SOLIDOX STAAT IN UW KOOKBOEK 99CilVit f WAT VERBERGEN DIE WITTE MASKERS? Sen Sait/e Steppr /aneA/een acSéee mooie, wt//e Jane/en/ tegen tandsteen 26 cALVÉ-WIt veredeld ^HUIMGEVEND ^EI-POE Of" AI langen tijd werd er gezocht naar een schuimvormend product, dat de plaats van kip-eiwit zou kunnen innemen. Dit is nu gevonden: Calvé-Wit is het nieuwe, schuimvormende product, opgebouwd met melk-eiwitten, dat U tot stevig, vlokkig schuim kunt kloppen. Het heeft de taak van het eiwit in de keu ken overgenomen! U kunt nu weer tal van gerechten luchtig en smakelijk toebereiden. Koop vandaag nog Calvé-Wit en klop prachtig schuim, zooveel U noodig hebt! Met de inhoud van een doosje doet U even veel als anders met 20 kip-eiwitten. In elk doosje tal van recepten. HOE MAAKT U EIWIT SCHUIM ZONDER EIEREN? Neem een diepe, ronde, schoone kom en een eiwitklopper. I Gebruik inplaats van één kip-eiwit één dessertlepel Calvé-Wit (met een mes gladgestreken) op ruim twee dessertlepels water. Laat dit mengsel 10 min. staan en klop bet daarna tot een ste vig, vlokkig schuim. Calvé-Wit iets langer kloppen dan kip-eiwit. VOLG DE GEBRUIKSAANWIJZING NAUWKEURIG, DAN BENT U ZEKER VAN EEN FRAAI RESULTAAT. NEEM DAN CALVÉ WIT Aan den voorkant wit. aan den achterkant aan- getast door tandsteen Gewone tube Extra groote tube 65 Ct. 35 Ct. De tandarts toonde het aan met zijn tandspiegel. Wie had dat ooit gedachtMenige vrouw zou jaloersch zijn op zulke parelwitte tanden en nu blijkt, dat het niets dan schijn is. Achter het wit van de tanden verbergt zich een harde laag tandsteen, waardoor de tanden op den duur gaan los staan en ten slotte uitvallen. Wie vreest dit gevaar niet? Er is iets tegen te doen: geregeld poetsen met Solidox (Ned. Octr. 19178), het eenige Nederlandsche tandpasta, dat Sulforicinoleaat bevat en daardoor tandsteen verwijdert en voorkomt op volkomen veilige wijze. Poets Uw tanden tweemaal daags met Solidox en ga elk halfjaar naar den tandarts. Dan blijven Uw tanden wit, gezond en vrij van tandsteen. „En toch geloof ik 't niet, Veronica." Toen was de tijd om en de bewaakster verzocht hem heen te gaan. Hij kreeg 'n brok in de koel toen hij Veronica tusschen ile tralies door do hand reikte. Slap lag die in de zijne. Daarop wendde zij zich om en verdween in de donkere gang. De eerste weken was Peter diep onder den indruk. Greta verdroeg geduldig zijn stemmingen on steunde hem in zijn werk. Zo reisden van de eene stad naar do andore en de naam van Peter Marcus werd in heel Europa beroemd. Greta voerde zijn correspondentie, zocht treinen op en regelde allo zakelijke aangelegenheden. In het voorjaar bezochten ze Italië. Gedurende de laatste dagen van hun verblijf in Venetië maakten Peter en Greta een uitstapje naar het Lido. Ze zaten tegenover elkaar in de gondel. Greta liet het hoofd op do hand rusten en staarde peinzend in het water. Toen Peter haar zoo zag, drong het tot hem door, dat de verhouding tusschen hem en Greta anders was geworden. Hij was eerlijk genoeg te bekennen, dat de schuld bij hom lag. Had hij den laatsten tijd ooit aandacht aan haar geschonken? Hij schaamde zich, nu hij eensklaps de sporen van verdriet op haar gezicht bespeurde. Mijn schuld, dacht hij, en in een opwelling van berouw greep hij haar hand. „Greta.je moet.ik bedoel. kun je mij vergeven? Ik ben de laatste maanden erg onaardig tegen je geweest. Ik zie het nu in.en het zal niet meer gebeuren, Greta. Jij mag er niet onder lijden dat een ander me vergoten heeft. Het moet een leugen wezen, want men kan niet vergeten, wat is vastgeworteld in ons hart. Omdat jij bij me bent, gelooft ze dat er voor haar geen plaats meer is. Maar ik kan jou toch niet weg zonden. Ik heb je toch noodig. Al wat ik nu ben, heb ik aan jou te danken. En al wat je uit mij hebt gemaakt, behoort jou toe Ze gevoelde zich trotsch en verheugd. Het was een groote voldoening voor haar, te weten dat hij haar noodig had. Maar toen hun blikken elkaar ontmoet ten, stond in beider oogen de naam Veronica te lezen. Die stond tusschen hen en duldde niet, dat hun harten el kander vonden. Van Venetië trokken ze naar Neder land en keerden vandaar door Duitsch- land naar