ZUSTER ELISABETH RESA-ARNHENI Frans, Duits, Engels L.O. Staatsexamen A en B BEKENDE SCHRIFTELIJKE CURSUS WIE Bil RESA STUDEER! SLAAGT! De nieuwe f 9 had gevonden, liad zij om zioli beon ceslagen. Joris tuurde naar den horizon om zich heen, maar het leek wel of er geen enkel schip de zee meer bevoer. Langzaam daalde de zon en werd rooder en rooder. Carla begon zachtjes te snikken en Joris ging bij haar zitten. Hij sloeg zijn arm om haar heen, waar hij den moed vandaan haalde wist liij zelf niet, en troostte haar zoo goed mogelijk. „O Joris, Joris, hoe komen wij ooit weer aan wal?" en nog harder begon Carla te snikken. „Alles komt wel goed, kindje," stelde Joris haar gerust, ofschoon hij zelf nog niet wist waar dat alles uit bestond en waar het vandaan moest komen. „Het is een flinke sterke boot die wel tegen een stootje kan. Ca jij nu maai probeeren te slapen, dan zal ik wel op letten of er geen andere boot in onze buurt komt." Carla vlijde zich in zijn armen, Joris kuste haar goedennacht! Even later sliep zij, iets wat Joris met de grootste verwondering vervulde. Daar zat hij nu op dat koude dek, met Carla half over zich heen. En stijf dat Joris werd. Maar toch verroerde hij zich niet, bang als hij was Carla wakker te maken. Zoo verstroek de nacht. Juist toen J oris zelf op het punt stond om in te domme len, dook er uit de verte de omtrek van een motorschip op. Joris sprong overeind, Carla schrok wakker en bei den begonnen met doeken te zwaaien en te schreeuwen. De boot draaide bij en Carla en Joris waren voorloopig geholpen, al duurde het nog wel even, voor de boot weer naar een haven terug ging. De zeilboot werd met een lijn op sleep genomen. Dien Maandagmorgen waren op het kantoor van de Handelsbank de plaat sen van Joris en Carla leeg gebleven. Er werd rondgefluisterd, dat ze mis schien wel in 't geheim getrouwd waren, en zelfs was er een grappenmaker, die het idee opperde, dat zij misschien wel met de boot op weg.waren naar een eilandje in de Stille Zuidzee, weinig vermoedende, dat hij niet ver van de waarheid af was. Zelfs de baas kwam eens poolshoogte nemen en vroeg nadere inlichtingen, die niemand hem kon geven. Maar wie er dien dag ook ver schenen, geen Carla en geen Joris. Dien avond stond er in de kranten met groote koppen: ANGSTIG AVONTUUR VAN TWEE JONGELUI Met hun hoot op zee afgedreven De heer Japa, die met zijn ver loofde, mej. C. Meyers, Zondag een tochtje met zijn zeilboot was gaan maken op den Nieuwen Waterweg, is door den sterken stroom naar zee af gedreven. Ondanks hun hardnekkige pogingen zagen zij geen kans den vasten wal weer te bereiken. Zoo hebben beide jongelui den geheelen nacht op zee rondgedreven. Den vol genden morgen werden zij opgemerkt door een der booten der Akcrslootsche Stoomvaart Maatschappij, die juist een proefvaart deed. Het kleine vaar tuig werd op sleeptouw genomen en zoo liep dit angstig avontuur voor beiden nog goed af. Die Dinsdag zal als een gedenkwaar dige in de annalen van de Handelsbank worden opgeteekend. Niet alleen, dat de baas er om half negen al was, maar tevens kon het wonder aanschouwd worden, dat het geheele personeel, zelfs zij, die meestal gewoon waren een mi nuut of vijf te laat te komen, dien mor gen al ruim voor negen uur verschenen was. „Wat zeg je daarvan? Zoo'n stie kemerd! Die schijnt wat uit te staan te hebben met die A. S. M.Heeft zich natuurlijk expres af laten drijven om van de gelegenheid gebruik te maken en verder alles met de A.S.M. afgesproken. Hoe heeft Carla idee in zoo'n man!" Enzoovoort. Dit waren