kaloeTerma Lel eens op DEZE plaatsen - vóór en na een Kaloderma-kuur en toen liij moeizaam het geld had uit geteld, stelde ik hem de vraag of hij een kwartje wilde verdienen. Hortus antwoordde: „Jewel." „Loop dan even voor me naar het dorp," beval ik, „en haal een pakje van deze sigaretten uit den automaat kijk, déze. Een kwartje in de gleuf doen, je weet wel. Dit hielp. Bertus vertrok, en ik be rekende vol vreugde, dat het een kwar tier heen en een kwartier terug loopen was, en dat Bertus minstens een kwartier aan den automaat zoust aan te prutsen Voordat hij het gevraagde pakje er uit had. Ik stond nog altijd bij de portiersloge, en terwijl ik daar, vertwijfeld op 'n plan zinnend, om mij heen staarde, viel mijn blik op het electriciteitskastje. Dat was een inspireerend kastje. Mijn blikken verhelderden toen ik het zag. Het bracht mij op een denkbeeld. Er zaten driemaal twee stoppen op. Het kostte mij driemaal een seconde om ervan elke groep een uit te schroeven en Vreugdenlust was plotseling gehuld in een diepe duisternis, een ondoordring bare, pikzwarte duisternis. Een enkel moment was er zelfs ook een diepe stilte, maar die duurde niet lang, want reeds snerpte er een schelle vrouwenstem ergens in de. zwarte diepte aan de andere zijde van de hal. „Licht! Bertus! Bertus! Licht!" Zon der twijfel was mevrouw Prak de spreekster, en zij vond onmiddellijk bijval. „Wastat? Waster? Wastat?" sliste mijnheer Telleinans uit een onver- wachten hoek, en boven sprak de heer van Zwaey tót Sprongh: „Zag! Zag, maek onmiddellijk licht! Wij wen- schen daedelijk licht! Geen grapjas!" En mevrouw de douairière riep in de conversatiezaal dat het scMnde was. Op deze roepstem ging ik af. Ge makkelijk was de opgave niet, want de duisternis was zóó ondoordring baar dat men hier werkelijk goed den weg moest kennen om nog iets te kunnen vinden. Bovendien werd mijn pad blijk baar hier en daar gekruist door lieden, die met dezelfde moeilijkheden te kam pen hadden als ik en die schrille kreten gaven, wanneer ik hen al tastend aan stiet. „Wel potjandrie hagel met kei- steenen!" bulderde, ergens in de hoogte, majoor Karrepoort. „Wat moet dat? Wat stelt dat voor?" „Ja, majoor! Jawel, mijnheer Telle- mans! Ja, mevrouw de douairière!" galmde klaaglijk mevrouw Prak. „Ber tus! Licht! Een kaars!" Achter mij nam het tumult van roe pende stemmen toe, maar ook vóór mij was niet alles rustig. Mevrouw de douairière luchtte haar hart, blijkbaar tegen Vera, en gaf te kennen, dat in behoorlijke pensions zulke dingen niet voorkomenmaar bovendien scheen thans het meen in gs verschil tussclien den heer en mevrouw Kippei ernstiger vormen aan te nemen. „Vrouw, ik waarschuw je!" zei althans mijnheer Kippei. „Waarvoor non weer?" wilde zijn vrouw weten. „Je knoeit met de steenen!" „Jij knoeit zelf met steenen!" „Je maakt misbruik van liet donker!" „Het is. schande," bracht me vrouw de douairière in het midden, en nu had ik de streek, waarin zij en Vera zich bevonden, bereikt. Ik tastte blin delings om mij heen. zoekend naar een hand of 'n arm van Vera, ten einde haar daaraan naar huiten te kunnen voeren. Ik-deed nog een stap verder, ik tastte nog energieker, en had eindelijk het geluk een hals te grijpen. Wanneer dit dé hals van Vera was geweest zou ik er niet het minste bezwaar tegen gehad heben om haar daaraan naar buiten te voeren, maar het wès de hals van Vera niet. Het was een glibberige "hals, een hals met, vreemde aanhangsels en hobbels.Een afgrijselijke schreeuw deed de ruiten rinkelen. „Help! Moord!" krijschte de stem van de douairière; en ik voelde, dat liet aldus gillende strottenhoofd zich moest, bevinden in den hals, waar ik de hand op had gelegd. Ik liet, verschrikt los en sprong opzij. Juist op het oogenblik, dat mijnheer Kippei ter contróle een lucifer aanstak. Ik zag, in het grillige rosse licht, dat een oogenblik door de kamer danste, de douairière met haar handen in de lucht zitten. Ik zag ook, dat Vera's stoel leeg was. „Een moordenaar. moord. moord. reutelde de douairière. Ter geruststelling van de aanwezigen liep ik, op mijn overhaaste vlucht naar