Zve&tvsche Sport Zeeuwsek lemdschapschoon in den nazomer. Run! op tie weide en een laatste warme dag aan den oever nan de -Zeeuwsehe kreek. De heer de draaf, voorzitter van het Ned. Gymnastiek- verbond, hecht een medaille aan het vaandel van Medio. De heer de Nee en mej. van Bemmel kwamen geluk- wenschen, aanbieden namens den Zeeuwseh-Braban1- schen Turnkring.- (Opnamen Panorama-Dellaert) liet bestuur van de jubileerende Breskensche zwemvereenégóng. onder wiens energieke leiding dit jaar de zwemkom pioen schappen van den Zfieuwseken Zwemkring werden georganiseerd. Een heftige strijd rugslag dames, dat uit Vlissingen tijdens het nummer door mej. T. de Jong werd gewonnen. Nu de voetbal enkele weken heeft stilgelegen van wege liet gesloten zomerseizoen, hebben de zomersporten meer belangstelling getrok ken. Vooral de Zeeuwsehe athletiek en zwemsport heefteen drnk seizoen achter den rug. De kampioen schappen van den Zeeuwsclien zwemkring, die al in geen twee jaar konden worden gehouden, zijn dit jaar bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereeuiging „Scheldestroom" van Breskens alhier met succes georganiseerd. Dat Breskens daarbij vijf kampioenschappen uit het water wist te sleepen tegen de oudere tegenstanders, die hieraan deelnamen, uit Vlissingen, Terneuzen en Sas van Gent, zal het ener gieke bestuur zeker tot groote voldoening hebben gestrekt. Een tweede evenement, dat in den loop van de vorige week de aandacht heeft gevraagd in de Zeeuw- ■sche-sportkringen, was liet gouden jubileum van de gynmastiekvereeniging Medio burgum" uit Middel burg, de vereeuiging, die onder de eminente leiding van den heer Chr. Mazure voor den oorlog lau weren mocht oogsten bij de inter nationale volksdansen aan de Riviera en waarbij de Zeeuwsehe club, die in het Zeeuwsehe sport leven een voorname plaats inneemt, Nederland vertegenwoordigde. Door verschillende sprekers werd zulks op de gehouden receptie in Schuttershof gememoreerd. Ook het volledige college van B. en W. was hierbij tegenwoordig. Voor de jubileerende vereeniging zal het wel een der mooiste momenten zijn ge weest, toen de voorzitter van het Ned. Gymnastiek verbond, de heer de Graaf, de zilveren medaille ter herinnering aan dit jubileum aan het vaandel hechtte van Medio burgum. Op de receptie van Medioburgum kwam het volledige <<ol!ege van li. en W. zijn gelukwenschen aanbieden. Mej. K. Schrier van lireekens, werd kampioene van het num - mer 200 m schoolslag dames. Mej. N. Manneke was ook een der Breskensche kam- pioenen en wel op het num mer 100 m borsterawl dames. De burgemeester van Breskens, de edelachtbare heer Dorst, reikt de prijzen uit. De jongste prijswinnaar, de 12-jarige J. v. d. Steen uit Breskens, wordt door den burgemeester gelukgeicenscht en een tweede prijs wordl hem overhandigd voor liet tmmmer schoonspringen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12