de uitroepen die in plaats van „goedenmorgen" in hot rond klonken. Plotseling zwegen de stemmen. Carla en Joris kwamen het kantoor binnen. Een doodsohe stilte viel. Maar toen de baas op quasi barsohen toon vroeg: „Juffrouw Meyers en mijnheer Japa. mag ik eens weten, waar u gisteren gebleven is?" brak er zulk een onbe schrijfelijk lawaai los, dat de verdere woorden van den baas verloren gingen in het rumoer. Van alle af deelingen kwam het personeel toegeloopen. De twee schipbreukelingen stonden daar met een rood hoofd Joris was het nu eens niet alleen en wisten niets te zeggen. Toen het rumoer eenigszins bedaard was, hernam de baas het woord „Ja, kijk eens, jongelui, zulke dingen kan ik hier niet toestaan. Dat gaat maar samen weg, verlooft zich in Slof op blz. 11 Volgende week verschijnt in de serie Avonduur-lectuur Een zeer bewogen verpleegstersroman van AHo ff Het leven in oen ziekenhuis, het voelen en denken van doktoren en verplegend personeel vormen voor 'n schrij ver dankbare motieven. Wij twijfelen er geen oogonblik of de nieuwste roman van de serie Avonduur- lectuur „Zuster Elisabeth" zal een groot succes wordende ontroerende levensloop van zuster Elisabeth, die, teleurgesteld in haar eerste liefde, het ziekenhuis ontvlucht om daar later, gedwongen door den drang van haar hart., toch weer terug te keeren, zal jong en oud boeien. Het is een verhaal uit onze dagen: vreugde en smart, lijden on geluk, plicht en liefde, de hevige maalstroom van het zieken huisleven zijn mot forsehe en toch teere hand beschro- Verzekert u tijdig van een exemplaar om teleurstelling te voorkomen, de avondon lengen loopt het storm om de romans van Avonduur-lectuur! „Zuster Elisabeth" verschijnt -de volgonde week. Prijs 16 cent. Verkrijgbaar bij onze kan toren, bezorgers en agenten. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van hot bedrag, verhoogd met 21/, .cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening 142700 of na ontvangst van postwissel. ven Nu „U had reeds veel eerder SOLVOLITH moeten gebruiken!" Dat is het nu juist! Wanneer U de verwoestende uitwerking van het tandsteen gewaar wordt, gaat U pas naar den tandarts! Maar dan is het te laatOngemerkt nes telt het tandsteen zich tusschen tand en tandvleesch. En vóór U het weet, valt de tand uit. Tand steen is niet zeldzaam: integen deel, ook het gezondste gebit heeft er van te lijden. Wees er dus tijdig bij I Vraag het advies van Uw tandarts: in den strijd tegen het tandsteen geeft Solvolith dubbele bescherming 1. Het verwijdert tandaanslag en voorkomt daardoor het ont staan van tandsteen. 2. Het is samengesteld met natuur lijk Karlsbader Bronzout. Daar door wordt het reeds aan wezige tandsteen opgelost. „Ik wil niet wachten tot mijn tanden aangetast zijn. Daarom gebruik ik regelmatig Solvolith. Bovendien ga ik ieder half jaar naar den tandarts." Deze bruine „aanslag" aan den achterkant van den tand is tand steen. dank zij Vraagt ons Prospectus Hoofdakte A en B Wiskunde L.O. en M.O. K' Nijverheidsakte N Handelskennis L.O. Boekhouden M.O. H. B. S. A en B Onderwijzersakte Mulo-Diploma hét Hollandsche modeboek met Hollandsche teekenin- gen en Hollandschen tekst. Prijs 65 cent. Knippatronen van alle modellen steeds lever baar uit voorraad a 21 en 37 ct. Bestellingen kunnen geschieden bij Uw agent, Uw bezorger of den boekhandel, door girostorting op no. 293631, door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels PATRONENKANTOOR PANORA Nassauplein 1 Haarlem

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 9