Zwitserland terug. Hier nam Peter vacantie. Greta verheugde zich or op, Peter eindelijk weer eens voor zich alleen te hebben. Zoolang ze op reis waren, behoorde hij immers niet aan haar, maar aan de duizenden, voor wie hij zong. Het was zomer en in Greta's tuin bloeiden de rozen. lederen morgen gin gen ze zwemmen in het meertje achter het huis. Soms was Greta al lang voor hem in den tuin en voerde de vogels. „Langslaper," plaagde ze dan en lachte helder. Ja, ze kon nu weer lachen en op haar wangen was de blos teruggekeerd. Na het bad ontbeten ze op het terras. Op een goeden morgen zei Peter opeens „Morgen ga ik naar Altdorf, Greta, en als ik terugkom breng ik Veronica mee." Greta schrok zoo, dat het kopje uit haar handen gleed en op den vloer in scherven viel. In haar oogen kwam de verdrietige uitdrukking, die Peter zoo goed kende. „Waarom schrik je zoo? Heb je er dan nooit aan gedacht dat we op 'n keer met ons drieën zouden zijn?" „Nee." „Ben je bang voor Veronica?" „Nee. Maar ik weet niet hoe het zijn zal met ons drieën." „Jullie zullen als zusters zijn," ant woordde hij. „Het is nu eenmaal zoo, dat ik jullie allebei noodig heb in mijn loven. Dat begrijp je toch, Greta?" „Ja," zei ze zachtjes. Haar gezichtje was bleek geworden en ze waagde het niet, hem aan te zien. Den volgenden morgen ging Peter op reis. Greta bracht hem naar het station. Peter kuste haar tot afscheid en keek haar toen heel verwonderd aan. „Bon je ziek, Greta? Je beeft." Ze dwong zich tot een lachje. „Nee, Peter, er mankeert me niets. Wanneer kom je terug?" „Ik denk over een week, omdat ik ook nog een paar dagen naar Bürglen wil. Ik zal je nog wel precies schrijven wanneer we komen." De trein zette zich in beweging. Tranen rolden langs Greta's wangen. Haar besluit was genomen. Ze zou uit Bazel vertrekken vóór Peter mot Veronica terugkwam. Ze kon onmogelijk met hen samen zijn. Peter begreep niet, hoeveel ze van hem hield, anders zou hij het niet van haar verlangen. Peter had met de gevangenisautori teiten voeling gehouden en wist precies wanneer Veronica zou worden vrijge laten. Hij wachtte voor de gevangenis. Ieder oogenhlik kon ze uit de poort komen. Peter was tegenover het gebouw in een portiek gaan staan, opdat zo hom niet aanstonds zou zien. Hij wilde haar verrassen. Ineens zou hij voor haar staan en haar hand vatten. Daar kwam een boerenwagen om den hoek. Op den bok zat breeduit Wastl Reitenberger. Het was Peter of hij een koude douche kreeg. Hoe kwam Reitenberger er toe, Veronica af te halen? Vaag herinnerde Peter zich, van Veronica gehoord to hebben, dat Reitenberger haar ten huwelijk had gevraagd en was afge wezen. Terwijl hij nog overlegde wat hij zou doen, kwam Veronica naar buiten, ging regelrecht naar den wagen toe en reikte Wastl de hand. Peter verschool zich dieper in de portiek. Hij kon niet verstaan wat ze tegen Reitenberger zei, hij zag alleen het bleeke, mager geworden gezichtje, waarin de oogen koortsachtig glansden. Zij nam naast Reitenberger plaats en de schimmel trok aan. Peter wilde toesnellen om den wagen tegen te houden, maar liij kon geen voet verzetten. Juist wendde Veronica het hoofd, om een laatsten blik te werpen op het gebouw waarin ze zooveel maan den van haar leven had doorgebracht. Ze zag Peter staan. Een oogenblik leek het of zij hem wilde groeten, toen keerde zij zich haastig om. Peter wist later zelf niet hoe lang hij daar had gestaan. Ondanks de felle zon had hij het koud; hij zette zijn kraag op en begon doelloos door de straten te dolen. Hij bemerkte niet, dat de zon zich verschool achter dikke wolken, hij hoorde niet het rommelen van den donder en pas toen de eerste regendruppels op zijn gezicht spatten, kwam hij tot zichzelf en ontdekte dat hij den halven dag als een gek had rond- IIij ging het eerste het beste café binnen en bestelde koffie en bier en nog eens koffie. Langzamerhand begon de gelagkamer zich te vullen en opeens stond boer Anger voor hem. „Ben jij het werkelijk, Peter? Ik had je haast niet herkend. Blij je te zien, Peter! Is die stoel vrij?" Peter knikte zwijgend, nij was veel liever alleen gebleven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 26