De Hiddelburg'sclie Sing^el-estafette OM DEN ONS ZEELAND- WISSELBEKER Uier ziet u. welk een sportevenement van tien eersten rong de ingel-estajetté voor Middelburg geworden is. Burgemeester vort Walré de Bordes loste het startschot voor de estafette. Een groote menigte belangstellenden verdrong ziedt bij den start en de finish. .Us eerste passeerde een lid van Marathon de streep, hiermede den Ons Zeeland-beker winnend voor zijn elub, die met deelnemers ran internationale reputatie favoriet was voor dezen Joop en het reeord verbeterde. Als tweede aankomende werd een lid van A. V. '3ó genoteerd. En met enkele tientallen meters verschil arriveerde een lid van E.M.M. als derde aan de finish. De Middelburgsche Singel-estafette is in weinige jaren tot een traditie geworden, die noode in Zeeland kon worden gemist. Dat is ge bleken zoowel onder de sportsmen als onder liet Zeenwsehe publiek, nu door de omstandigheden de Middelburgsche Athletiek Vereeniging E.M.M. drie jaren achtereen dit sportfeest niet heeft kunnen orgailiseeren. En te meer is dat gebleken, nu dezen keer voor het eerst weer deze traditie herleven kon. Want niet minder dan vijf tien estafette-ploegen uit de Zeeuwsehe athletiek-, voetbal- en korfbalveree- nigingen, een record-aantal had dezen keer ingeschre ven. En evenzeer een re cord-aantal bezoekers en supporters was uit heel Zeeland naar Middelburg gekomen om dit sportfeest bij te wonen en te genieten. Trouwens, nu korfbal en voetbal zich eveneens voor de athletiek zijn gaan interesseeren, moest de be langstelling wel sterk groeien. Ons blad heeft er een eer in gesteld, nu de vorige door ons uitgeloofde wisselbeker definitief in liet bezit van E.M.M. gekomen is, opnieuw een wisselbeker beschikbaar te stellen om dit, Zeeuw sehe sport evenement te animeeren. Het was de estafette-ploeg van Marathon, die voor dit jaar deze trofee veroverde. En mei spanning ziet ieder ernaar uit, hoe de verdere lot gevallen van den Ons Zeeland-beker zullen zijn. (Opnamen Ons Zeeland-Dcllaert) Links: De voorzitter van E.M.M. reikte den tweeden Ons Zeeland-beker voor dit jaar uit aan de winnende ploeg van Marathon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12