Vasenol VIM~DE„RECHTEBHANP VAN Pt HUISVROUW, BE BADKAMER MOET] GEDAAN WOB- DEN,MAAR UMRW... \MErvmim MEMBlIIWm )SELDER'ENJE[ xsmrm [êtilUUBKANTl \ENKLAAR EN \DANNAAR [binten/ het „automatische rein i(jit\(fsmiddel 23 toch alleen in opera's en concertzalen." „Nu, dan kan ik immers niet bij je zijn," antwoordde ze onwillig. „Wie zal dan 's zomers naar de alm gaan? Ik kan hier onmogelijk weg." „Dat is heel goed mogelijk, als je dat wilt en nog even veel van me houdt als vroeger." Ze bleef staan en keek hem aan. „Hoe weet je dan, dat ik niet meer van je houd?" „Wa arorn ben je dan zoo koel tegen me?" „Ja, ik ben nu eenmaal een beetje veranderd, Peter. Dat geef ik dadelijk toe. Ik dacht altijd, dat we bij elkaar hoorden en toen ben je weggegaan. Zoo maar weggegaan, zonder te vragen wat er van mij zou worden eil van mijn liefde. En nu ben je niet meer de oude Peter. Je bent zoo anders." „Dat verbeeld je je maar. Ik ben niet veranderd. Als je in mijn nart kon lezen, zou je het weten." Ze kwelden elkaar met kleinigheden tot ze de eerste huizen van Altdorf bereikten. „Zullen we naar een café gaan?" vroeg Peter, en hij stapte zonder haar antwoord af te wachten de stoep van een cafeetje op. De kleine gezellige gelagkamer was leeg en het tweetal nam in den versten hoek plaats. De waardin kwam en vroeg naar hun wenschen. Peter bestelde voor zich wijn en vroeg Veronica of ze koffie wilde. „Nee, geef mij ook maar wijn," 'antwoordde ze, en speelde met haar handtasehje. Toen de waardin weer verdwenen was, sloeg Peter den arm om Veronica heen en zei: „En nu wil ik eindelijk een kus hebben." Ze liet gewillig toe dat hij haar kuste, maar ze beantwoordde zijn kussen niet en werd eerst wat spraakzamer toen ze den tweeden kwartliter rooden bour gogne had geledigd. Het zou niet billijk zijn te beweren, dat .ze op den terugweg hem alleen een arm gaf omdat ze wat doezelig was van den wijn. Ze gaf hem een arm omdat ze in die uren toch wat nader tot hem was gekomen en omdat ze in zijn hart had gelezen en gezien, dat zij alleen daarin troonde. Als bij stilzwijgende afspraak stonden ze plotseling op de plek, waar ze eens wijn hadden gedronken. Met een zucht ging Veronica op een boomstam zitten. „Dat is lang geleden," zei ze. Ze speelde met een takje, en zei, zonder hem aan te zien: „In dien tus- schentijd zul je ook nog wel een ander hebben gekust!" Hij werd er koud van. „Nu, heb ik geen gelijk?" vroeg ze, het gelaat naar hem toewendend. Peter knikte. „Ja, ik heb Greta gekust. Maar dat was meer. weet je. met liefde heeft dat niets te maken. Ik deed het uit dankbaarheid omdat ze mij in dien eersten, moeilijken tijd zoo trouw ter zijde heeft gestaan. Ik geloof haast, dat ik het zonder haar niet zou hebben uitgehouden. Maar geloof me. Veronica, nu heeft het ver langen naar jou mij hierheen gedreven. Weet je, ik vind, dat je Greta eigenlijk eens moest leeren kennen. Ik heb een idee, dat jullie goed bij elkaar zullen passen en dan zou je beslist niet meer jaloe rscli op haar zijn." Veronica zuchtte diep. „Jaloersch?" vroeg ze peinzend en ze staarde naar de dansende muggen. „Den laatsten keer, dat we hier waren, was ik jaloersch en héb ik je voor gemeen uitgescholden. Dat is 1111 anders. Ik heb namelijk een poosje geleden ergens gelezen, dat een kunstenaar nooit geheel aan één vrouw kan belmoren. Ik weet natuurlijk niet of dat waar is. Maar het komt 111c voor van wel. Vroeger zou ik Greta waarschijnlijk de oogen hebben uitgekrabd als ze het gewaagd had, je zoo bij stukjes en beetjes van me af te troggelen." „Ze heeft je niets afgetroggeld." „0 jawel. Bijvoorbeeld die weer spannige haarlok, die je altijd in het gezicht hing, die