PRODENT 37% ci met dispergon tegen tandsteen - 27 podium. Een oogenblik moest hij de oogeti sluiten voor het felle licht der schijnwerpers. Toen keek hij rustig in de donkere zaal. Als in een nevel zag hij op tie voorste rij Greta Arends naast profes sor Littig zitten en daarachter een dicht opeengepakte menigte feestelijk ge- kleede menschen. 0]) dat moment moest Peter aan Veronica denken. Plotseling kwam zij hem in gedachten. Hij zag haar boven voor de almhut staan, de koeien weid den en de bergtoppen gloeiden in het avondrood. De muziek riep hem tot de werkelijk heid terug. Hij zag hoe de dirigent zijn maatstokje ophief en hem scherp aan keek. Meteen had hij zich beheerscht en de eerste toon klonk door de stil geworden zaal. Toen Peter zijn eerste, aria: „Abend- lic.li strahlt der Sonne Auge...be ëindigd had, bleef het seoondenlang doodstil in de groote zaal. De menschen waren geheel onder de betoovering van zijn prachtige stem. Eerst toen in de zaal het licht aanging, barstte een luid applaus los. Peter kwam dit alles als een droom voor. Hij was zich niet bewust, dat. hij reeds met. zijn eerste lied 't publiek had veroverd. Hij was zich ook niet bewust, welk een aantrekkelijk beeld hij bood zooals liij daar stond en jongensachtig lachte, tegen het verrukte publiek. Na de derde aria was het pauze. Druk pratend drong 't publiek naar den foyer. Peter begaf zich langzaam naar de garderobe. Daar vond hij Greta en professor Littig. Zij ging hem een paar schreden tegemoet en greep zijn hand. „Peter.Meer kon ze niet zeggen. Haar oogen glansden vochtig. Professor Littig straalde. Hij verklaar de, nooit aan Peter's succes te hebben getwijfeld, doch dit overtrof zijn stout ste verwachtingen. Toen klonk liet belletje en de men schen keerden naar de zaal terug. Het tweede deel van het concert begon. Na afloop verzamelde zich een klein gezelschap in het, voornaamste café van Bazel. Peter was in de beste stem ming. Zwijgend zat Greta naast hem. Soms drukte hij stilletjes onder tafel haar hand. „Ben je niet blij, Greta?" vroeg hij fluisterend. „Jawel, Peter. Maar dezen avond had ik het liefst met jou alleen gevierd." „Kom mee dan. Zooveel geef ik ook niet om de menschen." Dus braken ze al vroeg op, ondanks het algemeen protest. „Nu kletsen ze weer over ons," zei Greta, toen ze in den auto zaten. „Laat ze," zei Peter en legde zijn arm om haar schouder. „Naar huis?" vroeg de chauffeur, omkijkend. „Nee," zei Greta. „Ergens naar bui ten, het kan me niet schelen waarheen." Het. had des avonds opgehouden te regenen en het was een prachtige, ster- renbezaaide zomernacht. Zonder elkaar aan te zien, reden ze door de naar bloe men geurende stilte. Haar hoofd lag tegen zijn schouder en hij fluisterde haar toe hoe gelukkig hij was. Toen hief ze het hoofd op. „Ik wensch immers niet anders dan jouw geluk." „Nu zul je weldra aanbiedingen krij gen," vervolgde ze even later. „Ik kan me niet voorstellen hoe het zal zijn, Peter, als je weg bent,. Je zult nu binnen kort overal moeten zingen, in andere steden en misschien zelfs in andere lan den,." „Dat, zou heerlijk zijn," jubelde hij, „dan krijg ik nog wat, van de wereld te zien." „Zul je mij dan schrijven?" „Schrijven? Waarom? Ach ja." Hij dacht '11 poosje na en zei toen„Ik had me voorgesteld dat je met me mee zou reizen." Zij antwoordde niet. Zijn woorden hadden voor haar een groote beteekenis. Ze leunde tegen hem pan en schreide onhoorbaar. Het begon al licht te worden toen Peter thuiskwam. Den volgenden namiddag ging Greta naar Peter toe. Hij ontving haar met zichtbare opluchting. „Gelukkig dat je komt, Greta. Den heelen ochtend heb ik geen rust gehad. De een na den ander kwam." „Wie waren er dan?" „0, eerst iemand van de krant en toen een impresario en 's middags een dame en zoo juist, waren er weer een paar van de krant." „Ik heb je immers wel gezegd, dat het zoo zou gaan. Heb je de critieken al gelezen?" „Ik heb nog geen krant, ingezien." „Kom hier." Zij trok hem naast zich op den divan, vouwde de krant open en las hem voor. „De jonge tenor Peter Marcus, een leerling van professor Littig. overtrof gisteravond op zijn concert onze stout ste verwachtingen. Hij zong aria's van Wagner, Verdi, Puccini en liederen van Schubert. De jonge kunstenaar belooft een der grootste zangers van onzen tijd te worden. Onze beste wenschen verge zellen hem." Later dachten zij er nog vaak aan terug, hoe ze verheugd als kinderen de eerste critiék hadden gelezen. Enkele, dagen later nam professor Littig voor Peter een engagement, aan de opera aan, waar hij vier weken als gast zou zingen in den Nibelungencyclus. Het liefst was Peter eerst nog een keer naar Biirglen gegaan, maar daar het al tegen het einde van de maand liep en de voorstellingen reeds 1 Sep tember zouden beginnen, was dat niet meer mogelijk. Dus schreef hij Veronica nog een langen brief, waarin hij haar alles mededeelde, ook dat Greta hem op zijn reizen zou begeleiden, en verzocht haar, omgaand te antwoorden, daar het, hem zwaar zou vallen om zonder een levensteeken van haar zijn taak te moe ten beginnen. Er kwam geen antwoord. Peter wachtte tot het laatste oogenblik en droeg toen zijn hospita op, hem alle post, na te zenden. Wordi vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen „Humorist". ..Sjors" en „Haken en breien". Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen, Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69, franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling; losse nummers 16 cent-, (Prijsverhooging toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Teïef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Provenierssingel 27, Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg. 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. K 1311 e tube 9r°ote tube Prodent plus een goede tandenborstel is: stralend blanke tanden, zonder tandsteen. Want Prodent is de eenige tandpasta die „dispergon" bevat, dat door zijn heerlijke schuimwerking het verwoestende tand steen verwijdert en voorkomt. Daardoor blijven tanden, 's morgens en 's avonds met Prodent ge poetst, glanzend schoon en parelwit! HEERLIJK SCHUIMEND - MAAKT DEN MOND FRISCH EN DE TANDEN PARELBLANK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27