FOTONIEUWS uit het Zuiden Hü&sr i£r-v3ï Op het plein te Acht (gemeente Eindhoren) is een groote kiosk geopend. Aeht's muziekkorps luisterde de officieele opening met een klinkend concert op Eert levendige drukte heerschte vóór het station te Eindhoven hij het vertrek van NederUindsche kinderen naar Duitschland. Een mooie sprong! Te 's-Ilertogenbosch werdenop het Wilhelminaterrein, athletiekwedstrijden gehouden. Het nummer polsstokhoogsjrringen werd gewonnen door den heer Van Kuik, van „Adelaar", te Vught, met een sprong van 3.20 meter. Het nieuwe raad huis van Heerlen in wording. Op het nieuwe Marktplein, in het centrum van het oudste stadsge deelte, verrijst de moderne en fraaie schepping van den architect Peutz. Het massieve bouwwerk. Hechts: Het nieuwe raadhuis van Heer len. Een sprekend fragment: De Ho- meinsche kolommen aan een der zijgevels. Zij maait, dorscht en bindt! Te Goirle, bij Tilburg, is een groote landbouwmachine in gebruik genomen, die het koren op den akker maait, gelijktijdig dorscht en het stroo samenbindt. -De machine in werking. Sfe? De eeuwenoude toren der St.-Panoratiuskerk te Heerlen slaat in reusachtige stellingen. Het voor namelijk uit mergel opgetrokken gevaarte be hoefde noodzakelijke restauratie, waarmee men nu druk doende is. (Foto's Het Zuiden-Spiermgs 5, Het Zulden-Fouteyn 3, Het Zuiden-Farla 1, Het Zuiden-Moussanlt 1, Het Zuiden-van Kessel 1). Een aardig gezicht leverden de pedaalridders op, tijdens de ronde van Yoerendaal, terwijl zij, bij Heerleneen hoogte namen. iVeest zuinig op uw afval! De speciale afhaal- dienst te Den Bosch verzamelt met succes alle afval, dat nu goeden dienst kan doen. Het sorteeren van lompen. De bekende paardenliefhebber dr. P. L. A. Otjens, die op de verschillende concours-hippiques zoovele prijzen behaalde, is te Vught met mejuffrouw Julie Thomann in het huwelijk getreden. De aankomst op het raadhuis. In Brabant zijn nog slechts twee thuiswerkende linnen wevers. Een werkt in Zeelst, de andere in Meerveldhoven, bij Eindhoven. Aan dezen laatste brachten we een bezoek. De 72-jarige Gerardus van Herk bij het weefgetouw, terwijl zijn even oude echtgenoote ijverig werkt aan het spoelwiel, met de garenkroon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 17