Weg met Onbereikbare plaatsen"! SCHRIFTELIJK Castella VARKENS ZIJN VARKENS HUIDUITSLAG TEKENEN schuimende TANDPASTA GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Onvolledige mondverzorging afgedaan VERVOLG VAN BLZ. 5 Alléén „Castella" tandpasta rei nigt de kleine holten van het gebit (de „onbereikbare plaat sen") door middel van duizen den actieve schuimbelletjes 35 cent per tube De eenige tandpasta met PERLDON Weer zoo'n goed dIbbelm^n -product Voor alle zekerheid zal ik me daarvan eens overtuigen. Juffrouw Louvres, neemt u intussclien dezen brief op Stationschef Tïetjeerdummeradeel. Met betrekking tot het verzenden van Guineesohe biggen wordt duidelijk voor geschreven in de algemeene instructie voor stationschefs, blad no. X 55183, regel 10 van hoven, dat alle kosten van onderhoud van levende have gedurende de reis en eventueelen -opslag voor rekening van den geadresseerde zijn. Maak er dus werk van, om deze kosten op geadresseerde te verhalen." Bollema ontving dezen brief den vol genden morgen en toen liij hem las, grin nikte hij. „Ik moet dus, met liet, voer van van daag mee, twee gulden vijfentwintig cent zien te innen hij Dijkstra! Nou, één ding staat vastdie klerken kennen Dijkstra niet! Ik stel me al voor hoe het zal gaap„Meneer Dijkstra, twee vijfen twintig, alstublieft!" „Zeker, wa&rde vriend Bollema, met genoegen," za.l hij zeggen." Bollema dirigeerde zelf den bestel wagen tot voor de deur van den heer Dijkstra. „Aha!" riep deze uit, zoodra hij zag, wie het was, „ben je eindelijk weer bij je verstand gekomen? Dat dacht ik wel! Breng de kist maar binnen!" „Ik heb geen kist," zei Bollema koel tjes. „Ik heb een rekening voor den heer Jan C. Dijkstra voor twee gulden en vijf entwintig cent ter betaling van het voer, opgegeten door zijn biggetjes. Wenscht u dat bedrag te betalen?" „Betalen? Voer?" stootte de heer Dijkstra uit. „Wil je soms beweren, dat twee kleine diertjes. „Acht!" zei Bollema. „Pa en ma en zes kindertjes. Acht!" Als antwoord sloeg Dijkstra de deur voor Bollema's gezicht dicht. Verwijtend koek deze de deur aan. „Ik neem dus aan," zei hij, „dat ge adresseerde niet wenscht te betalen." De heer Rilsema, chef van de afdeeling tarieven, vroeg advies aan den directeur van de Provinciale Lokaalspoorweg Maatschappij of Guineesche biggen varkens waren of niet. De directeur was geneigd de zaak en bagatelle te be schouwen. „Wat is de vrachtprijs voor varkens en huisdieren?" vroeg hij. „Varkens dertig cent, huisdieren vijf entwintig," zei Rilsema. „Dan zijn Guineesche biggen natuur lijk varkens," meende de directeur. „Zoo zie ik het ook," stemde Rilsema toe. „Een zending, die onder twee tarieven kan vallen, moet natuurlijk tegen den hoogsten vrachtprijs worden berekend. Maar zijn Guineesche biggen wel varkens? Zijn het geen konijnen?" „Tja," zei de directeur, „nou breng je me aan 't twijfelen. Ik geloof inderdaad, dat het een soort tusschenstation is tusschen varken en konijn. Laten we professor Droogmans eens precies vra gen of Guineesche biggen tot de familie der huisdieren behooren. Hij is een autoriteit op dat gebied. Laat de stukken maar hier." De directeur schreef een brief aan professor Droogmans. Ongelukkigerwijze was deze juist naar het poolgebied, om te onderzoeken of de pinguïns wellicht in vroeger eeuwen tot de trekvogels hadden behoord, en de brief werd hem door zijn vrouw nagezonden. Het duurde daardoor verscheidene maanden, voor dat de besteller tot zijn verblijfplaats was doorgedrongen. De directeur vergat in middels de biggen, Rilsema ook, maar de arme Bollema niet. De helft van zijn tijd wijdde hij aan bureauwerkzaamheden, de andere helft was bestemd voor zijn vraatzuchtige gasten. Lang voor dc maatschappij het raadsel van de af stamming van de dieren had opgelost, ontving Rilsema een brief van den ge- plaagden stationschef. „Over die Guineesohe biggen, wat zal ik er mee beginnen, ze zijn groot in hun familieleven, zelfmoord komt niet voor, er zijn er nu tweeëndertig, zal ik ze verkoopen? Houdt u mijn kantoor voor een menagerie? Antwoord spoedig!" Rilsema reikte naar een telegram formulier en schreef: „Verkoop geen biggen." Daarna schreef hij Bollema een