heb je niet meer en zoo zijn er nog veel meer dingen," zei ze beslist. Daarbij greep ze naar zijn kuif en lachte, verheugd, toen de haarlok weer in zijn gezicht viel. „Nu ben je weer mijn Peter, Peter kon zich niet herinneren, dat Veronica ooit zoo uitgelaten was ge weest als dezen avond in het bosch. Zoo vroolijk was ze, dat hij in twijfel geraakte en haar stemming aan den wijn begon toe te schrijven. Maar als had zij zijn gedachten geraden, zei ze plotseling: „Je moet niet denken dat ik dronken ben, Peter. Ik ben alleen dronken van jou, Peter. En morgen moet je weer bij me komen, ik zal in den boomgaard op je wachten. Je moet eiken dag komen, want we moeten genieten van ons geluk zoolang we het nog hebben. Of ga je niet meer weg?" Hij probeerde haar uit te leggen, dat het zijn plicht was om terug te gaan naar zijn werk. Maar ze moest dan goed begrijpen, dat hij haar in zijn hart meenam. Ze hoorde hem rustig aan, knikte bevestigend en voelde toch, dat alles weer uit zou zijn wanneer hij vertrok. Een tijdlang bleef het stil tusschenhen. Ik moet die gedachten bannen, dacht Veronica. Ik wil er niet aan denken wat er zal gebeuren als deze week om is en er alleen aan denken, dat Peter bij me is en dat hij weer net zoo is als vroeger. Zij sloot de oogen en liet het hoofd tegen zijn schouder rusten. „Zing wat voor me," fluisterde ze. De eerste toon klonk door hot woud en onmiddellijk zwegen de vogels rondom. Veronica kon niet rustig tegen zijn schouder blijven liggen. Ze, ging rechtop zitten en keek hem aan. Zijn blik was gericht op de toppen der hoornen; vol en krachtig kwamen de tonen uit. zijn mond en ze bemerkte, dat er aan zijn stem veel was veranderd. En toen plotseling een paar hooge noten op stegen en als een klokje door het woud weerklonken, zoo zuiver, zoo schitte rend, toen zag ook zij in, dat dit geen gewoon zingen meer was, maar aan een wonder grensde. 'Toen Peter eindigde hij zong het afscheidslied uit Peer Gynt had Veronica tranen in de oogen. „Wat was dat mooi." fluisterde ze opgewonden, en brak in heftigweenen uit. Van troost wilde ze niets weten. Ten slotte meende hij, dat ze schreide van vreugde. Nee, Veronica schreide omdat ze besefte, dat hij werkelijk een groot kunstenaar was en dat ze hem moest verliezen aan de vele anderen. De zon was reeds laag gezonken en in het woud werd het reeds donker en steeds stiller. Hij wilde haar thuis brengen, opdat ze niet reeds den eersten dag onaangenaamheden zou krijgen. Maar dat wilde ze niet. „Hier blijven," zei ze beslist, veegde haar tranen af, verontschuldigde zich dat ze gehuild had en lachte hem gelukkig toe. Hoog in een boom zong een merel zijn avondlied en de wind ruisclite door het woud. De schemering viel en in de plassen begonnen de kikkers te kwaken. Het was donker toen ze over de Vervolg op blz. 26 Stralende kinderoogen gezond en wel behaaglijk! Het vethoudend VASENOL Wond- en Kinderpoeder beschermt de teere huid betrouwbaar tegen ver wondingen en prikkelingen. is een onmisbaar reinigingsmiddel geworden, nu het er op aankomt, alles in huis zooveel mogelijk te sparen. Scherpe schuurmiddelen zijn het bederf voor Uw goede potten en pan nen, houtwerk, schilderwerk enz. Neem Vim! Vim reinigt grondig en toch veilig; in een oog wenk verwijdert het vet en vuil van Uw vaat werk, zonder een krasje achter te laten. Bovendien is het overal zonder bon verkrijg baar! Voortaan slechts Vim voor Uw keuken gerei, glaswerk, tegels, vloeren en deuren. Vim spaart zeep en geld door zijn veilige werking. Heeft U al eens geprobeerd, hoe uitstekend Vim is Voor het Wasschen Oan vuile handen P RADION FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23