HENGELEN, spomef, spannend en wisselvallig EEN ECHT NEDERLANDSCH VERMAAK: Met vouwstoeltjeshengels en netten trekt de visehelub uit voor een henyelwetlstrijd. Wat is een hengel? U kent de definitie, die af en toe in de humoristische bladen opduikt: een hengel is een lange stok met aan het eene eind een kronkelende pier en aan den anderen kant een luiaard. Maar die bewering is niet heelemaal waar! Welke luiaard staat voor dag en dauw op en gaat, bepakt als een muilezel, vaak uren fietsen eer hij zijn geliefde sport kan beoefenen -«ja, maar dat is om de visch te doen, zegt u. Ook niet. waar, want menig hengelaar komt des avonds platzak thuis. Gooit hij daarom nijdig z'n hengel in een hoek? Neen, hij bergt, z'n spulletjes keurig op, want den vol genden keer. of den daarop volgendenkortom, ééns komt de dag, dat de hengelaar den visch van z'n leven zal vangen. Is hengelen overigens een sport? Waarom niet? Biljarten en dammen hooren ook in de sportrubriek thuis en de hengelaar is ten minste een man, die z'n sport in de buitenlucht bedrijft. Kil vaak onder 'n malseh regentje! Van oudsher wordt er gehengeld in onze lage landen, het visschen is een bij uitstek nationale liefhebberij. Natuurlijk is niet ieder vaderlander 'n volslagen hengel-entliousiast, er zijn (Foto s Panorama-Valks) De lange hengel wordt in elkaar ge zetnu komt het tuig eraan en de visseher is gereed den wedstrijd te be ginnen. Aan den waterkant is het bestuur even in vergadering bij een om de horloges gelijk tc zetten. De. controleur heeft z'n maatlat en z'n lijst reeds ter hand ge nomen. rT i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 14