ZIJN LAATSTE KRAAK HAAR SPROOKJESPRINS MET VOOR DE VAAT SPAART U ZEEP VOOR DE WASCH! Een nieuw product den Sunlig abrteken 11 SLOT VAN BLZ. 9 lichtte den koffer van den grond. „Zou ik geen pracht van een handelsreiziger zijn?" riep ze uit. „Oei, Fer, wat is dat ding zwaar! 't Lijkt wel of 't vol lood zit." „Vernikkelde schoentrekkers," zei Cor bedaard, „die ik niet houden wil. Ik neem ze maar mee dat spaart vracht." Er was binnen de bank pas een nieuwe safe aangebracht. Meneer Berling was daar zeer trotsch op, en drong er op aan, dat iedereen er naar ging kijken, 't Was maar een kleine ruimte, maar er zat een nieuwe, inbraakvrije deur voor. Die word gesloten door drie stevige stalen bouten, tegelijk door één kruk te bewegen, en beveiligd met een klok- slot. Welvoldaan legde Berling het mechaniek aan zijn aanstaanden schoon zoon uit, die beleefde belangstelling toonde, maar er niet bijzonder veel van scheen te begrijpen. De twee kinderen, Minnie en Anna, genoten van het glan zende metaal, het grappige klokje en de dikke knoppen. Terwijl het gezelschap zich aldus onledig hield, kwam rechercheur Prinse binnen. Op zijn elleboog steunend, alsof hij op iemand wachtte, keek hij door de tralies naar binnen. Opeens klonken er een paar kreten van schrik uit vrouwenmonden en kwam er beroering. Terwijl de ouderen een oogenblik niet keken, had Anna, het oudste meisje, voor de grap haar zusje Minnie in de safe opgesloten. Zij had zelfs de grendels gesloten en aan den knop van het slot gedraaid, zooals zij 't haar grootvader had zien doen. De oude bankier greep snel naar de knoppen en trok en wrikte er even aan. „Ik kan de deur niet openkrijgen," zei hij, wasbleek. „De klok is niet opge wonden, en de wijzers zijn niet gesteld." Opnieuw klonk er een zenuwachtige kreet van de moeder der meisjes. „Sst!" riep meneer Berling, zijn bevende hand opheffend. „Weest alle maal even stil. Minnie!" riep hij, zoo hard als hij kon. „Luister eens!" Er volgde een stilte, waarin zij flauwtjes het kind hoorden, dat snikte van angst en schrik, in haar donkere cel. „Mijn arme lieveling!" riep de moe der. „Ze sterft van angst! Maak toch open die deur! Breek hem open! Waar om doen jullie niets?" „Er zou iemand uit Sint Trui den moeten komen, om die deur open te krijgen," zei meneer Berling met een trillende stem. „Groote hemel, Fer. wat moeten we beginnen? 't Kind. kan 't nooit lang uithouden daar binnen! Ze krijgt niet genoeg lucht, cn bovendiendie angst De moeder, buiten zichzelf, beukte met haar handen op de deur van de safe. Een der bedienden deed in zijn radeloosheid het voorstel, dynamiet te gebruiken. Isa wendde zich naar Cor, met haar groote oogen vol vrees, maar nog niet wanhopig. „Kun jij niet iets doen, Fer.. kun je niet iets probeeren?" Hij keek haar aan met een vreemd, teeder lachje om zijn mond en in zijn heldere oogen. „Isa," zei hij, „wil je me die roos geven, die je opheft?" Zij begreep het niet, kon nauwelijks gelooven, dat zij hem goed verstond, maar zij maakte het roosje los van haar japon en gaf het hem. Cor borg het in zijn vestzak, gooide zijn jasje uit en stroopte zijn overhemdsmouwen op. Door die daad verdween Ferdinand Speelder en trad Cor Valentijn in zijn plaats. „Allemaal bij die deur vandaan," beval hij kortaf. Hij zette zijn koffer op een tafel en opende hem. Van dat oogenblik af scheen hij niet meer te beseffen, dat er iemand in zijn nabijheid was. Hij legde de zonderlinge, glimmende instrumen ten snel in volgorde, zacht voor zich heen fluitend, zooals hij altijd deed onder zijn werk. In diepe stilte, roerloos, als onder betoovering, keken de anderen toe. Een minuut later vrat de beste boor van den inbreker Valentijn glad het staal in. Na tien minuten hij sloeg zijn eigen record schoof hij de bouten terug en trok hij de deur open. Bijna bezwijmd, maar veilig en wel lag Minnie toen in de armen van haar moeder. .Cor Valentijn trok zijn jasje aan en liep door het traliehek naar de voor deur. Een forsche man, voor den drempel, stond hem eenigszins in den weg. „Hé, Prinse!" zei Cor, nog met dat zelfde vreemde lachje. „Ben je er eindelijk? Ik ga met je mee. 