i i FOTONIEUWS uit het Zuiden 21 Ret oude Refugiehuis, op de wallen te Den Boscli, werd geheel gerestaureerd, dank zij de medewerking der Rijkscommissie voor Monumentenzorg en het Provinciaal Bestuur. Exterieur van het stijlvolle gebouw, met de nieuwe doorbraak naar de oude wallen. Foto's Hot Zuiden (12) Een origineele opening! De nieuwe doorgang bij het te Den Bosch werd door burgemeester F. van Lanschot officieel ge opend. Het eerste rijdend ma teriaal, dat dezen nieuwen verkeersweg passeerde, was. een kinderwagen, die, onder groote hilariteit der autori teiten en van het publiek, voorbijkwam. Nieuwe vehikels. De Maastrichtse he ..traptax", die slechts enkele dagen geleefd heeft, is thans veranderd in een motortax, gestookt niet lichtgas. De eerste rit met het modernste verkeersmiddel. De Maastrichtse he kunstschilder en glazenier Harry Schoonbrood vervaardigde voor den preekstoel in de Theresiakerk te Maastricht fraaie schilderingen op opaalglas. Een foto van het kunstwerk. De schiettoren, het hooge houten gevaarte, waarin de leden van ,,8t. Sebasticmns"te Maastricht (Neerlands oudste handhoog- schutterij, dateerend van 1300) hun gelief koosde sport uitoefenden, wordt thans af gebroken. De sloopers aan den arbeid. Rechts: In Den Bosch werd het groote, jaar- lijksche tennistournooi gehouden. De Neder- landsche kampioen, de heer van Swol, dien men hier in actie ziet, veroverde den beker. Voor het tennistournooi in Den Bosch bestond groote belangstelling. - Van een muurtje zelfs volgen toeschouwers den wedstrijd met intense aandacht. De heer O. Emons, coneierge- bode en kamerbewaarder van den burgemeester, ten stad- huize te Den Bosch, was vijf entwintig jaar in 'gemeente dienst. Burgemeester van Lanschot (rechts) overhan- De nieuwe gebou- jubilaris een ge wen van de Kamer schenk, van Koophandel te Maastricht zijn thans officieel in gebruik genomen. Een op name tijdens de rede van den voorzitter, den heer J. Schaepkens van Riempst. De heer Jos. Oleerdin, direc teur van de Z. Nederl. Druk kerij, ontving bij zijn 25-jarig ambtsjubili de zilveren me daille van de K. v. K. De voorzitter, de heer Jos Mey- ring, overhandigde hem het eereteeken. In 't Casino te Den Bosch werd een levende poppenkast vertoond, die zeer in den smaak van het publiek viel. Een dramatische scène. Te 's-Hertogenbosch werd i het Wii-Gele Kruis. het Casino het 25-jarig bestaan herdacht van Tijdens de feestrede van rector Venings.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 17