„Midzomer-dolheid" In het nutuur-theater te Oisterwijk Succesrijke opvoering De arme Malvolio werd krank- Gravin Olivia ontvangt den dienaar van hertog Orsino, Maria, het knappe kamermeisje van Olivia, in gesprek zinnig verklaard en oqygesloten. die, de liefdesverklaring van den edelman moet overbrengen. met den als geestelijke verkleeden nar van haar meesteres. De jonkers Tobias Hikkenburg en Andries Bibber- wang smeden met Maria een complot. Op alle Zondagen in Augustus wordt nog gespeeld, bovendien op 7 September. Men kan te Oisterwijk genieten van geestig spel, te midden van een natuur lijk decorum, vol attractie, vooral voor den stedeling. Een kwartet van samenzweerders (Foto's „Het Zuiden") De „Ghcsellen van den Spele", die vlotteen kundige spelers, heb ben dit jaar Shakespeare's beroemde blijspel: „Mid zomerdolheid" („Drieko ningenavond") op het pro gramma geplaatst van het Na tuur-theater te Oister wijk en ze hebben daarmee ongetwijfeld een goede keuze gedaan. Dit spel van liefde en list boeit tot op den huidigen dag de menschen, die vol aandacht en hoogst geamu - seerd de vele intriges vol gen, als waren zij gisteren uitgevonden „Er was eens een hertog, genaamd Orsino, die tot Een „edel" drietal, verscholen achter de steenen bank over zijn ooren verliefd raakte op een schoone en rijke gravin, die zijn liefde niet beantwoordde. Tal van verwikkelingen hebben plaats, de humor is steeds aan bod, het ge lach klinkt op tot in de toppen der omringende dennenboomen Vooral de bekende beide jonkers, met hun toepas selijke namen: Tobias Hik - kenhurg en Andries Bib- berwang hebben een groot aandeel in het komisch succes. Het blijspel gaat in de vertaling van den knappen Shakespeare-kenner, dr. L. A. J. Burgersdijk, en staat onder regio van Care.l Briels, uit Amsterdam. Gravin Olivia, een der hoofd figuren uit het vroolijke spel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 16