PETER EN VER0N1C2 Waarom nog langer RESA - ARNHEM MIDDENSTANDSDIPLOMA Zl]7l( DANK ZIJ STAATSEXAMEN „TANDSTEEN" 23 VERVOLG VAN BLZ. 20 dat ze het voor hem geheim moest houden. Want ze wist wel, dat hij niet zou hegrijpen hoe ze zooiets kon doen. Ze begreep het immers zelf niet! Ze had zich al wel honderdmaal afge vraagd waarom ze dit deed en zich hittere verwijten gedaan. Maar het gaf niets of ze zich al voornam, ermee op te houden. Wanneer Lenz kwam zeg gen: „Vanavond weet ik een bok, Veronica! Een prachtdier!" dan vergat ze allen twijfel. Een martelende onrust maakte zich van haar meester en ze werd niet weer kalm voordat het wild onder haar schot was neergevallen. Dan verwenschte zij Lenz, die haar het geweer had gegeven en die het meeste belang had bij de zaak, want hij wist goede afnemers en Veronica wilde van het geld niets hebben. Een plotseling gerucht schrikte haar op uit haar gepeinzen. Men hoorde het breken van takken en de gedempte sprongen van een stuk groot wild. Het volgend oogenblik trad een kapitale bok uit het hout te voorschijn. Hoorde hij het knappen van den haan of zag hij de schaduw achter het rotsblok? Met een sprong wilde hij vluchten. Maar het was reeds te laat. Het schot knalde. De bok zakte in de knieën, wilde opstaan en zonk geluidloos in elkaar. Veronica liet het rookende geweer zakken. Haar 'gezicht had een opge luchte, bevrijde uitdrukking. Plotseling kromp ze ineen en draaide zich met een ruk om, het geweer opheffend. Ze slaakte een kreet. Doodsbleek stond Peter voor haar. Veronica schrok nog meer, toen ze zijn trcurigen blik zag. Geen woord kwam over zijn lippen. Ze kwam (lichter bij hem staan, zoo dicht, dat hij haar adem in zijn gezicht voelde. „Wees niet boos," smeekte ze. Een droevig lachje trilde om zijn lippen. „Lach niet zoo," kreunde ze zacht, „je doet me pijn." Hij keek haar diep in de oogen. Lang zaam hief hij de hand op en streek haar de haren uit hot gezicht. „Veronica," zei hij zacht. „Lieve Veronica!" Het geweer gleed uit haar handen. Ze hing hem om den hals en fluisterde in zijn oor: „Ik kan er niets aan doen, Peter. Ik moet eenvoudig. Het moet me in het bloed zitten, net als.. Ze kuste hem. „Net zooals ik je moet liefhebben, omdat ik niet anders kan, precies zoo is dit ook." „Maar hoe moet dit eindigen, Vero nica?" Ze haalde de schouders op. „Het was vanavond niet de eerste keer," vervolgde hij ernstig. „De jachtopziener is al een paar maal bij me geweest om mij te vragen of ik iets gemerkt had, omdat hij zoo vaak sporen vindt in de buurt. Stel eens voor, dat je op heeter- daad betrapt wordt. Heb je je wel afgevraagd, wat er dan zou gebeuren?" „Dat heb ik mij al zoo vaak voor gehouden, maar het helpt allemaal niets. Peter, help jij me om dezen onzaligen hartstocht te overwinnen. Ik zie zelf wel, in, dat het zoo niet kan doorgaan." „Kom,"zei hij hartelijk, en sloeg den arm om haar schouder. „Ik breng je naar huis. Het geweer. hij bukte zich om het op te rapen en sloeg het tegen de rots, dat het versplinterde. „Ziezoo, dat is weg, dat is het voor naamste en in het vervolg zal ik boter op je letten," liet hij er schertsend op volgen. Misschien zou het op die manier ge lukt zijn, want Peter sliep voortaan steeds op de Büchleralm en had den sleutel van Veronica's kamer in den zak, zoodat ze 's nachts niet naar buiten kon, want het raam was getralied. Maar toon gebeurde er iets onverwachts. Op een middag kwam Frits, Peter's broer, hem zeggen, dat hij thuis moest komen, want vader had zijn been gebroken en kon geen vin verroeren. De oogst moest binnengehaald en er was nog meer werk te doen. Moeder had het druk met. den winkel en Frits was bij een electricien in Altdorf in de leer. Dus pakte Peter bijl en zaag bijeen. „Ga jij