Losse leidingen ma ken in 't open veld het oprichten van hulpmoeten noodza kelijk. (Foto's Stapt) Seinen in 'n boschrijke omgeving. £>e électrische bat terij wordt door middel van een traptoestel bijgeladen taten of noodtoestand. De telegraafdraad en de aethergolven zijn beide voor een goed vlottenden dienst van het grootste gewicht Het snelle vliegtuig moet beschikkon over den snelsten berichtendienst ter wereld, het radio-apparaat. Dat een goed doordachte radio- zoowel als telefoondienst noodzakelijk is, om voeling te hou den inet de bevelvoerende stafofficieren en vlieger- commandanten, is wel voor iedereen duidelijk. Het personeel van den berichtendienst wordt dan ook bijzonder zorgvuldig gekozenhet moet technisch lien hoogteleiding wordt aangelegd. Een telefooncentrale in gecamoufleerde stelling. uitstekend geschoold personeel zijn, en eigenlijk moeten zij neTgens voor staan. Hun opleiding gaat dan ook ver boven het eigenlijke doel van hun taak uit. Een electroteehniker in een Duitsche brigade van den berichtendienst is tevens een pionier. Zijn bemiddelingspositie aan het toestel stelt de hoogste eischen aan scherpzinnigheid cn combinatievermogen als aan slagvaardigheid en algemeene ontwikkeling. Onze fotoserie geeft een kijk op de verschillende werkzaamheden van een afdeeling van den Duitschen hicht-berichtendienst aan het oostelijke front. Rechts: Met Minisporen gewapend bestijgt een pionier van den berichtendienst een hoogen telegraaf mast

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 7