ofje, een der oudste hofjes van Haarlem, in 1586 herbouwd na den van Haarlem in 1576. Het bevindt zich in de Tuchthuisstraat. Het Teylershofje aan hei Spaarne, ooi, niet bepaald een bese,heiden bouwwerk. Hechts: In het hofje van Heythuizen, buiten het oude Haarlem gelegen. Foto's Panorama - van der Ran den (8), Panorama - Valks (1) de executeurs kwamen de bepalingen van liet testament in zooverre niet na, dat zij een eigen liofje stichtten, terwijl de erfla ter bepaald had, dat het geld aan de armen uitge deeld moest worden! Aan bijna elk van de Haarlemsche hofjes zijn zulke merkwaardige ge schiedenissen verbonden het Spoorwatcrhofje, dat eigenlijk het hofje van mr. P. Codde moest heeten, omdat die de erflater was, het Bloksliofje, waaraan een ingewikkelde historie verbonden is verband houdend met een scheuring en hereeniging van aanhangers eener zelfde gods dienstige sekte, het Brouwershofje, oorspronkelijk bedoeld voor arme brouwersdienstmaagden, het poëtisch genaamde hofje „De groene Tuin", hot gecombineerde „Vrouwe en Antonie Gasthuis", de wonderlijke „Hemelpoort" en de „Dubbelde Muts", welke laatste twee nog kort door Allan in zijn beschrijving van Haarlem genoemd worden, de bestaande en verdwenen, de aan de straat liggende en schier onvindbare, zij vertegenwoordigen de „levende historie" van Haarlem, geven een inzicht in het leven der stad door alle eeuwen heen en hier door in het leven van de Nederlanders. Het, Vrouwe en Antonie Gasthuis aan het Klein Heiligland. De voorgevel van het hofje van Noblrt, gebouwd in den tuin van notaris Noblet bij het Spaarne, tegenover het grootc Diaconiehuis fthans kazerne) aan de Eieuwe Gracht Het Bruiningshofje is zeer moeilijk te vinden. Een steegje aan de Boter markt geeft toegang tot de binnenplaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 15