C5 HEEREN- WINDIACK 1 JmtJCaliklcca. PATRONENKANTOOR PANORA KNIPPATROON HEBT U OOK EEN Q dan Ebbe. Die bleef goed in liet werk, het waa oen flinke, oppassende jonge man geworden, maar telkens weer zag je hem de hei opgaan. En, liep hij met den kop omhoog door het dorp, daar ginds zakte hem het hoofd meteen weer op de borst. Op den duur sleet het nieuwtje er af, en .de mensehen zeiden op het laatst niet veel meer tegen elkaar, wanneer zij Ebbe weer voorbij zagen komen, op weg naar de hei. Totdat het opeens als een loopend vuurtje door het dorp ging, waarom Ebbe altijd de hei opging. En dat was een raar verhaal. Ik ben er nooit precies achter kunnen komen, hoe het nu eigen lijk bekend geworden is, maar het schijnt dat Annechien d'r vader de man scheen er weet van te hebben het in de kroeg heeft verteld. En dit is dan het verhaal, dat toen de ronde deedAnnechien wou niet trouwen. Zij mocht Ebbe graag. Er was ook geen andere jongen. Maar zij wou nou eenmaal niet trouwen. Daar voelde zij niets voor. Ebbe dacht er anders over, die wou en die zou trou wen, en met liAar. Ook niet met iemand anders, daar dacht hij niet aan. Je kon ook niet zeggen, dat hij gek op haar was. Het was meer zóó, dat hij altijd in de verwachting had geleefd, eens met haar naar het gemeentehuis te zullen gaan, en nu kon hij het maar niet begrijpen, dat dat nooit zou gebeuren. Hij be greep het doodeenvoudig niet. En dus vroeg hij telkens maar weer aan Anne chien: „Wanneer?" En even vaak antwoordde zij dan: „Nooit". Dat schijnt haar ten slotte te hebben ver veeld. Ton minste, toen hij haar weer eens een keer vroeg: „Annechien, wan neer?" toen moet zij hebben geant woord „Nou dan, als je mij zoo'n belletje van Kliert, en Brammert brengt." Tja, vrouwen hebben soms van die wonderlijke gedachten, maar mannen kunnen ook eigenaardig zijn, want Ebbe had haar woorden heel eenvoudig voor ernst, die zonderlinge voorwaarde voor alledaagschen ernst opgenomen. En daarom liep hij nu trouwhartig te zoe ken, zoodra hij maar even den tijd had, op de hei daarginds, naar een belletje van Kliert, en Brammert. Je kunt nog beter een naald in een hooiberg gaan zoeken, die is er misschien nog.Of Ebbe zich ooit wat heeft voorgesteld van die zoekerij dat weet ik niet. Toen de ouders van Annechien dit verhaal te hooren hadden gekregen, waren zij er heelemaal door van streek. En de ouders van Ebbe natuurlijk niet minder. Annechien d'r ouders hebben met haar gepraat wat zij konden, maar het wicht bleef er bij: zij voelde niet voor trouwen. Ook Ebbe's vader schijnt er met haar eens een hartig woordje over te hebben gesproken, maar even eens zonder veel ander resultaat: zij vond Ebbe een erg aardigen jongen, maar zij voelde niet voor trouwen. Je begrijpt, de tongen stonden niet stil op het dorp. Annechien werd hierna zelfs een beetje met een scheef oog aangekeken en medelijdende blikken uit dezelfde oogen volgden den armen Ebbe. Maar overigens bleef alles bij het oude en ook op een dorp raken de tongen eenmaal uitgekletst over een geschie denis, als er ten minste niet.» nieuws gebeurt. Op oen visite kwam het geval misschien nog eens ter sprake, als alle andere onderwerpen waren uitgeput, maar verder had het verhaal zich allengs heelemaal ingeburgerd. Het was een deel van de dorpsgeschiedenis geworden. En de tijd ging voort. Hij liet Anne chien ongetrouwd en Ebbe liet hij met den neus naar den grond rondloopen op de heide. De moeder van Annechien stierf, en een paar jaren later de va dei van Ebbe of was het net andersom? Enfin, dat kun je op hef kerkhof zelf gaan nakijken, als je daar lust. in hebt. En toen - Ebbe en Annechien waren al achter in de dertig gebeurde het zij gingen trouwen. Op een goeden mor gen hadden zij aangeteekend op het gemeentehuis. Niemand, die er in liet eerst iets van begreep. Wat was er gebeurd? Wel. doodeenvoudig: Ebbe had op het Ellertsveld een belletje gevonden, een koperen klokje met een klepeltje, en het klingelde ook. Hoe het daar gekomen b Joost mag het weten. Of liever, de goede God zal het wel weten. En oud was het ook, (lat kon je zóó zien: stokoud was het. Toen Ebbe daarmee bij Annechien kwam, moet hij niets anders hebben gezegd dan: „Daar heb je het klokje, en wanneer