brief, waarin hij het feit onder diens aandacht bracht, dat de dieren niet het eigendom waren van de maatschappij, doch slechts werden vastgehouden gedurende de regeling van een geschil over den vracht prijs. Hij adviseerde zijn ondergeschikte de meest mogelijke zorg aan ze te be steden. Bollema keek met den brief in de hand naar de dieren en zuchtte. De kist was al lang te klein geworden. Hij schoot acht meter van zijn kantoor af, om een groot en luchtig tehuis voor de knaag dieren te maken, en ging weer aan zijn werk. Hij werkte met koortsachtige intensiteit, want, de biggen moesten met zorg worden behandeld en namen daardoor het grootste deel van zijn tijd in beslag. Enkele maanden later greep hij in wanhoop een stuk papier en schreef er op: „160" en verzond dit naar den heer Rilsema. Deze stuurde het st.uk terug met. verzoek om uitleg. Bollema ant woordde „Ik heb nu honderd en zestig van die biggen, om 's hemels wil laat me er wat van verkoopen, wilt u dat ik gek word?" „Verkoop geen biggen," seinde Ril sema. Niet lang daarna ontving de directeur van de maatschappij een brief van pro fessor Droogmans. Het was een lang en geleerd epistel, maar het kernpunt was, dat de Guineesche big was de Cavia aparaea, terwijl het gewone varken van de soort. Sus en de familie, Suidaea. was. Hij merkte op, dat het levendige diertjes waren, die zich snel vermenigvuldigden. „Het zijn geen varkens," zei de direc teur beslist tot Rilsema. „Ze vallen onder het tarief van vijfentwintig cent." N Rilsema maakte 'n aanteekening op de papieren, die zich in het dossier hadden opgehoopt, en zond ze door naar de af deeling financiën. Deze afdeeling had eenigen tijd noodig, om zich in de zaak in te werken en het, Bollema na. de gebruikelijke vertraging weten, dat hij de honderd en zestig diertjes aan den geadresseerde moest afleveren en vracht moest innen berekend naar vijfen twintig cent per stuk. Bollema had een dag noodig, om zijn kudde door een nauwe opening in hun kooi te drijven, zoodat. hij ze kon tellen. „Afdeeling financiën," schreef hij, toen de telling was beëindigd. „Inder daad waren er eens honderdzestig, maar let opIk heb er nu achthonderd, moet ik dit aantal berekenen? En hoe moet ik aan met de vierenzestig gulden, die ik voor voer heb betaald?" Een groot aantal brieven heen en weer was noodig, alvorens de afdeeling finan ciën kon begrijpen, hoe de vergissing, om honderdzestig biggetjes te berekenen, Het kwaad in zijn oorzaak bestrijden door een hygië nische behandeling. Dit is de manier om te worden verlost van den folterenden jeuk en den dikwijls ondrage- Iiiken last, bij eczeem en andere huid-aandoeningen. Het D.D.D.-recept van Dr. D. Dennis wordt met succes aangewend tegen liet voort woekerende kwaad. D.D.D. is een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en onder de huid de ziekte kiemen doodt. Reeds de eerste druppels geven on middellijk verlichting en overwinnen den aandrang tot krabben. Flacons a 75 ct„ f 1.50 en f 2.50 bij Apothekers en Drogisten. individueel thuis studeren op gebied van TECHNIEK - HANDEL AMBACHT KUNSTNIJVERHEID De beste en gemakkelijkste studie in dezen tijd Opleiding voor: Bouwkunde Schilderen Waterbouwkunde Machinist Wegenbouw Autobestuurder Betonbouw Gastechniek Machinebouw Sanitair Werktuigkunde Verwarmingstechniek IJzerconstructie Electrotechniek Scheepsbouwkunde Radiotechniek Carrosseriebouw Koeltechniek Meubelmaken Chemie Arch, interieur Typografie Textiel Schoenmaken dipl. A Stofferen Schoenverkoper dipl. D Speciale opleidingen voor: Amateurtekenen Drukwerkontwerpen lllustratieftekenen Reclameontwerpen Natuurtekenen Etaleurs Caricatuurtekenen Decorateurs Portrettekenen Architect interieur Bloem- en Planttek. Schilders Vlakversiering tek. Akte MA; MB; NU Lettertekenen L. O. tekenen Ook opleidingen voor: MULO diploma, Moderne talen en Handelscorr., Boekhouden en MIDDENSTANDSDIPLOMA Prosp., proefles, inl. en advies gratis v mm Soestdijkerstraatw. 10a I I IW\J HILVERSUM !boT Wens inlichtingen over 1I als brief verzenden of op briefkaart plakken) PK-3 Naam i Adres J Plaats Bijsluiten van bon niet verplichtend.) j

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 8