mM KRUSCHEN X CHANTAGE MANNEN - EN OOK VROUWEN Huidverzorging thans in het teeken van vitamine F SU SLIGHT RADIOS SERVICE 20 Duizenden vrouwen, die zich afvragen, wat er toch aan haar teint schort, ont vangen thans antwoord van de weten schap. Vet-arm voedsel heeft een ge brek aan vitamine F teweeg gebracht, en zonder vitamine F verlept de huid. U lijdt toch niet reeds aan de eerste waarschuwende symptomenbrosse nagels, dof wordende haren - Neem tijdig Uw maatregelen. Ga over op Dobbelman's Castella crèmes. Iedere tube bevat 2000 eenheden vitamine F. Zij hergeven de weefsels hun vitaminen- rijkdom, hun jeugd en hun veerkracht! VITAMINE COLD CRÈME VANISHING CRÈME 3.5 cent per tube JEUGD NU TE KOOP Maak je niet zoo bezorgd over je teint. Vitamine F helpt Het Ivkt of je tien jaar jonger bent geworden i Weer zoo'n goed d^q o elmj^n -product! SLOT VAN BLZ. 1 7 dokter Bakker, „hebt u erg veel last van uw arm?" „Nogal," bromde Smit. „Klopt," knikte de dokter tevreden. „Morgen zal de wond gloeien en uw arm zal stijf zijn tot den schouder, misschien zelfs uw nek ook." „Wwwwwat bedoelt u?" stotterde Smit. „Neemt u me niet kwalijk als ik me niet duidelijk genoeg heb uitgedrukt, meneer Smit. Voor ik de wond heb verbonden, heb ik de gelegenheid te baat genomen u te infeeteeren met de bacillen- van kinderverlamming." „Kinderverlamming?" brulde het slachtoffer. „Beteekent dat, dat ik kinderverlamming krijg?" „Precies! Ik kan u voorts nog ter inlichting zeggen, dat or, behalve mijn eigen serum, geen ziekenhuis in het land is, dat u beter kan maken. Het is dus tijdverlies een anderen dokter te raad plegen." Smit probeerde te spreken, maar zijn tong weigerde dienst. „Alles hangt van u af, meneer Smit. Als u morgen met den brief bij me. komt, zal ik terstond, met het genezingsproces beginnen. U kunt natuurlijk naar de politie gaan, maar ik moet u dan ernstig waarschuwen, dat u in dat geval weinig belangstelling meer zult hebben voor den afloop van de zaak. Ik wensch u goedennacht!" f -w V..— De dokter hield dé deur uitnoodigend open. Tegen den tijd, dat Smit zijn bescheiden kamer bereikte, had den de pijnlijke scheuten in zijn arm allen twijfel aan de juistheid van de woorden van den dokter weggevaagd, liet was duidelijk, dat zijn eenige kans lag in toe te geven en to vertrouwen, dat de dokter hom inderdaad zijn gezond heid zou kunnen teruggeven. Zonder zich van zijn kleeren te ont doen gooide hij zich op bed en lag den neheelen nacht met wijdopen oogen van angst te staren in een toekomst vol versclirikking. Naarmate de pijn in hevigheid toenam, vervloekte hij zijn dwaasheid, om aan de affaire te begin nen. Hij verlangde hartstochtelijk naar het daglicht, dat hem gelegenheid zou bieden naar den dokter te rennen en hem te smeeken van de martelende pijn t.e worden verlost. Even zeven uur drukte hij al op de bel van dokter Bakker's huis en hij hield zoo lang vol, tot een slaperige meid opendeed. „Ik wil direct den dokter spreken. Het is dringend, 'n kwestie van leven cn dood. Zeg hem, dat Smit er is." „Kom er dan maar in, dan zal ik zien of hij al wakker is," zei de meid, onwille keurig beïnvloed door zijn verbonden hand. Hij duwde ha ut opzij en trad de wa chtkamer binnen, waar hij ongeduldig heen en weer bleef loopen, terwijl hij telkens zijn gezwollen arm betastte. Smit's zenuwen waren tot het ..uiterste gespannen, doch de dokter liet hem een uur wachten, alvorens hij hem bij zich riep. „Vlug, dokter! Het heeft me te Hij stak een lucifer aan pakken," bracht hij uit, terwijl hij een vuile envelop op tafel wierp. Zonder hem aan te zien, pakte dokter Bakker de envelop op en keek naar don inhoud. Hij stak een lucifer aan, hield die bij het papier en wierp ten slotte de asch in den haard. „Gelukkig, dat u den brief held ge vonden, meneer Smit. Had iemand anders dien in handen gekregen, dan zou ik er misschien nog last mee hebben gekregen." „Last?" schreeuwde Smit, „levens lang had u gekregen 1 Maar hoe zit het nu met de behandeling? Ik heb van pijn geen oog dichtgedaan vannacht." De dokter deed alsóf hij het niet hoorde. „U hebt dien brief zeker tusschen de vuilnis gevonden?