinazie. Dit is een varië teit van de zomerspinazie. Bij uitzaaiing ii Augustus levert het zaad laat in het najaar nop zeer goed bruikbaar gewas. Reeds in Januari, bij open weer, zaait men deze spinazie al weer uit voor het vroege voorjaar. Het is wenschelijk bij hot bestellen van hoi zaad uitdrukkelijk op te geven, dat men her voor winter-uitzaai wenscht. te gebruiken, du- de vrijwel winterharde bedoelt. Natuurlijk ver dient het aanbeveling, het rabat zoo aan t- leggen, evenals bij winterpostelein, dat het ge makkelijk door een bak kan worden afgedekt De droogte heeft meer schade gedaan, dan men verwachtte. De bonnen zijn harder dan in normale zomers. Het verdient aanbeveling vooral voor de inmaak, niet te laag te wachten met plukken, omdat anders de schokken t< hard, dus houtig, zijn geworden. M. T. STEGEMAN hetwelk met ingang van het volgend nummer in ons blad zal verschijnen, J j mogen wij met aandrang in de belangstelling van onze lezers aanbevelen, I omdat het deze stellig waard is. Tiet is een uitstekend werk van den auteur Hans Ernst, is getiteld: PETER EN VERONICA, en speelt zich af in 5 de bergwereld met haar romantische natuur, haar zonnige hoogten en j schaduwrijke dalen, te midden van een bevolking die rijk is aan karakter-is - 5 tieke deugden, maar ook haar minder goede eigenschappen heeft. Op- offerende liefde en felle haat, blinde afgunst en nobele vergevensgezindheid. feilloos slagen en schrijnende teleurstellingen zijn de elementen, waaruit 1 deze vlot-geschreven roman is opgebouwd tot een boeiend geheel, dat niet j zal nalaten de lezers tot het einde toe gevangen te houden. worden diepe kloven overbrugd, de zwaarste hindernissen stormenderhand genomen De nieuwe .roman van de populaire serie Avonduur-lectuur be- sehrijft op levendige wijze hoe door overgevoeligheid en door enkele misver standen een verwijdering ontstaat tusschen twee verloofden en lioo zij ten slotte, als de breuk onherstelbaar lijkt, dwars door alle hindernissen lieon naar elkaar toe worden gedreven. Tie roman „Als het liart bevoelt" verschijnt, de volgende week. Prijs IB cent. Verkrijgbaar bij onze kantoren, bezorgers en agenten. Toezending per post. geschiedt alleen na overschrij ving van liet bedrag, verhoogd met. i\'« cent per exemplaar voor portokosten, op postreke ning 1427110 of na ontvangst, van postwissel. Ms sommige mannen neerhurken, huigt iilles non hen. hehnlrehun schoenen. Want n schoen, die al een keer verzoold is. zpgl in zoo n geval heel gauw..Waar hei niet huigen kan. moet hel breken F.n hrééktEn daarmee knapt ook de levensdraad van de schoenen: hel hinnen werk is verwoest, voorgoed Zulke gewoonten moeten we afleeren We moeten thans extra goed voor onze schoenen zorgen, ze geregeld en mei goede crème poetsen en er hijzonder zuinig op zijn Zélfs wanneer we ROBINSONS dragen o. 5 van de ,,Spaar-Uw-schoenen" serie van Aan den voorkant wit den achterkant getast door tandsteen K\ TOCIl DOOK I VM)S l l i;\ AAGETAST. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben aan getoond, dat het gebit van zeven van de tien menschen door tandsteen is aangetast. Bovendien is tandsteen veel gevaarlijker dan menigeen denkt, want het is in vele gevallen de oorzaak van het losraken en uitvallen van de tanden. Was het tot nu toe alleen mogelijk, tandsteen langs mechanischen weg te verwijderen, thans heeft de wetenschap vastgesteld, dat tandsteen vorming kan bestreden worden door de dage- lijkschetandverzorging.mits de tandpasta Sidfori- cinoleaat bevat. Het eenige Nederlandsche tand pasta, dat dit heilzame pref>araat bevat, is Solidox (Nederlandseh Octrooi 19178). Sol idox-tand pasta bestrijdt het zoo gevaar lijke tandsteen, zonder het teere tandglazuur of de slijmvliezen van den mond aan te tasten. Maak gebruik van deze opzienbarende uitvin ding! Begin nog heden Uw tanden te verzorgen met Solidox. Gebruik Solidox-tandpasta 2 maal per dag en bezoek Uw tandarts 2 maal per jaar. Dan bent U zeker van witte en gezonde tanden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11