Mddelbiirg§dhe Tafereelen op Marhtdag Overzicht van da Middelburgsche markt op den Dam. Al in Middelburg van zijn centrum beroofd, toch blijven de boeren met hun typische, wagentjes aan rijden op marktdag. Middelburg bezit nog ver schillende aardige hoekjes, die het stadsleven met eigen sfeer kenmerken. En al is de eier- en botermarkt thans verdwenen, de boerinnen komen mee. Want inkoopen kunnen er altijd nog worden gedaan, al moet daarvoor nu het contante geld uit een ander potje worden genomen dan dat. waar rroeger de eier- en botercenten ingingen. (Opnamen Panorama-Dellaert) van Walcheren, maar ook van Zuid- en Noord-Beve- land en van Zeeuwsch-Vlaanderen. Ylissingen, dat met behoud van zijn winkels en straten een flinken voorsprong heeft gekregen, heeft toch de koopers, die gewoon waren naar Middelburg te gaan, niet weten te trekken. Dat zal wel een kwestie van traditie zijn. sinds eeuwen is de Zeeuw gewend te Middelburg ter markt te gaan, daar vindt hij de typische sfeer, waarin hij is opgegroeid. En die sfeer zal Middelburg na den herbouw zeker niet verliezen, daarvoor dient in elk geval gewaakt te worden. De uitbreiding, die nu aanstaande is en zeker ook voor een belangrijk deel aan de welvaart van Middelburg zou kunnen meewerken, zon geen zin hebben, als niet op de eerste plaats voor den herbouw van de binnenstad zou zijn gezorgd. Hier moet 't oude schoon zooveel mogelijk behouden worden, niet al leen ten behoeve van de bevolking, maar ook voor de toeristen, die Middelburg voor het geheele eiland weer zal moeten trekken, want daarmee staat of valt de toekomst van het vóór den oorlog reeds zoo sterk ontwikkelde pensionleven op Walcheren. Middelburg bezit nog verschillende aar dige hoekjes en de foto's, die enkele Middelburgsche tafereeltjes weergeven, zul len zulks bevestigen. Winkelende menschen kent, Middelburg te over langs de noodwinkels. Middelburg staat aan den vooravond van belang rijke beslissingen, die den opbouw betreffen. Met de voorbereidingen tot den bouw van honderdvijfenveertig woningen op het geannexeerde gebied van 't Zand is men reeds begonnen en de her opbouw van de binnenstad zal binnenkort met nieuwe kracht worden aangepakt. Hier en daar zijn de teekenen al te bespeuren. Natuurlijk vraagt men zich af, of Middelbnrg nog toekomst heeft en als men dan den trek naar Middelburg na de ramp van het vorig jaar eens aan een beschouwing onderwerpt, dan moet men constateeren, dat de Middelburgsche markt nog altijd het middelpunt, vormt, niet alleen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13