I ZWARTKOP Si. natuuriiik^_. SHAMPODOR SHAMPODOR-BLOND 27 om strijd en do zon was al zoo warm, dat men in hemdsmouwen kon werken. Des Zaterdags voor Pasclien stroom den de menschen uit de kerk. Juist op dat oogenblik kwam een vuurroode auto de Klausenstrasse op. Achter het stuur zat, wat voorovergebogen, een jonge man met een streng gezicht. Hij keek links noch rechts, anders had hij misschien gezien, hoe Veronica Büchler verschrikt naast den muur van het kerkhof bleef staan en naar haar hart greep. Zg had hem dadelijk herkend. De anderen begrepen het pas, toen de roode auto voor den kruidenierswinkel stil hield en de elegante meneer uitstapte en met uitgestoken hand op den kruide nier toeging. Het gaf in het dorp een heele sensatie. Poter Marcus was er. Hij was gekomen in 'n vuurrooden auto, die door de dorps jongens als een wonder werd aangegaapt. Het halve dorp stond voor den kruide nierswinkel en in het café ging de Berg- boer als razend te keer. Het had heelemaal niet in Peter's bedoeling gelegen om opzien te ver wekken. Weliswaar was hij uiterlijk wat veranderd, maar innerlijk was hij dezelfde gebleven. Zijn stiefmoeder was omgekeerd als een blad aan een boom. Als een be zorgde kloek draaide ze om hem heen en vroeg telkens: „Wat wil je graag hebben, Peter? Wat zal ik voor je ko ken Hè, wat vervelend, nu gaat alweer de winkelbel." Met, een droevigen zucht ging ze dan naar voren en men hoorde haar ratelen „Heb je het al gehoord? Onze Peter is vandaag gekomen. Met een rooden auto, ja. En morgen kun je liem hooren, dan zingt hij in de kerk het Ave Maria." Peter moest er om lachen, want hij was nog niet vergeten hoe deze vrouw hem vroeger had behandeld. Hij zou zich nu hebben kunnen wreken, maar (lat kwam lieelemaal niet bij hem op. Al zijn gedachten draaiden om dat ééneHoe zou het weerzien met, Veronica zijn? Dat er een kloof tusschen hen was, viel niet te ontkennen. Kon Veronica het hem kwalijk riemen, dat hij niet meer geschreven had, aangezien ze zijn brieven nooit beantwoordde? Ze had immers niet veel behoeven te schrij ven. Een paar woorden waren al vol doende geweest. Maar nu zou alles weer goed worden. Vandaag nog zou hij haar in de armen sluiten en zijn hart voor haar uitstorten. Tegen het vallen van den avond ver liet hij het huis en begaf zich naar de Berghoeve. Veronica's venster was nog donker. Alleen in de kamer en den stal brandde licht. Terwijl Peter voorzichtig langs de schuren sloop, sloeg opeens de hond aan. „Sterk!" lokte Peter het, dier, „kom, Sterk, houd je toch stil. Ken je me dan niet meer?" Hij bukte zich om den hond te liefkoozen, die in plotseling herkennen verheugd jankte en toen zweeg. De voordeur knarste. Peter zag een donkere schaduw tegen het licht en hurkte neer, want hij wilde niet gezien worden. Boven was nu het raam verlicht. Hij zag Veronica's schim langs het verlichte venster heen en weer loopen en zijn hart, begon heftig te kloppen. Hij wist, niet, of er nog iemand voor de deur stond. Heel langzaam stond hij op en sloop behoedzaam nader. Nu stond hij onder het raam. Het licht viel tot midden iri den voorhof. Nee, er stond niemand voor <le deur. Peter kon het, nu duidelijk zien. Nu moest hij Veronica nog een teeken geven van zijn aanwezigheid. Hij bukte zich om een paar kiezelsteentjes op te rapen en toen hij zich weer oprichtte, stond de Bergboer voor hem. „Zoo," zei die tandenknarsend, „dacht ik niet, dat je hierheen zou komen? Wat heb je hier te zoeken? Ga weg, ik wil niets met je te maken hebben." Peter liet de opgeraapte steentjes op den grond vallen. Het eerste oogen blik was hij geschrokken, want, de boer had zich zoo dicht tegen den schuurwand gedrukt, dat hij hem niet had gezien. Maar nu antwoordde hij heel bedaard „Ik wil immers met u ook niets te maken hebben, Bergboer. Alleen Veronica w ik spreken." „Anders niet? Al dien tijd heeft hij haar niet noodig gehad en nu hij weer hier is, zal de pret opnieuw beginnen. Maak dat je wegkomt en laat ons met rust,." „U laat ik immers met rust," ant woordde Peter, „en Veronica wil ik ook met rust laten als ze (lat wensclit, maar dan wil ik dat eerst uit haar mond hoo ren." Daarna wendde, Peter zich om en liep naar het, hek. „Ik blijf een week hier, Bergboer, en u kunt mij toch niet beletten, in dien tijd Veronica een keer of nog vaker, al naar het uitkomt te ontmoeten. Denk niet, dat ik bang voor je ben." Peter vertrok met lange passen en keek niet om, hoewel hij wist dat Veronica haar venster had geopend en alles had verstaan. Waarom had ze niet geroepen of hem een teeken gegeven om te wachten Waarom? Waarom? vroeg Peter zich toornig af. Op de Berenweide sjilpten de krekels. Soms gleed over de bergtoppen in het westen het felle lichten van een ver wijderd onweer. Poter merkte het eerst, toon hij thuis voor zijn kamervenster stond. Hoe heel anders liad hij zich dezen avond voorgesteld. Geen oogen- blik had hij gedacht, dat hij alleen op zijn kamer zou zijn. Hij zag Greta's bedrukt gezicht bi' het afscheid weer voor zich. Hij had wol gemerkt, hoe zij er onder leed, dat hij naar huis ging, naar Veronica. „Blijf toch hier, Peter," had ze go bedeld. „We reizen met Paschen naai het meer van Thun of naar Genève. waar het, lente is Hij had het hoofd geschud. „Dal begrijp je niet, Greta. Ik moet nu eens naar huis." „Ja, Peter, als je moet, dan zal ik je niet weerhouden." Zoo was hij vertrokken en had in een razend tempo den afstand van Baze naar hier afgelegd en zich al dien tijd op het, weerzien met Veronica verheugd. En in plaats daarvan stond liij nu hier, gekweld door duizend vragen. Wordi vervolgd Als U zoo n ouderwetsche wespen taille ziet, begrijpt U. dat een vrouw vroeg oud werd. Moderne kleeding is luchtig en gezond. Sport en moderne hygiëne doen hun invloed gelden. Wie jong en trisch wil blijven, zorge voor een normale tunctie van het lichaam. Daarom is Nefa onont beerlijk, omdat de zachte celstol- watten zeldzaam absorbeerend wer ken en uiterst hygiënisch gefabriceerd worden. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen „Humorist", „Sjors" en „Haken en breien". Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M, Douwes, Heemstede Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen. Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69. franco per post t 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummers 16 cent (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263. Teief. Int. 33170. Giro nr. 97946 ROTTERDAM Provenierssingel 27. Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473 Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773 ARNHEM Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr, 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. K 1311 ■yS jjS-l' V I de zeepvr'ie' nie W O** U ;WARIK°P"- ,U" Mooi, 9eZO _„„,nina _i,...rliiken1 laidonktUdoo-in KLEURECHT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27