STUDENTJES HET YA< AYTIE In het kampeerhuis „De Scheepsbel99 jfy -.sj/' i.v- Het kam.peerhv.is met em ploegje tijdelijke bewoonsters. Wat hebben we daar een pret tige herinneringen aan! U weet wel, aan dien tijd, toen u on ik nog op de school banken zaten, hetzij gymnasium, II.B.S. of Mulo-school, en we dan 's zomers met een heelen troep school-collega's er op uittrokken naar tentenkampen, om daar één of twee weken heerlijk in Gods vrije natuur uit te rusten van hot inspannend studeeren op school en 's avonds thuis. Voor u en voor mij zijn dit herinneringen uit zooals wij nu weten den gelukkigsten en zorgeloosten tijd van ons leven. Yoor alle jongeren echter is dit jaar in jaar uit een blijde werkelijkheid. Want nu zoo als toon trekken elke zomervacan- tie drommen schoolmeisjes, school jongens en aankomende studenten naar buiten. Het tentenwonen is dit jaar wel van de baan, maar vooruitziende geesten hebben er iets anders op bedacht, namelijk een kampeerhuis, genaamd „De Scheepsbel", bij Doornspijk op de noordelijke Veluwe. Daar, in een streek, die geluk kig nog niet zoo bekend is, en dus nog ongerept schoon, is het kampeer huis voor meisjes en voor jongens, waar zij steeds in kleine groepjes afwisse lend een deel van hun zomervacantie kunnen doorbrengen. Snellend langs den grooten verkeersweg Amersfoort-Zwolle bevroeden vacantiegangers weinig wat Doornspijk allemaal te bieden heeft: onovertroffen zandverstuivingen, omzoomd door bosch en hei, brengen u in extase, machtige groene weiden, doorsneden door schilderachtige landweggetjes, voeren u door den uitgestrekten polder naar het groote watervlak van het tegenwoordige IJselmeer. Een vriendelijke bevolking woont er en houdt de landdracht nog in eere. Daar ligt „De Scheepsbel", een doodeenvoudig huis met een heel groot vertrek. Van buiten spierwit met een hoog houten dak, van binnen allergenoeglijkst Na de wandeling: wasschen en voetverzorging. Kampeeren en zingen, flat hoort bij elkaar Een nieuwe dag begint: de kamp commandante blaast réveille.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 2