Vasenol^ ZIJN LAATSTE KRAAK anderenngeaen geheimzinnige PALTHE verft ook leer! £en truc LET i» i: it Verkrijgbaar bij Apothekers 9 VERVOLG VAN BLZ. 5 tot den arbeid te prikkelen. Door ver- om een en ander te bekijken. Hij keek gelijking der gegevens kwam er een en bleef in het vriendelijke Zout-Lccuw. verrassende gelijkenis van methode bij De schoenenzaak kwam er werkolijk en deze inbraken aan het licht. Prinse verwierf een goede klandizie, bezocht de tooneelen der misdaad en Ook in aanzien won Ferdinand gaf de opmerking te hooren: Speelder voortdurend. Hij kreeg tal „Cor Valentijn had evengoed zijn van vrienden en zag den wensch van visitekaartje achter kunnen laten. Hij zijn hart bevredigd. Hij maakte kennis is weer aan den gang. Moet je dien met mejuffrouw Isabella Berling en letterknop zien zoo glad uitgetrokken werd steeds zwaarder geboeid door haar als een radijs met nat weer. Van die bekoorlijkheden. haken, waar je dat mee klaarspeelt, Na verloop van een jaar stond de heeft hij alleen. Ja, ik zal meneer heer Ferdinand Speelder er aldus voor: Valentijn maar eens gaan opzoeken, hij was een gezien en gezeten burger En dezen keer komt hij er niet zoo van Zout-Leeuw, zijn zaak bleef bloeien, goedkoop af." en hij was met Isa verloofd: over eenige Valentijn's manier van werken was weken zouden ze trouwen. Vader Ber- Prinse bekend; daar had hij kennis van ling, het type van den hard werkenden gekregen, toen hij op dat zaakje in plattelandsbankier, vond Speelder een Leuven uit was. Steeds in een andere geschikten schoonzoon, plaats, vlug heen en weer reizen, geen Op een dag zat Cor op zijn kamer medeplichtigen, en kieskeurigheid in dezen brief te schrijven, dien hij postte den omgang daardoor had Valentijn naar het veilige adres van een zijner den naam gekregen van virtuoos in 't oude vrienden in Antwerpen, ontsnappen aan de justitie. Beste Frans, Op een middag stapten Cor Valentijn Je zoudt me een groot pleizier doen en zijn koffer uit den trein nabij Zout- door Woensdagavond om half negen Leeuw, een stadje in Limburg, slechts in café De Bonte Os te Sint Truiden met de tram te bereiken en vijf kilo- te komen. Ik had graag, dat je een meter van het station gelegen. Cor zag paar zaakjes voor me afwikkelde. En er uit als een stevige student, die met dan wou ik je meteen mijn gereed- vacantie komt. Hij wandelde van het sehapskist cadeau geven. Ik weet station naar Zout-Leeuw en liep daar vooruit, dat je daar blij mee zult zijn te speuren naar een goed hotel. zoo'n stel maken ze je voor geen duizen- Een jongedame stak de straat over, den franken. Zeg, Frans, ik heb 't vak liep bij den hoek langs hem heen en er bij neergelegd, sinds een jaar. Ik heb ging een deur binnen, waarboven in een mooien winkel, ik verdien eerlijk graniet gebeiteld stond: „Centrale Brus- mijn brood, en ik ga over een maand selsche Bank". Cor Valentijn keek in met het liefste meisje van de wereld haar oogen, vergat wie hij was, en werd trouwen. Da's het ware leven, Frans, een ander mensch. Zij sloeg haar oogen een eerlijk bestaan. Als we getrouwd neer en kreeg een blosje. Jongelui, die zijn, verkoop ik denkelijk mijn zaak en zoo knap waren en zich zoo goed wisten ga ik naar 't buitenland, waar ze niet te kleeden als Cor, waren er maar zooveel oude grieven tegen me hebben, weinig in Zout-Leeuw. Zij is een echte engel, Frans. Zorg vooral Cor klampte een jongen aan, die op dat je er bent Woensdag, want ik do stoep van de bank stond te kijken moet je beslist spreken. Ik breng het alsof hij aandeelhouder was. Hij stelde gereedschap mee. Je oiide vriend hem vragen over de stad en stopte Cor." hem nu en dan een frank toe. Na eenigen Den Maandagavond, nadat Cor dezen tijd kwam de jongedame naar buiten, brief had geschreven, arriveerde recher- koninklijk onbewust, scheen het, van cheur Prinse heimelijk te Zout-Leeuw, don jongeman met den handkoffer, in een dichten auto. Hij doolde op zijn en ging haars weegs. kalme manier het stadje door, tot hij ,,Was dat niet juffrouw Simons - wist, wat hij weten wou.