kalouTerma Ook DAT zijn gevaarlijke plekjes. ...Voli ja, mi weet ik het. Dan hebt n En nu Peter in het dorp woonde, had nog een heel eind te loepen," liet hij de Bergboer er niets meer tegen, dat er op volgen en bleef staan, want ze Veronica boven bleef, hadden intussehen zijn huis bereikt. Het geweer, dat Huifen-Lenz had „Ziezoo, hier woon ik." meegebracht, lag nog steeds in het Ze knikte. „Ja, dat weet ik." Zo trad hooi verborgen. Veronica bad het niet in de schaduw der heesters, want. er aangeraakt en verheugde zicli er over, kwamen mensehen aan. Ook Peter ging dat die onzalige hartstocht bekoeld den tuin binnen. De stemmen kwamen scheen. Wanneer Anderl de jacht- nader. „Die van Arends was ook in de opziener bij haar kwam, behoefde ze de zaal," zei een vrouw. „Ze had alweer oogen niet meer voor hem neer te slaan, een andere jurk aan." „Die moet geld Óp een Zaterdagmiddag, toen Veronica hebben als water," antwoordde een juist klaar was met, haar werk, hoorde ander. De sprekers kwamen langs hen ze schreden voor de hut. Haastig liep ze heen en verdwenen in het donker. naar buiten, in de hoop, dat het Peter „Hebben ze het ovér ut" vroeg Peter, zou zijn, ofschoon die gewoonlijk eerst „Ja, „die van Arends" ben ik," ant- tegen den avond kwam. woordde zij en stak den arm uit om Vermoedelijk stond de teleurstelling een roos te plukken. Greta Arends," op haar gezicht te lezen, want de liet ze er na een poosje op volgen. bezoekerhet was Girgl zei glim- „Uit Zurich!" lachend: „Je schijnt niet erg verheugd „Nee, uit Bazel." over mijn komst!" Peter zei verder niets. „Iedereen is hier welkom om uit „Zeg toch wat," viel ze uit. „TT moet te rusten," antwoordde ze rustig, wat zeggen!" Girgl trad binnen, zette zijn bergstok „Zoo, moet ik dat?" in een hoek en maakte het zich ge- Natuurlijk! TT kunt me toch zoo niet makkelijk. Hij strekte zijn beenen uit laten staan." en stak een sigaret op. „Vader stuurde Ze stond heel dicht voor hem. Haar mij naar onze alm," begon hij, „en ik warme adem streek langs zijn gezicht, dacht, dat ik meteen jou eens kon op- Haar opwindende oogen waren vlak zoeken." voor hem. De gloed, die eruit straalde, „Wat wil je drinken?" vroeg Veronica. verwarmde hem een oogenblik. Het was „Heb je bier?" heel stil om hen heen. .Die stilte was „Nee, 'bier heb ik tot mijn spijt niet." gevaarlijk. Peter merkte, hoe het hem „Geef me dan maar niets, want ik beving. Het was een wilde opwelling, houd niet van verandering." In het donker glansden haar witte „Het is een mooie eigenschap als een tanden. Lachte ze? mensch niet veranderlijk is," meende Ineens herkreeg Peter zijn bezinning. Veronica. „Goedenavond," zei hij en wilde naar „Dat vind jij dus ook? Tot- die men- binnen gaan. sohen behoor ik. Als ik van iets houd „L laat me toch niet alleen gaan," wat dan ook dan verander ik niet., smeekte ze. „Het is zoo donker en ik Daarin verschil ik nu van andore per ken den weg niet zoo goed." sonen. Van oen bepaald persoon, be llet tegenzin gaf hij gevolg aan haar doel ik." verzoek en bracht haar thuis. Maar nu Veronica keek hem aan. „Wien bedoel praatte hij. O ja, met voldoening ver- je?" telde hij haar van zijn meisje. Heel vlug Hij drukte zijn sigaret uit in den waren ze op de plaats van bestemming, aschbak en zei met een achteloos hand- Peter had aanéén stuk door gepraat, gebaar: „Het is beter geen namen te zei toen plotseling bij het tuinhek: noemen. Anders denk je straks nog, „Goedenavond," en wendde zich om. dat ik je wil opstoken." Greta Arends stond versteend. Ze zag Begin er dan niet over," zei ze hem wegstappen. Wat was hij stand- geërgerd. vastig gebleven! Hij was flink en sterk. „Het viel me zoo uit den mond," Het moest heerlijk wezen in zijn sterke meende hij onverschillig, draaide een armen té liggen en door hem bemind tijdje