de deur, onder andere een rooktafeltje omver, en het gegalm van het, bronzen blad, dat dit meubelstuk bekroonde, deed binnen en huiten een nieuw koor van stemmen opgaan. „Wastat? Wastat, nou weer?" wilde mijnheer Teilemans weten. „Moord!" verklaarde de douairière. „Wel alle grutten met stroop en bliksem!" tierde de majoor. „Bertus!" hijgde mevrouw Prak. En ergens onder de kap huilde een vijfstemmig koor van jonge Passers: „Moe! Moe! Het is zoo eng!" Maar waar was Vera? Het was mij ten slotte om Vera begonnen. Zij was weggegaan, misschien de hal in, 0111 mij daar onder begunstiging van de duisternis te treffenik móést haar vinden. „Vera!" riep ik. Toen gierde er een gil door het huis, dien ik mijn leven lang niet meer vergeten zal. Het was niet de gewone gil van iemand, die alleen maar eens gilt, het was 0011 doodskreet, scherp, doordringend, angstig. en daarna niets meer. Ik voelde zoo'n razenden angst, dat ik niet eens op de gedachte kwam, dat ik de stoppen weer in kon schroeven 0111 aan alle onzekerheid een einde te maken ik rende blindelings de trappen op, struikelde over onzichtbare, traptreden, duwde onbarmhartig de vluchtelingen, die ik ontmoette, opzijMidden op de trap ontstond een hevige botsing, gevolgd door een welgemeende worsteling tusschen hen, die naar boven wilden, en hen, die zich naar beneden begaven. Ik vocht mij vrij haan - maar onverwacht greep ik iets hards, iets ondefinieerbaars. Een zwaar, groot, voorwerp moest het, zijn, waarmee iemand de trap afging. „Ho!" schreeuwde ik. „Wie is daar?" Wie het ook was, die in de ondoor dringbare, duisternis voor mij stond, hij antwoordde niet, en ik voelde een hevig rukken aan het zware voorwerp, dat ik nog met mijn eene hand vasthield. „Sta stil!" commandeerde ik, en ik haalde een doosje lucifers te voor schijn. Op hetzelfde oogenblik kreeg ik 'n krachtjgen tik op mijn linker hand, zoodat ik met een kreet het zware voorwerp los moest laten. En een halve seconde later kreeg ik, van een andere zijde, een even krachtigentik op mijn rechterhand, zoodat ik met een tweeden kreet het lucifersdoosje de trap af liet rollen. Toen gingen twee paar dravende voeten mij voorhij, naar heneden, waar nu een orkaan van schreeuwende en krijschende stemmen was opgestoken. Er was iets aan de hand, begreep ik. Er De Kalodernia Schoonheidsproducten zijn samengesteld op grond van de resultaten der moderne biologiseh-cosmetische onder zoekingen. Daarom geven zij Uw huid, wat zij noodig heeft; zij ondersteunen de natuurlijke functie's van de huid en vullen deze op doelmatige wijze aan. Door de weldadige werking der Kaloderma reinigingscrême verdwijnen verwijde poriën. Kaloderma Gezichts water, ondersteund door de voedende werking van Kaloderma Actief-crême, hergeeft Uw huid de elasticiteit en frischheid der jeugd, terwijl Kaloderma Dagcrême de huidporiën beschermt tegen het indringen van stof- en vuildeeltjes. Reeds na een korte behan deling van Uw huid met de Kaloderma sehoonheidsproducten zult U bemerken, hoe zij het geheele huidweefsel weldadig beïnvloeden. KALODERMA REINIGINGSCRÊME, een reinigingscrêmedie Uw huid wer kelijk grondig reinigt en alle stof- en vuildeeltjes uit de poriën verwijdert - de basis vooreen doelmatige huidver zorging. - Doos f 0.77. - Pot f 2.04. KALODERMA GEZICHTSWATER, is meer dan een heerlijk verfrisschend en de huid sterkend gezichtsivater - het is het ideale middel tegen 'n vermoeide- en verwelkte huid. Het verleent de huid een zuivere teint en maakt haar weer jeugdig, glad en soepel.-f 1.41 en f2.10. KALODERMA ACTIEF-CRÊME, een speciale voedende coldcrêmedie door haar bijzondere samenstelling een onvolledige of ontbrekende voeding der huidklieren op geheel natuurlijke wijze aanvult. Tube f 0.51 en f 1.02. Pot f2.04 KALODERMA DAGCRÊME, verleent de huid een blijvende fluivee- lig matte teinteen eerste vereischte voor een verzorgd uiterlijk. Zonder de huid-ademhaling te belemmeren be schermt zij de poriën tegen verontreini ging. Tube f 0.51 en f 1.02. Pot f2.04. EEN NIEUWE WEG NAAR NIEUWE SCHOONHEID.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22