TraumaPlast Poreus, maar ponder p e I s- Trauma plast de juiste toondpleis ter\ k U) K O tr> <S <S is de pleister stof van Traumapias t. Tezamen met het desinfecteerende gaaskussen als een reinigend filter werkende. Traumaplast sluit de wond tegen verontreiniging af en houdt haar luchtig zoodat zij vlugger geneest. T2 H3 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Carl Blank, Verbandpleisterfabriek. Bonn a. Rh. „Geen pijn waarschuwt U voor den gevaarlijksten vijand Uwer tanden!" Ongemerkt volbrengt tandsteen zijn vernietigend werk. Geen pijn, geen uiterlijk, waarneembaar tee- ken geeft aanleiding om de noodzakelijke tegen - maatregelen te nemen. Hier helpt slechts een tijdig „voorkomen I" Vraagt Uw tand arts en hij zal U bevestigen: Ter bestrijding van tandsteen biedt Solvolith - tandpasta dubbele bescherming 1. Het verwijdert tandaanslag en voorkomt daardoor het ontstaan van tandsteen. 2. Het is samengesteld met na tuurlijk Karlsbader Bronzout. Daardoor wordt het reeds aanwezige tandsteen op gelost. steen. PETER EN VERO m Dp een mooien herfstdag kwam Peter met Greta in Ziiricli aan. In zijn verlangen naar Veronica sloot hij zich inniger hij Greta aan. Hij sprak nooit met haar over Veronica, maar ze voelde dat hij verdriet had en deed haar host om hem op andere gedachten te brengen, wat haar meestal gelukte. Als hij tegen den middag van de repe tities thuiskwam, had Greta reeds de tafel gedekt. Het deed hem goed, zich door haar te laten vertroetelen. ,,Je zorgt voor me als een moeder," zei hij op een keer. „Je bent zoo lief voor me." „Het is zoo gemakkelijk om lief te zijn als je van iemand houdt, Peter. Ben je blij, dat ik bij je ben?" „Dat weet je toch wel, Greta." „Vertel me eens, Peter, of je mij zou kunnen missen?" Hij keek haar aan en schudde het hoofd. „Nee, dat kan ik niet meer. Ik heb je noodig, Greta." Op een dag kwam Peter vroeger dan gewoonlijk thuis. Greta had nog niet op hem gerekend. Ze zat op de veranda en was verdieptin de krant. Toen ze hem hoorde aankomen, stopte ze het blad snel weg. Hij begroette haar vriendelijk en ver klaarde: „De repetities waren vandaag eerder afgeloopen, daarom ben ik zoo vroeg. Kan ik wat te eten krijgen, Greta, ik heb honger." „Direct, Peter." Ze wilde haastig de kamer verlaten toen hij zei: „Laat de krant hier, Greta. Staat er iets in óver de voorstelling van gisteren?" Greta werd rood. „Ja. dat wil zeggennee, er staat eigenlijk niets bijzonders in." „Nou," zei hij lachend, „geef eens hier. Wat heb je toch?" Hij ging naar haar toe. „Nee, Peter, lees de krant alsjeblieft niet. Vraag me niet waarom." Toen Peter er echter op stond, de krant te lezen, gaf ze hem eindelijk het blad en wees hem zelfs liet bedoelde artikel. Peter las: STKOOPERIJ In het jachtgebied tusschen de Zanglerplatte en de Greindl-alm kwam het op den avond van den löden September tot een treffen tusschen twee jachtopzieners en een strooper, waarbij de jachtopziener Andreas Hierlinger door een schot in de borst zwaar gewond werd. De strooper nam de vlucht, doch kon, daar hij door een schampschot getroffen was, wor den ingehaald en gegrepen. Bij zijn arrestatie bleek dat deze strooper, die reeds den geheelen zomer de om geving onveilig had gemaakt, geen man was, doch de twintigjarige boerendochter Veronica Büchler uit Bürglén, die op de Biichleralm in de buurt van de Zanglerplatte woonde. De arrestante werd voorloopig naar de gevangenis te Altdorf over gebracht. Naar wij vernemen is de toestand van den jachtopziener An dreas Hierlinger gunstig en bestaat hoop op volledig herstel. Peter bleef uiterlijk kalm, want hij kon liet. nog niet vatten. ITij legde de krant neer en liep langzaam de kamers op en neer. „Daarom wilde je me dus de krant niet geven?" vroeg hij plotseling, voor Greta stilstaande. „Zou het niet beter zijn geweest, Peter, als je het niet geweten had? Je moet vanavond immers optreden." „Och, onzin! Dat laat ik in de gar derobe. Mijn zorgen neem ik niet mee op het tooneel. Veronica had dit natuurlijk niet mogen doen. Maar het is ook ge deeltelijk mijn schuld. Als ik bij haar was gebleven, zou het niet gebeurd zijn. Als de zaak voorkomt, zullen we er beiden heengaan." Met die woorden ging Peter naar bui ten. Eerst liep hij wat in den tuin, daarop ging hij naar zijn kamer en haalde uit de schrijfmap Veronica's portret. Langen tijd staarde hij naar het mooie, smalle gezicht. Hij zag haar groot en slank voor zich staan in haar volle pracht. Op dat oogenblik besefte hij, dat zijn liefde voor Veronica onsterfelijk was. Ik moet naar haar toe, besloot hij plotseling. Voordat Peter dien avond het tooneel betrad, was hij vast besloten Veronica na het einde van haar straftijd tot. zich te nemen. ACHTSTE HOOFDSTUK De rechter van instructie had niet veel moeite met Veronica Büchler. want ze loochende haar schuld niet. .Ta, ze had al twee zomers gestroopt. Hoe ze er toe gekomen was? Dat was zoo vanzelf gegaan. Ze had gevolg gege ven aan een innerlijken drang. Ja zeker, ze begreep volkomen, dat zij zich straf baar had gemaakt, maar ze was nn immers hier om gestraft te worden en voor haar daden te boeten. Tot zoover was de rechter tevreden. Maar hij vroeg verder. „Iemand moet je geholpen hebben. Of wil je beweren, dat je het wild zelf hebt ontweid?" Hierop weigerde Veronica te ant woorden. „Aan wie heb je het wild dan ver kocht?" „Ik heb het niet verkocht!" „Er is echter nooit een stuk gevon den. Alleen de ingewanden. Je moet toch weten, wie den buit heeft weggehaald." „Nee." Toen werd de rechter kwaad en liet Veronica naar haar cel terug brengen Soms kreeg ze bezoek. De pastoo7' kwam en bleef een uur lang bij haar. De Bergboor kwam met zijn vrouw. Moeder huilde den boelen tijd en vader was zeer zwijgzaam. En op een keer ver scheen tot Veronica's groote verbazing VVastl Reitenberger. „Ik moest aardappels naar Altdorf brengen," zei hij, „en toen dacht ik zoo. dat je het misschien prettig zou vinden als" ik je kwam opzoeken om te zeggen, dat ik liet je keelemaal niet kwalijk neem." „Vinden ze bet erg slecht van me?" vroeg zé. „Niet zoo erg. Ze moesten het ook eens wagen wat van je te zeggen. Ik zou voor je opkomen, Veronica." Veronica was geroerd. Tranen stonden in haar oogen. „Ik dank je hartelijk, Wastl. En je bent dus niet meer boos o]) me. Ik kon niet anders handelen, weet je. Geloof me, het is beter zoo." „Ja zeker." Wastl streek onhandig

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24