aan zijn snor en vroeg toen te worden! onverwacht: „Ken je dat meisje, dat Greta Arends stampvoette boos als op villa Helenenruh logeert? Zoo'n een kind, dat men een stuk speelgoed lange zwarte?" lieoft afgenomen. Haar vingers verniel- „Nee, dié ken ik niet. Wat is daar- den de roos, die ze nog steeds in de mee?" hand hield. Langzaam wendde zij zich „Ik vroeg het maar zoo. Ze was om en opende het tuinhek. Plotseling gisteren in de komedie." meende ze een gedruisch te hooren. Ken „O ja?" zei Veronica, terwijl ze haar oogenblik meende ze, dat Peter was handen wasohte. teruggekomen. „Wie is daar?" riep ze „Peter Marcus was ook in de komedie," zacht. vertelde Girgl verder, en lette nauw- Geen antwoord. Greta ging naar keurig op de uitwerking van zijn woor- binnen. De deur viel met een klap den. Maar hij ontdekte niets, want dicht en in de gang ging het licht aan. Veronica vroeg heel gewoon: „Is dat Buiten achter de tuinheg richtte zich iets zoo bijzonders, dat je het me een gedaante op en verdween met speciaal vertelt?" zachte schreden in het donker. „Och, dat hangt er van af, hoe je het beschouwt. Ik ken je gevoelens in dat VIERDE HOOFDSTUK opzicht niet. In ieder geval is Peter gisteren met dat meisje naar huis Sedort Veronica op de alm huisde, gegaan." kwam ook Girgl Würmseer er vaak. Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen ..Humorist", ..Sjors" en ..Haken en breien". Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes. Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal ƒ1.69, franco per post ƒ1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummers 16 cent. (Prljsverhooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het burean te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telcf. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Provenierssingel 27, Teief. Int. 47133. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat, 142. Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773, ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20 Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. K 1311 Die kleine „kraaiepootjes" onder de oogen zijn de verraderlijke teekenen van een algemeene verslapping van het huidweefsel ten gevolge van een onvoldoende of onoordeelkundige huidver zorging. Dikwijls vertoonen die gevreesde rimpeltjes zich reeds in het 20ste levensjaar en maken het gezicht vroeg oud. Dit euvel kunt U voorkomenDe Kaloderma Schoonheidsproducten wijzen U den weg naar een doelmatige huidverzorging, want zij voeden en versterken Uw huid en geven haar die fiuweelige matte teint, waarop elke vrouw met recht trotsch is. De Kaloderma Schoon heidsproducten zijn samengesteld op grond van de resultaten der laatste biologisch-cosmetische onderzoekingen. KALODERMA REINIGINGSCRÊME, een reinigingscrêmedie Uw huid wer kelijk grondig reinigt en alle stof- en vuildeeltjes uit de poriën verwijdert - de basis vooreen doelmatige huidver zorging. - Doos f 0.77. - Pot f 2.04. KALODERMA GEZICHTSWATER, is meer dan een heerlijk verfrisschend en de huid sterkend gezichtswater - het is het ideale middel tegen 'n vermoeide en verwelkte huid. Het verleent de huid een zuivere teint en maakt haar weer jeugdig, glad en soepel. - f 1.41 enf 2.10. KALODERMA AC TI E F-C R M E, een sjteciale voedende coldcrêmedie door haar bijzondere samenstelling een onvolledige of ontbrekende voeding der huidklieren op geheel natuurlijke wijze aanvult. Tube f 0.51 en f 1.02. Pot f2.04 KALODERMA DAGCRÊME, verleent de huid een blijvende fluwee- lig matte teint, een eerste vereischte voor een verzorgd uiterlijk. Zonder de huid-ademhaling te belemmeren be schermt zij de poriën tegen verontreini ging. Tube f 0.51 en fl.02. Pot f2.04. EEN NIEUWE WEG NAAR NIEUWE SCHOONHEID.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27