Vasenol qjDnnr koude en verkoudheid fVULU dreigen.beschermen meermt'd*9 Verkrijgbaar bij Apothekers en Drog>£en^30en-^ Het pioenroode gezicht van monsieur Monsieur Bontieu klopte beschroomd Bonticu werd bij deze aankondiging aan de huisdeur van den apotheker- niets bleeker. Nog steeds glimlachte hij, veearts. Er verscheen een hoofd buiten een zeer droef lachje. een raam. „Ik waardeer het hijzonder," zei hij, „Wie is daar?" vroeg een snibbige „dat monsieur Pantan zooveel moeite stem. doet, om mij ter wille te zijn, maar hij „Ik. Bonticu. Ik wou monsieur Fan- is helaas niet volledig op de hoogte van tan spreken." de feiten. Door een bijna onvergefelijke „Kom je om te vechten?" onachtzaamheid heb ik nagelaten mon sieur mede te deelen, dat ik niet van één kind, maar van twee kinderen vader was geworden. Tweelingen, messieurs. Wilt u ze zien?" ,Nee, dat niet „Bah! Waar wek je me dan voor zoo laat, met zoo'n kou?" „Voor familiezaken, monsieur," zei Bonticu bibberend. „Voor een zeer Het gezicht van monsieur Pantan dringend geval." was verwrongen van een toorn, stuitend „Heeft monsieur misschien een wees- om aan te zien. Hij beet op zijn lip en huis geadopteerd?" vroeg Pantan. „Of balde zjjn vuisten. negen oude tantes in huis genomen?" „We zijn nog niet uitgepraat!" bul- „Nee nee, monsieur, 't Is iets heel derde hij. „Nog lang niet, monsieur! Ik ernstigs. Anastasie. Zeze ligt op adopteer direct nóg een kind!" sterven." Op het, middaguur van den volgenden ,,'t Spijt me zeer, maar ik kan niet dag liepen drie mannen ernstig door de voor slippendrager gaan spelen," ant- Rue Victor Hugo en betraden zij nog woordde monsieur Pantan. en hij maak- ernstiger den winkel van monsieur Bon- te aanstalten om het raam te sluiten, ticu. Monsieur Pantan nam het woord. „Misschien wil monsieur één oogen- „De adoptie is geschied," vertelde blikje wachten," riep Bonticu. „U kunt hij. „Hier zjjn de papieren. Ik heb óók haar redden." een vrouw en drie kinderen. Zullen we „Ik haar redden?" Pantan zei het op morgenochtend vroeg de zaak afhande- een toon, alsof hij 't een heerlijk onzin nig idee vond. „Ja, ja. ja!" riep Bonticu, zich vast klemmend aan een stroohalm. „U al len?' Monsieur Bonticu keek met een spijtig lachje op uit zijn boekhouding. „Ik zou graag willen, zei hij, „maar leen. Ze heeft de Perigordsche pip. het kan niet." monsieur. TT moest eens weten, hoe 'n „Kan niet?" galmde monsieur Pantan pijn ze lijdt.' hem na. „Ze zal niet lóng pijn meerlijden," zei „Nee," zei monsieur Bonticu neer- Pantan koel. slachtig. „Gisteravond is mijn bejaarde Bonticu had een snik in zijn stem toen schoonvader bij me in komen wonen, hij zei: Dat is een zware verantwoordelijkheid „Ik doe een ernstig beroep op mon- te meer, monsieur. sieur. als sportsman. om haar Even keek monsieur Pantan verbluft; te redden." toen stiet hij uit, met een blik van inge- Monsieur Pantan, achter het raam, houden razernij: scheen na te denken. „Ik heb óók een ouden schoonvader!" „Ik doe een beroep op hem als dokter. Hij sloeg de winkeldeur achter zich De eer van zijn beroep eischt dicht. „Ik heb u heel wat te verwijten, monsieur," kwam de stem van Pantan, Als gewoonlijk ging monsieur Bonticu „maar als u een beroep op me doet als dien avond naar het fraaie en smette- sportsman en als dokter, kan ik niet looze stalletje achter zijn kantoor, om weigeren. Whcht maar even." te