mmi mm De Zeenwiche Geitenfok WÊéêmm Het is hoogconjunctuur in de geitenfokkerij. En Melk zonder bon naast het schaap en het T Ve jongste vuig huur lievelingsdier konijn wint de geit het bij zelf Ier keuring voeren. de Zeeuwsche arbeiders gezinnen dag aan dag in populariteit! Want bij de heerschen- de melkschaarsclite levert de weinig eischende geit haar ver zorgers dagelijks drie a zes liter volle, vette melk. Geen wonder, dat de geitjes geld waard geworden zijn, zóó zelfs, dat vele gezinnen bij den aanschaf voor groote moeilijk- Een aardig overzicht op de kringkeuring van geilen, die er kirrtelinys te Goes weer gehouden werd en waarop de levendige belangstelling, die de geit in deze dagen van melkschaarschte geniet, duidelijk tot uiting kwam. beden kwamen te staan. Maar waar dat noodig was, heeft Winterhulp zich niet onbe tuigd gelaten en aan tientallen Zeeuwsche gezinnen een werk manskoe gekocht, die voor zwakke of zieke vrouwen en kinderen de melkvoorziening verzekerde. Het "was het bekende fok- station te Serooskerke, dat in Zeeland do geit zoo'n goeden naam verworven heeft. Duizen den dieren heeft het gedurende de ruim 25 jaren van zijn be staan aan de Zeeuwsche arbei dersbevolking afgeleverd en de beste bokken van zijn stal heeft het geregeld over geheel de provincie uitbesteed. Daarbij steunt het de geitenfokkerjj nog met zijn uitmuntende en alom gewaardeerde adviezen. En de sterke vereeniging van Zeeuw sche geitenhouders bevordert door het organisecren van stam boekkeuringen en districts keuringen de instandhouding van een mooi ras. De aartsvader van de Zeeuwsche geiten in het fokstalion te Serooskerke kan op een machtigen stoet afstammelingen neerzien. Achter de lijn wachten geiten en eigenaars op hun beurt. Goes zag dezer dagen weer zoo'n keuring binnen zijn muren en de belangstelling daarvoor levertje een doorslaand bewijs voor de beteekenis en voor de populariteit va.n de geitjes onder de Zeeuwen. (Opnamen Panorama-Dellaert) Als jong geitje heb je 't zoo kwaad nog niet in de wereld! De jongste generatie geiten. Het geitje is de lieveling van het Zeeuwsche gezin en speelkameraad van de kinderen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12