't Is me nu allemaal eender." Toen deed rechercheur Prinse iets onbegrijpelijks. „U vergist u, geloof ik, meneer Speel der," zei hij. „Ik ken u niet. Ik stond hier op iemand te wachten Hierna keerde rechercheur Prinse zich om en langzaam liep hij de straat op. De volgende week verschijnt floor Tiny Sieben De nieuwste aanwinst van de po pulaire romanserie Avonduur-lectuur Ieder jong meisje droomt van den prins, die haar ontrukken zal aan de sleur van het dagelïjksche leven en haar zal binnenvoeren in den tuin van 't geluk. De hoofdpersoon van dezen nieuwen roman, een nogal kordate apothekers assistente, vindt den prins van haar droomen; maar als deze'haar ten huwe lijk vraagt, doet hij zulks zoo zakelijk cn onbewogen, dat het haar koud om het hart wordt. Het klopt niet met haar sprookjesdroom en er volgt nog heel veel op, dat niet klopt De roman ..Haar Sprookjesprins", een tintelend geschreven verhaal vol onverwachte span ningen. verschijnt de volgende week. Prijs 1(5 cent. Verkrijgbaar bij onze kantoren, bezor gers en agenten. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van het bedrag, verhoogd met 21/? cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening no. 142700 of na ontvangst van postwissel. dat ik dat niet eerder gemerkt heb!" Dat is juist het gevaarlijke van tandsteen: wanneer U het gewaar wordt, is het meestal te laatl Ge zonde tanden zijn een kostelijk geschenk, dat U met zorg dient te behandelen. Raadpleeg toch min stens ieder half jaar Uw tandarts. En bovendien: bestrijd den ge vaarlijksten vijand van Uw gebit door Solvolith-tandpasta.. Want Solvolith geeft U dubbele bescher ming 1. Het verwijdert tandaanslag en voorkomt daardoor het ont staan van tandsteen. 2. Hef is samengesteld met natuur lijk Karlsbader Bronzout. Daar door wordt het reeds aanwezige tandsteen opgelost. SS-i 's morgens en 's avonds Solvo lith gebruiken, houdt Uw tanden gezond, sterk en mooi. Deze bruine aanslag" aan den achterkant van den tand is tandsteen. Voor de huisvrouw, die Vet-Ex „ontdekt" heeft, is het gemakkelijker, toe te komen met haar zeeprantsoen. Vet-Ex, het moderne middel voor vatenwasschen, reinigt alle voor werpen sneller en beter dan zeep! Door haar vet-oplossende bestanddeelen is het bijzonder goed geschikt voor het schoon maken van vette voorwerpen. Aan glas of porcelein laat het geen reuk of smaak achter en het tast geen enkel voorwerp aan. Aardewerk, glaswerk, lepels, vorken, messen, kristal, kortom alles is met Vet-Ex in een oogwenk schoon. Het bijzondere van Vet-Ex is, dat het, zonder schuim te vormen, toch grondig en veilig vet verwijdert. Het is een afwasch- middel zonder zeep en zonder bon! Vindt U Vet-Ex geen prachtige vondst van onze Sunlight-Fabrieken? Vet-Ex komt driemaal per dag van pas. Driemaal per dag moet U af- wasschen; dat kostte U vroeger heel wat zeep! Nu kunt U al Uw zeep sparen voor de wasch en voor de vaat uitsluitend Vet-Ex gebruiken, het snelste en veiligste afwaschmiddel l GEEN ZEEP MEER VOOR DE VAAT NEEM VET-EX THANS TE BAAT Een pak is voldoende voor 25 keer vatenwasschen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11