maar vast," zei hij tegen zijn broer, „ik kom wel na." Eerst ging hij naar de Büclileralm om Veronica goedendag te zeggen. Ze deed hem nog een eind uitgeleide en keerde toen naar de alm terug. Daar vond ze IIuifen-Lenz voor de deur zitten. Ze zette zich naast hom en leunde met do ellebogen op de opgetrokken knieën. „We moeten er toch eens over praten, lenz. Welke vergoeding moet je hebben voor het geweer, dat Peter heeft stuk- „Het is een allemachtig best geweer geweest," antwoordde de oude. „Ja, zeg maar wat, het heeft gekost. Ik zal het betalen. Je zult door mij geen schade lijden." Lenz staarde een poosje naar de blauwe lucht. „Ik lieb alweer een ander," merkte hij op zonder het meisje aan te zien. Zij gaf geen antwoord. „Bijna nieuw. En heelemaal niet duur. Ik heb het in de stad gekocht," vertelde Lenz. „Ik wil er niets meer mee te maken hebben," verklaarde Veronica koel. „Daar heb ik het toch niet over," zei de oude, kwasi beleedigd. „Ik wilde alleen vragen, of ik het niet hier in de hut mag bewaren, omdat ik er anders geen goede bergplaats voor heb." Veronica schudde het hoofd. „Nee, Lenz, breng het liever niet mee, dat is beter." Hij bracht het enkele dagen later echter toch mee en verstopte het in het hooi, maar zoo, dat Veronica het zag. Toen Peter thuiskwam, zag hij dadelijk, dat hij dien zomer niet meer aan het houthakken zou komen. Er lag een berg werk op hem te wachten. Ook bevonden zich aan het station goederen, die afgehaald moesten worden, en zijn moeder vond het beter als hij ergens een wagen leende, want met de handkar duurde het veel te lang. „Ga maar naar den burgemeester," zei zijn vader. „Die leent je zeker paard en wagen." Peter ging dadelijk op pad. Toen hij op het raadhuis kwam, was het hoofd der gemeente juist in gesprek met een gezet heertje, een vreemde, dien Peter niet kende. De burgemeester wendde zich meteen tot Peter. „Hebben ze jou naar huis gehaald? Jammer, dat je vader dat ongeluk is overkomen. En wat wil je eigenlijk, Peter?" Peter maakte een afwerend gebaar. „Ik kan wel even wachten," zei hij, en zette zich op de bank in den hoek. De burgemeester wendde zich dus weer tot, den vreemde. „Bent, u de directeur zelf?" Vervolg op blz. 26 DOOF Van Ha eft e n brengt „hoorhulp" voor ieder een, in welke mate hij ook moge lijden aan slechthorendheidVan Haeft en's Horophoon helpt U aan het gehoor apparaat, dat voor U persoonlijk het beste is. Vraag nog heden een gra tis demonstratie of de be langwekkende brochure: „Hoorhulp". Schrijf aan VAN HAEFTEN IJsseistraat 71 b - Amsterdam-Z. Telefoon 93122 Tevens reparatie-inrichting voor gehoorapparaten Bekende Schriftelijke Cursus VRAAGT ONS PROSPECTUS Praktijkdiploma Boekhouden Handelscorrespondentie (Frans, Duits, Engels en Nederlands) Manufacturenbrevet Plakkaatschilderen - Etaleren Makelaar-Taxateur H.B.S.-extraneus Onderwijsacte, Mulo-diploma WIE BIJ RESA STUDEERT SLAAGT!! kan men niet vroeg genoeg bestrijden Hoe eerder men begint, de vor ming van tandsteen systematisch te verhinderen, des te beter is het resultaat. Juist bij een sterk, gezond gebit moet U extra oppassen en tijdig Uw maatregelen nemen! Stuur Uw kind regelmatig naar den tandarts ten minste twee maal per jaar! En zorg er voor dat het 's morgens en 's avonds grondig tandenpoetst met SolvolithWant Solvolith geeft dubbele bescher ming tegen tandsteen: 1. Het verwijdert tandaanslag en voorkomt daardoor het ontstaan van tandsteen. 2. Het is samengesteld met natuur lijk Karlsbader Bronzout. Daar door wordt het reeds aanwezige tandsteen opgelost. „Poets je tanden regelmatig met Solvolith, dan kan er geen tand steen ontstaan l Deze bruine „aanslag" aan den achterkant van den tand is tand-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23