-Op welke manier hebt u dien eigenlijk met mij in verband ge bracht? Hij was ongeteekend." „Toevallig liep ik achter uw huis langs, toen de brief door een windvlaag uit den vuilnisbak pardoes in m'n handen vloog. Ik las 'm en dacht, dat u het beslist op prijs zou stellen 'm terug te krijgen. Maar waar blijft u met uw tegen- middel? Doet u er nog eens wat aan of laat u me aan m'n lot over?" Zijn stern sloeg van angst over. De dokter glimlachte fijntjes. Hij wikkelde het verband af en keek ernstig naar de wond. „Ziet er goed uit," zei hij. Zich daarop weer tot zijn patiënt wendend, vervolgde hij: „Ik geloof niet, dal het kwaad kan, als ik u zeg, dat ik niets in de wond heb ge bracht, dat tot kin derverlamming zou kunnen leiden. Ik kan u beter uitvoerig vertellen,hoede zaak in elkaar zit, al was het alleen maar om te voorkomen, dat. u me ooit weer zult. lastig vallen." Een sigaret opstekend, blies de dok ter nadenkend 'n rookwolk de kamer in. „Die briefdien u voor zoo compromit- teerend hield, werd geschreven als deel van een verhaal, dat ik voor tijdpas- seering maakte, toen ik me nog pas had gevestigd. Een paar dagen geleden vond ik het manuscript tusschen oude papieren en gooide het in de prullen mand. Uw zwak verstand concludeerde, dat ik aan een misdaad schuldig was. Ik realiseerde, mij evenwel, dat. open baarmaking van den brief in ieder geval een hoop narigheid met zich zou mee brengen. Niemand anders dan een dwaas zou kunnen veronderstellen, dat een dokter, die zoo juist een belangrijk experiment heeft uitgevoerd, zijn pa tiënt zoo maar zou laten vertrekken, waardoor hij niet in de gelegenheid zou zijn de reacties van het, proefkonijn volledig te volgen. U bent er prachtig ingevlogen. Alles wat u scheelt, is, dal de wond abnormaal pijn heeft gedaan, doordat ik het verband te strak heb ge logd." „Dus dan heb ik geen kinderverlam ming," sputterde de heer Smit, veront waardigd. Dokter Bakker opende de deur. „Neen!" zei hij, „maak, dat je weg komt! (Illustraties 13. ten Hove) die de veertig zijn gepasseerd en lijden aan Bheumatische pijnen, moeten noodig maatregelen nemen, 0111 te voorkomen, dat ze de dupe worden van.hun leeftijd. Want met de jaren verslappen de bloed zuiverende organen, vhrzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiverheden vormen in het bloed, en die hoopen zich op; men gaat zich onbehaaglijk voelen, niet fit meer, vaak met een ongezond paf ferig gevoel en neiging tot cor pulentie. Zulke menschen moeten Kruselien Salts nemen. Kruschen houdt de bloedzuiverende organen jong, onzuiverheden in het bloed krijgen geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig en langs natuurlijken weg worden afgevoerd. Niet zonder reden wordt Kruschen over de heele wereld erkend als het middel tegen rheumatische pijnen en als voor behoedmiddel tegen ontijdige ouder domskwaal t jes als corpulentie, trage stoelgang, auto-intoxicatieschijn baar onschuldig in aanvang, maar pijnlijk en sloopend. Daarom, wapen 17 intijds, neem iederen dag de kleine dosis Kruschen het oude beproefde recept sinds 1880. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41 Ongetwijfeld zullen de huisvrouwen, die vroeger geregeld SUNLIGHT ZEEP, RADION, RINSO, LUX, REXONA EN LUX TOILET ZEEP konden betrekken, in deze dagen weieens voor waschproblemen ko men te staan, waarbij deskundig advies zeer welkom zou zijn. Want het linnengoed moet thans lang mee gaan en vereischt dus de grootste zorg. Welnu, wend U met met Uw wasch problemen en moeilijkheden bij het reinigen van Uw huis en vaatwerk tot ons om advies. Wij verstrekken dit geheel kosteloos en bezitten een uitgebreide ervaring op dit gebied. Adresseer Uw brieven:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 20