kijken, of de trots van zijn hart, Anas- Het raam sloeg dicht en ongeveer een tasie, niets te kort, kwam, en even met minuut later kwam monsieur, haastig haar te praten, en haar een stukje truf- min of meer aangekleed, naar buiten, fel te geven, ten einde er den smaak in Zwijgend liep hij met zijn vijand mee, te houden. Maar nu trof hem een schrikdoor de duisternis, naar de sponde' van ze lag op haar zijde zachtjes te kreunen, de doodzieke Anastasie. Toen monsieur Met moeite en gierend haalde zij adem, Pantan daar eenmaal was, vergat hij en in haar vriendelijke, blauwe oogen alle persoonlijke omstandigheden, om stonden de tranen der smart. zich ernstig te wijden aan zijn werk. Monsieur Bonticu stelde vlug een „Warm water. Eenige emmers," be- onderzoek in. Met zijn groote ervaring val hij. „Olijfolie en watten." in alle dingen, die het varken betroffen, „Jawel, monsieur." ontdekte hij spoedig, dat hij te doen had Met bevende handen droeg monsieur met een acuten aanval van een zeld- Bonticu de gewenschte artikelen aan, en zame maar gevaarlijke ziekte, ter plaatse hij bleef om Anastasie heen waren, om bekend onder den naam Perigordsche haar zachtjes toe te spreken, te kalmee- pip; en hij wist maar al te goed, dat bin- ren, en troetelnaampjes toe te voegen, nen weinige uren op dien aanval de De apotheker-veearts werkte hard. Hij dood zou moeten volgen joeg het dier den inhoud van een groote. Hij leunde slap tegen den muur en zwarte flesch door de keel. Hij zalfde hel sloeg zijn handen aan zijn gloeiende met olie, water en raadselachtige goed- v oorhoofd. Er was maar één man op jes. Kortaf gaf hij zijn concurrent be de heele wereld, die haar genezen kon. velen. En die man was Pantan, de veearts. Zijn „Elixir Pantan", volgens eigen geheim recept vervaardigd, was het eenige middel tegen de gevreesde kwaal. Binnen de gewonde ziel van den zwaar getroffen Bonticu worstelden trots en liefde. Zichzelf te vernederen voor zijn mededingerhij moest er „Wrijf haar buik." Bonticu wreef met kracht. „Trek aan haar staart.." Bonticu trok. „Masseer haar pooten." Bonticu masseerde tot hij stond te hijgen. De glans keerde weer in de oogen van niet aan denken. Hij zag den hoonlach Anastasie, de rose tint in haar bleeken al op het olijfkleurige gezicht van snoet; zij hield op met huilen. Mon- monsieur Pantan; reeds hoorde hij sieur Pantan kwam glimlachend over- diens weigerende woorden striemen, eind. Anastasie jammerde van de pijn. Hij „De crisis is voorbij," sprak hij. „Ze hield het niet uit. Hij gaf zichzelf een gaat niet dood. Wat blikslagers...." klinkenden slag van vastberadenheid op zijn borst. Hij greep naar zijn hoed. S/of op blz. 11 Oh, heerlijke onverschilligheid I Het is immers vacantietijd en dan mogen we allen een poosje onverschillig zijn. Behalve wanneer het de film betreft, waarmede U de dikwijls zoo sterk uiteenloopende vacantiegenoe- gens vastlegt. Neem dan Yoigtlander Bessapan, de film die alles kan, die zéér fijnkorrelig, zéér snel en voor alle kleuren gevoelig is. Vooral deze laatste eigenschap is buitengewoon belangrijk. Ook ais Kleinbeeldfilm verkrijgbaar. Gelukkig de man-met Besstagan I FIJNKORREL FILM Gezonde kinderen, gelukkige moeders! Hef vethoudend VASENOL Wond en Kinder poeder beschermt de leere huid betrouw baar tegen verwondingen en prikkelingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 9