i Maastricht lisclit! De hengelsport viert er hoogtij j Een schilderachtig tafereeltje.Vissehers op een vooruitgeschoven plekje. De Maastrichtsche jeugd doet óók mee. Zij geniet volop van de hengelsport. et is bekend, dat de Maastrichtenaar graag visclit. Er is visehwator voldoende en aan ambitie ontbreekt het nimmer in den vischtijd. Oud en jong trekken met hun vischgerei naar den waterkant. Daar zoekt men zich een geschikt en rustig plaatsje, om er ongestoord van de hengelsport te kunnen ge nieten. Als het aas aan het haakje is gehecht legt men den dobber in het water en dan wacht de visscher af. Zijn oogen zijn gericht op het kleine, kleurige ding, dat rechtop in 't water staat en bij de geringste beweging wordt de visscher actief. Zijn vreugde is groot als hij eindelijk beet heeft en het glinsterende vischje door 't luchtruim zweeft, bjj 't ophalen van den hengel. Onze foto's toonen de hengelaars in hun kalme sport. Sommigen hebben plaats genomen op een stoeltje of vischkist, anderen kozen de oeversteenen, die een uitstekend zitje opleveren. Hoe aardig is het hen te zien langs den waterkant, terwijl zij vol ernst en geduld een vischje trachten te verschalken. En als hun moeite beloond wordt zijn zij gelukkig liet aas wordt aan den haak gedaan. en keeren tevreden huiswaarts, om den anderen dag wéér hun geluk te gaan beproeven. Hij had beet. Groot is zijn vreugde l Een beetje zon op de hengelende jeugd. Hier zit de club der geoefende vissehers. Met ernst en geduld hanteeren zij den hengel. (Foto's Panorama-De Jong) Ai

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 16