trouwen wij nou?" Annechien zal beurtelings rood en wit zijn geworden. Maar zij heeft, er niet. aan getwijfeld, of hij had het eerlijk gevonden, op hot Ellertsveld Daaraan was ook geen twijfel mogelijk dat kon je zóó zien, aan Ebbe dan En zij zijn getrouwd, op het gemeente huis en in de kerk, alles keurig en van het beste, hoor. Ik heb ze zelf nog gekend, en zelf heb ik het koperen schelletje nog bij hen op de commode zien staan. Na hun dood is het naar een museum toe gegaan, in Enschede," en baas Julfring pafte eens aan zijn pij]». „Alles is mogelijk," zei Jan en hij keek tersluiks naar juffrouw Li. Daarmee was het dien avond afge- loopen. De verdere geschiedenis van Jan en IJ is veel minder romantisch en dus ook veel korter. Li studeerde toen archaeolo- gie vandaar haar deskundig college en zij was gewoon wég van den donder steen, dien Jan bij het graven van den afvalkuil had gevonden. Zij heeft hem die heele vacantie verder op sleeptouw gehouden. Jan heeft niets anders meer gedaan dan kuilen graven, kuilen gra- ven, en nog eens kuilen graven, maar samen hebben zij niets meer gevonden. Of nee, toch eigenlijk juist wel: zij hebben immers elkaar gevonden, op den laatsten avond vóór het vertrek. Er stond een stralende, volle maan aan een helderen hemel, en Jan zat toch altijd al stikvol romantiek. Nu zijn zij al lang getrouwd, op een net bovenhuis in de stadvooruitzicht een eentonige rij gelijkvormige gevels; achteruitzichtde natte wasch van de overburen; daartusschenin het hemelbe stormende geluk driehoog! van een jong huishonden. Op hun schoor steen ligt een vrij groote, prachtig gladde steen, ellipsvormig, met een keurig rond gat er dwars doorheen. Goed voorbeeld doet. goed volgen. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen „Humorist", „Sjors" en „Haken en breien" Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69. iranco per post 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummers 16 cent. (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866 Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM Provenierssingel 27. Teief. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telef. Int.. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telef, Int. 17473 Giro nr 149597 ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27 Telef Int 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. 5^ De door artsen aanbevolen tandpasta ^3 bevat 0.0075%) organisch jodium, waarvan 0 000035 gr jodium door het tandvleesch opgenomen en daardoor in de inwendige organen van het lichaam verspreid wordt. 5^ 3otL\Kallklcca. is een aangenaam schuimende tandpasta van 5^: uitstekende kwaliteit (zonder chloorzure calium) met een lekkere frissche smaak. De uiterst kleine hoeveelheid organisch JN jodium is voldoende om de mondholte gedurende langen tijd te ontsmetten (wetenschappelijk bewezen en daardoor de tanden JS zoowel als het tandvleesch voor ontsteking en vooral ook tegen JS de in de geheele wereld verspreide tandwolf (Paradentose) te 52^ beschermen. JcdrJCalikloca is voorts door artsen erkend als voorbehoedmiddel tegen verkoudheid, aderverkalking (Arteriosklerose) en als stimulans voor alle lichaams- functies. Queisser Co.. Hamburg 19 DepotPharmaceuti- scbe Union, Hilversum P. de Hooghlaan 34 De aangenaam schui mende Gezond- h ei d s-T a n d pa sla. VAN EEN Dif werd ons, naar aanleiding van het geplaatste dames-windjack, door zeer vele verbruiksters van onze Kant-en-Klaarknippatronen gevraagd Reden waarom wij de dames in de gelegenheid stellen om ook een heeren-windjack zelf te maken. Tuist in dezen vacantietijd kunt U daarmede de heeren verrassen, omdat het zoo'n prettige en gemakkelijke dracht is bij fiets- en wandeltochten, zeilsport, enz. Bovendien kunt U het vervaar digen van een oude regenjas of ander gedragen kleedingstuk. Bestel daarom nog heden het knippatroon in de door U gewenschte maat Bestellingen kunnen geschieden bij Uw agent, Uw bezorger of den boekhan del, door girostorting op no. 293631, door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan No. 36 K n i p-patronen verkrijgbaa de maten 96-100-104-108 21 ct. plus 5 ct. portokosten. NASSAUPLEIN HAARLEM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27