- In een cafeetje Sofietje Simons!" vroeg Cor arglistig, tegenover den schoenwinkel van Fer- „Welnee," zei de jongen. „Ze heet dinand Speelder vond hij gelegenheid, Isa Berling. De bank hoort aan haar dien jongeman eens goed te bekijken, vader. Waar bent u eigenlijk voor in „Zoo, Cor, wou jij met die bankiers- Zout-Leeuw? Is dat goud, die horloge- dochter trouwen!" zei Prinse bij zich- ketting! Ik krijg een hond van mijn zelf. „We zullen zien!" vader. Hebt u nog meer frankskens!" Den volgenden dag ging Cor bij de Cor ging naar het Heerenlogement, Berlings koffiedrinken. Hij zou naar schreef in het gastenboek den naam Sint Truiden vertrekken, om de maat Ferd. Speelder, en nam een kamer. Hij te laten nemen voor zijn trouwpak en boog zich over de balustrade heen en ont- iets moois voor Isa te koopen. Dit zou hulde ten aanhooren van den bediende de eerste keer zijn, dat hij Zout-Leeuw zijn program. Hij was naar Zout- verliet, sinds hij er was aangekomen. Leeuw gekomen, zei hij, om te zien, of Na den maaltijd ging er een heel hij daar een zaak kon openen. Hoe gezelschap de stad in: meneer Berling, stond het met den schoenenhandel hier Isa, Cor, en de getrouwde zuster van in de stad! Isa met haar twee dochtertjes, vijf en De bediende was onder den indruk negen jaar oud. Ze gingen eerst naar van Cor's kleeren en manieren. Hij had het hotel, waar Cor nog steeds een zich altijd verbeeld, dat hij zooiets als kamer had, en hij haalde er snel zijn een modeplaatje was voor de dunnetjes koffer van zijn kamer. Toen bega ven zij vergulde mannelijke jeugd van Zout- zich naar de bank om meneer Berling Leeuw, maar nu besefte hij, hoeveel weg te brengen. Vandaar zou Cor met er nog aan hem ontbrak. een taxi naar het station rijden. Ja, er was in den schoenenhandel nog Zjj gingen allen te zamen de bank wel een kans. Een echte fijne zaak, binnen. In de kamer van meneer met een flinke sorteering, was er nog Berling zette Cor zijn koffer neer. Isa, niet, en toch zou die klanten genoeg wier hart overvloeide van geluk en van vinden. dartele jeugd, zette Cor's hoed op en Meneer Speelder gaf zijn voornemen te kennen, een paar dagen te blijvon 5/of Op blz. 77 Heeft U SCHOENEN, TASCH of LEEREN JAS die U vernieuwd of in een andere kleur wenscht, Palthe verft alle leeren artikelen in elke kleur. Houdt U het voor mogelijk, dat er met vele vrouwen dagelijks precies hetzelfde geschiedt, als wij U met deze afbeelding toonen? Deze rouwen doen hij haar dagelijksdie schoonheidsverzorging niets anders, dan het hoofd van den romp scheiden. Zij verkeeren in de meening, dat het voldoende is het gezicht te verzorgen om jong te blijven. Maar het gezicht kan dan alleen jong blijven, wanneer ook het geheele lichaam jong gehouden wordt! Wanneer b. v. het huidweefsel der borst te lijden heeft van een minder-goede bloedcirculatie, dan doet zich hetzelfde euvel bij de geziditshuid \oor. Eerst zoodra de geheele lichaamshuid systematisch verzorgd wordt, kan de heele mensch en dus ook het gezicht jong blijven. Tot deze systematische verzorging der lichaamshuid be hoort de dagelijksdie bepoedering met V asenol, omdat op die wijze de bloedcirculatie bevorderd w ordt en den cellen nieuwe voedingsstoffen toegevoerd worden. Daardoor wordt het huidweefsel weer elastisch. De heele mensch voelt zich frisscher en ziet er jonger uit!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 9