CHANTAGE met dispergontegen tandsteen! WÊÊÊKÊÊÊHM door Hans Verhoeven 17 Dokter Bakker wiebelde langzaam Bakker en begon de wond te verbinden, in zijn bureaustoel op en neer Smit had een aanzienlijke hoeveelheid en keek den man, die voor hem van zijn voormalige zelfverzekerdheid zat, strak aan. verloren. Niettemin kon hij zich in zoo- „Als ik het mis heb, meneer eh. verre geruststellen, dat dokter Bakker Smit, moet u het maar zeggen," zei blijkbaar niet van plan was hem in hij met een effen gezicht, „maar wat koelen bloede te vermoorden, anders ili er van begrijp is, dat u zekere inlich- zou hij niet zooveel zorg aan zijn arm tingen omtrent mij aan de politie zult besteden. Toch wilde hij gaarne precies doorgeven, tenzij ik zoo ongeloofelijk weten hoe hij er voor stond, idioot ben, u voor uw stilzwijgen vijf- „Dokter," zei hij timide, „het spijt honderd gulden te betalen." me, dat ik even driftig werd.' „Goed begrepen, dokter," zei de heer „Smit" tevreden. „En als ik weigert" Dokter Bakker deed net alsof hij het niet had gehoord, toen hij naar de kast liep en in gedachten een klein fleschje „Tja, u weet natuurlijk het- best, wat bekeek, voed voor u is, maar dat zou voor ons De patiënt stond voorzichtig op. allebei beroerd zijn. Luistert u nou „Hiermee is het zeker afgeloopen?" eens" Smit boog zich naar voren waagde hij te zeggen. „De ruil gaat dus „wat beteekenen nou vijfhonderd niet doort" gulden voor u met uw zaak, of praktijk „Voor zoover het uw voorwaarden noemt, u het, geloof ik, is het niet? Voor betreft, gaat do ruil inderdaad niet u is dat bedrag niet meer dan voor mij door," zei dokter Bakker. „Ik overweeg een kwartje. U geeft me een presentje echter een overeenstemming in deze en ik houd m'n mond dicht, snapt u wel?" „Ja, ik snap 't. En als u die vijfhonderd gulden op hebt, komt u terug en wilt meer. Neen, dit is niet de manier, om de zaak op te lossen. U bent hier gekomen, nie mand hoeft- u gezien, ik heb u zelf bin nengelaten, kortom, u zult moeten inzien, dat ik de situatio vol komen beheersch." „Kalm aan, dokter Wat bedoelt u met dien nonsens?" Smit- was opgesprongen en had achter den stoel Langzaam keerde zijn bezinning terug. kwestie op de mijne.' Zijn stem werd hard en wreed, toen hij vervolgde: „U bent minder dan een mensch,meneer Smit, u. bent een schade lijk dier, waarvoor ik maar één nuttig ge bruik weetom mee te experimenteeren. U hebt er waar schijnlijk nog nooit ernstig over nage dacht, hoe dikwijls 't voorkomt, datweten- schappelijk waarde volle proefnemingen worde.n bemoeilijkt door de wet, vooral als de onderzoeker een zoo veilig mogelijke plaats inge- faalt en het slachtoffer er aan ten nomen. onder gaat. Dokter Bakker was rustig blijven zit- De t-ong van den heer Smit plakte ten en schudde glimlachend zijn hoofd, onpleizierig aan zijn verhemelte. „Ik bedoel," zei hij vriendelijk, „dat „Al geruimen tijd, vervolgde de u geen schijn van kans hebt- mijn huis dokter, „bestudeer ik een nieuwe me te verlaten. Als verstandig man moet thode van genezing van kinderverlam- u toch de positie kunnen begrijpen, ming. Tot dusverre is het percentage waarin u zichzelf hebt gebracht- genezingen bedroevend laag, meneer komt met een ultimatum, dat mij geen Smit, maar nu heb ik een serum ont- keus laat. Als ik slechts één oogenbük dekt, waarvan ik aanneem, dat het kon denken, dat- u het bedrag, dat u succes zal hebben, zelfs in de meest vraagt, zoudt aannemen en verder de gevorderde gevallen. Jammer genoeg zaak zoudt vergeten, zou dat natuurlijk heb ik de uitwerking er van nog niet een heel verschil maken, maar. volledig kunnen controleeren. De woorden van den dokter hielden „Als u mij soms als proefkonijn wilt een dreiging in zich, die Smit niet in den gebruiken, dokter, dan zeg ik ronduit wind kon slaan. Ilij- gluurde naar de neen," zei Smit. kast naast den haard; vermoedelijk was „Kalm, kalm,' hernam de doktei die propvol met allerlei geheimzinnige sussend, als sprak hij tot een klem instrumenten, en de man, die tegenover kind, „ik heb reden om aan te nemen, hem doodrustig op zijn stoel zat-, wist dat uw zienswijze geheel anders zal er stellig mee om te gaan. worden, als u alle feiten kent. Smit's herinnering omtrent wat in de „Nooit," schreeuwde Smit, „en volgende paar minuten gebeurde, was knoop dit, in uw oor: als ik hier van- slechts vaag. Zijn vuist- schoot uit over avond niet- wegkom, heb ik maatregelen het bureau, maar hij miste en het vol- getroffen, dat een zekere brief morgen gend oogenblik was zijn arm in een bij de politie is." machtigen greep gevangen, waarna hij „U zult niet alleen over een paar met zijn hoofd dof tegen iets aansloeg, minuten vertrekken, maar ik ben er Hij hoorde den dokter nog bewegen, zeker van, dat u morgenvroeg terug veraf leek het hem, en dan verloor hij zult komen, om mij den brief te over liet bewustzijn. handigen, waarmee u zulke booze plan- Langzaam keerde zijn bezinning te- nen hebt.' _g. Met verbaasden blik staarde hij Sim4 a 'v sullig van het bloed, dat uit een diepe open wond aan zijn pols welde, naar een gebroken bloomschaal op het kleed voor hem. Naast hem knielde dokter Smit's oogen gingon in verbazing wijd .Tusschen twee haakjes," informeerde Slot op blz. 20 PRODENT HEERLIJK SCHUIMEND - MAAKT DEN MOND FRISCH EN DE TANDEN PARELBLANK Prodent plus een goede tandenborstel is de ideale combinatie voor Uw tanden en mondverzorging. Deze vermaarde," heerlijk schuimende tandpasta bevat het kostelijke „dispergon", dat tandsteen verwijdert en nieuwe vorming tegengaat. Maar dan ook 's morgens en 's avonds poetsen!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 17