WALCHERSCH STRANDLEVEN Dv slran aan den voet van 't Walchersche duin staan weer gereed om de strandbezoekers te herbergen.- dezen lceer uitsluitend, de Zeeuwen onder elkaar. hebben van den zomer onze Zeeuwsebe stranden voor ons Zeeuwen alleen. Dat heeft, zooals de meeste dingen in 't leven, zijn voor en zijn tegen. En een van de leelijkste dingen, die 't tegen heeft, is wel de strop, dien de oorlogsomstandigheden met al haar nasleep van gevolgen beteekenen voor het zich langzaam in ons gewest ontplooiende toe risme, vreemdelingenverkeer en badleven. Al wie daaraan min of meer zijn bestaan ontleende, en daar met zijn bezit bij geïnteresseerd is, staat voor moei lijke tijden. Maar voor vele anderen geldt het vóór. Want het heeft zijn eigenaardige bekoring, nu in alle rust en intimiteit onze vacantieweken te kunnen doorbrengen aan de Zeeuwsclie stranden, die nu niet overbevolkt, zijn door de vreemdelingen. Waar we ons nu thuis en onder ons kunnen voelen, en ons onze eigen vrij heid kunnen permitteeren, zonder door vreemde oogen gehinderd te worden. Dat ziet u onmiddellijk bij een bezoek aan het strand. De sfeer is er ongedwongener, huiselijker, Zeeuwscher. In Domburg zoowel als in Vlissingen of in de kleinere kustplaatsen. De drukte is er min der, maar de rust weldadiger. Het is er minder uit- En in het duin verrijzen op stille plekjes de kam- peertentjes, al mogen die dan ook 's nachts niet bewoond worden. Als de golfbrekers er al niet lang lagen, dan zonden we ze in één seizoen met de Zeeuwsche schooljeugd kunnen klaar krijgen. 't. Is heel wat rustiger en intiemer, zoo heélemaal onder ons! Het is heel wat jaren her, dat 't 's zomers langs de 11' alehersche kust zoo stemmig was heemseh, minder steedsch, minder mon dain. Het is er gemoedelijker en ronder, eenvoudiger en ongekunstelderZeeuwseh. Laten we daar dit jaar van profiteeren, laten we dit voordeel van de omstandig heden uitbuiten. En laten we het nadeel niet vergeten, en al degenen, die daar onder lijden, extra bevoordeelen, laten meedeelen in onze vacantievreugde. (Opnamen Panorama-Dellaert)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13