CJUTECC 4 diLufdj2tf?naardiLLU$ümarf 33 tafellaken ophangen. Intussehen blijf jongen flink. „Ik heb gewacht tot u ik bescheiden op den achtergrond. Ik klaar was. Toen u zei, dat het alleen wil je niet eens vertellen, dat ik Robert ging over de practische plannen, kwam van Westrik gistermorgen wel had ik te voorschijn." kunnen vermoorden, omdat ik zag, dat Aline Houwink bloosde tot over haar je hem groette, en ook niet, dat ik. ooren. Na een oogenblik van stomme „Kunnen we nu niet vast oen nood- verbazing begon Winter te spreken met sein hijsclien?" een stem, waaraan de gewone zelf- „Nee. En ook niet, hoe ik gisteren verzekerde toon ontbrak, zoo wanhopig was, dat jij me negeerde, „Bedoel je," vroeg hij, „dat je dat ik het grootste deel van den nacht geluisterd hebt?" om je hotel liep en naar je licht keek tot De breede glimlach van den jongen het uitging." verdween. „Nietwaar!" „Jaja.mijnheer," stamelde hij. Do woorden kwamen haar over de „Uu. zei. lippen voor ze er erg in had. Daar zij Winter stond op, pakte hem bij zijn niet meer in staat was ze tegen te oor, bracht hem naar don oever en tilde houden, verstrakte haar gezicht zij hem in het bootje, waarin hij naar het bloosde maar Winter ging kalm door, eiland gekomen was. ofschoon ik moet toegeven, dat zijn „Verdwijn," beval hij kortaf, stem af en toe lichtelijk gesmoord werd, Terwijl de jongen grinnikend zijn motor doordat hij ononderbroken zijn boter- op gang bracht, merkte de jonge man, hammen bleef zitten eten. dat Aline hem gebiedend wenkte bij den „Don een of anderen keer zal ik je jongen te blij ven. Hij negeerde den wenk. alles vertellen," beloofde-hij. „En hoe „Schiet op," zei hij tegen den jongen ik jou vergeleek met alle andere meisjes, en de laatste gehoorzaamde haastig, die ik ken en probeerde mijzelf te over- Winter voegde zich somber bij Aline, tuigon, dat jij niet de liefste, de meest somber ging hij zitten, somber staarde aanbeden en de aanbiddelijkste. hij naar den oever van het meer, in de „Dat moet je niet zeggen." verte. Er heerschte een lange stilte, „Dat weet ik wel. Hoe ik niemand nadat hun boot het eiland verlaten liad. anders kon zien dan jou, jouw oogen, Toen begon Aline te spreken, jouw glimlach eet een beetje kip, „Het was dus allemaal een trucje," lieveling, je eet niets en al je heerlijke, zei ze bedachtzaam. „Jij kocht dien zoete.. tot mijn hart bijna brak bij liet jongen om. zoodat hij mijn motor denkbeeld, dat ik je verloren had." onklaar maakte en mij zonder benzine „0, stil toch, stil toch." liet zitten." „Ja, maar den een of anderen keer Haar passagier zuchtte, zal ik je alles zeggen. En ik zal je „Dat deed ik," gaf hij toe. „Ik was vertellen, hoe ik van plan was in het wanhopig. Ik zou het in dezelfde om- stof aan je voeten te vallen, aan je standiglieden weer doen. Maar zooals de lieve kleine voeten, tot je mij vergaf, meeste samenzweerders maakte ik een omdat ik leven zonder jou eenvoudig fatale fout: Ik vergat dien jongen ezel niet aanvaarden kan." den mond te snoeren. Je kunt gerust ge- „Adrialsjeblieftlooven, dat ik hem nog krijg, als wij terug „Neem een paar kersen. En dat jij zijn," voegde hij er wraakgierig aan toe. altijd gelijk hebt en ik altijd ongelijk, Zij antwoordde niet en er viel weer en dat ik niet waard ben met jou op een lange stilte, waarin de duisternis dezelfde aarde te leven en dat mijn lien dicht en troostend omhulde, alsof eenige excuus voor mijn aanwezigheid zij hen gemakkelijker tot elkaar wilde is, dat ik verstandig genoeg ben om je brengen. De „Stormvogel" zoemde wei- te aanbidden." willend op haar weg en naarmate zij haar „0, houd toch op. doel meer naderde werd het hart van ;j0 ja een anderen keer niet nu, Adri Winter zwaarmoediger. Hij had natuurlijk. Probeer intussehen de sar- zijn laatste troef uitgespeeld en het spel dientjes eens. Zij zijn heel goed." verloren. Aline kon veel over het hoofd „Het wordt donker. Ik ben bang." zien, maar zij was er niet het meisje naar „Ik zal een wieg voor je maken in om den man te vergeven, die haar de toppen van de hoornen en die van belachelijk gemaakt had. Alles was voor- beneden af met een touw laten schom- bij. Hij zou den volgenden dag naar de melen. Ik zal je door de zee in slaap laten stad teruggaan en probeeren zich er over- zingen en de morgenster moet een heen te zetten. Toen hoorde hij in de door speciaal lied aan je wijden. En ik zal sterren verlichte duisternis haar stem. een komeet voor je koopen om reizen „Geloof je, dat je Bakker den mond op te maken." kunt stoppen?" vroeg ze aarzelend. „Je beloofde, dat je niet zou. „Ben je daar zeker van?" „Dat doe ik ook niet. Ik maak je niet Oogenblikkelijk verlichtte de zalige het hof. Ik maak alleen maar practische glans der hoop Winter's leven, plannen voor de toekomst." „Absoluut zeker," verklaarde hij „Hallo, mijnheer Winter. Ik heb uw vurig. „Ik beloof je, dat hij nooit een benzine aan boord gebracht." woord zal herhalen van wat ik gezegd Aline's adem stokte, daarna het ze heb, lieveling!" een kreet van vreugde hooren. Winter Hij hoorde een tevreden zucht. Toen draaide zich om en bekeek met strenge begon ze weer te spreken, met een stem afkeuring in zijn blik don grijzenden zoo zacht, dat hij voorover moest leunen jongeling achter hem. om haar woorden op te vangen. „Vlieg op, Bakker," riep hij nijdig „Als je daar heel zeker van^ bent," uit. „Je bent een uur te vroeg. Ik zei zei ze, „mag mag jé nu verder gaan om acht uur." met mij al de dingen te zeggen, die je „Het is al over acht," verklaarde de op het eiland niet gezegd hebt." PANORAMA. Geïllustreerd weekblad met de bijbladen „Humorist",. „SJors" en „Haken en breien". Verschijnt Donderdags. Hoofdredacteur J. A. M. Douwes, Heemstede. Plaatsvervanger W. N. Stuifbergen. Haarlem. Abonnementsprijs 13 cent per week per kwartaal 1.69, franco per post 1.80 per kwartaal bij vooruitbetaling losse nummers 16 cent. (Prljsverhooging toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder nr. 17796 N.P. d.d. 23 April 1941.) Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot liet bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866, Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946 ROTTERDAM. Provenierssingel 27, Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr:383773. ARNHEM Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VI.ISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. K 1311 Voorbeeld van uilerste nauw keurigheid een klein arm bandhorloge. Zuiver en scherp moei sieeds de constructie- leekening van een zoodanig voorwerp zijn. Fracties van millimeters zijn van doorslaggevende betee- kenis. Voor een dergelijk moeilijk werk gebruikt men CRSTECC. teekenpotlooden. Voor alle doeleinden zijn de AW FABER poilooden copieer-, schrijf-, kleur- en teekenpotlooden bijzonder aan te bevelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23