El-GOMDi& VOOR SCHOOMHEID EM CHARfüE per flacon fl 1.10 in alle apotheken „Op weg naar Bürglen?" vroeg Anger. „Nee, ik hen enkel op de doorreis hier." „Ja, ja, ik snap hot. Je zult geen tijd hebben. Zeg eens, we hebben je laatst door de radio gehoord! Ver duiveld, wat kun jij zingen! Het was propvol bij den Neuwirt. Ja, en de- meester heeft twee gramofoonplaten, die je gezongen hebt. Die laat hij eiken dag eon paar maal spelen." Peter glim lachte gedwongen. „Ja, in Bürglen zijn ze allemachtig trotsch op je," vervolgde Anger. „Je-hebt het dan ook ver ge bracht. We praten nog vaak over je, hoe je knecht- bij me was en 's morgens voor dag en dauw al in den stal hep te zingen." „Ja, dat was een heerlijke tijd," zei Poter zacht. „Je hebt het nu immers beter. Ik geloof niet, dat je met een van ons zou willen ruilen." „Och, denk je heusch, dat mijn baantje altijd zoo heerlijk is? Ik had vaak genoeg heimwee en zou soms wat graag weer 'n half uur achter den ploeg hebben geloopen." Hij bedekte het gelaat met de handen. „Je hebt zeker al gehoord, dat Vero nica gaat trouwen met Wastl Reiten- berger?" vroeg Anger even later. Het -duurde een oogenblik voor de beteekenis van zijn woorden tot Peter was doorgedrongen. Nog klemde hij zich aan een stroohalm vast. Hij vroeg: „Zijn dat geen kletspraatjes?" „Nee, dat is wel waar. De metselaars en timmerlui zijn al weken bezig op de Reitenbergerhoeve, Hij laat alles ver bouwen en de Bergboer heeft de meubels al besteld. Vandaag warem pel, daar valt me net invandaag komt ze vrij en Reitenberger zal haar wel Anger zweeg plotseling verschrikt en staarde Peter aan, die doodsbleek was geworden. „Ach ja," meende Anger, „dat had ik eigenlijk niet moeten zeg gen. Ik denk er nu pas aan, dat jij en Veronica vroeger. Peter hief 't hoofd op. „Dat is al lang voorbij." Hij keek op zijn polshorloge. Het was acht uur. Buiten kletterde nog steeds de regen. Niettemin betaalde Peter zijn vertering en nam afscheid van boer Anger. „Ik heb nog een af spraak. Het beste, Anger, en doe ze thuis de groeten van mij." Hjj stond buiten. Met den bood in het gezicht liep hij door den regen. Nog wist, bij niet wat hij zou doen. Er ging nog wol een trein naar Bazel terug. Maar hij wilde ook graag naar Bürglen gaan om nog één keer met Veronica te spreken. Ten slotte kwam hij in een kroeg terecht, waar hij zich op een stoel liet vallen, zonder zijn druipnatte jas uit te trekken. Eerst nu voelde hij hoe uit geput hij was. Hij bestelde bier en dronk het eene glas na het andere. Dat deed goed. De kwellende pijn in zijn borst verminderde en zijn gedachten gingen trager. Een aangename loomheid en onverschilligheid maakten zich van hem meester. Eerst uren later ging hij heen. De regen had opgehouden en hoog boven de daken glansden de sterren. Peter sloeg den weg naar het station in. Het was drie uur in den morgen. Om zes uur ging de eerste sneltrein naar Bazel. De morgenkoelte deed heni goed en langzamerhand werd zijn hoofd weer helder. Wat, is er eigenlijk gisteren allemaal gebeurd? vroeg hij zich af. 's Morgens heb je voor de gevangenis gewacht. Je hebt Veronica gezien en zij jou. Maar ze hoeft, geen woord tegen je gezegd. Nee, het is niet bij haar op gekomen om van den wagen te springen in je uitgestrekte armen. Dat, zou ook niet gaan, aangezien zo met een ander wil trouwen. Juist, dat heeft Anger verteld. En dat is geen kletskous, dus moot het, wel waar zijn. Toevallig keek Peter in een venster ruit en schrok van zijn bleek, vertrok ken gezicht. Ik moet wat slapen, dacht hij, veel slapen en niet meer aan Vero nica denken. Zijn besluit was genomen. Hij ging niet naar Bürglen. In den trein trof hij een leegen coupé en kon wat slapen. In Bazel aan gekomen, begaf hij zich naar Greta's woning. Toen hij daar aankwam, stond de auto voor de deur en de tuinman was juist bezig, een paar koffers vast te binden. Zonder iets te vTagen, ging Peter naar binnen en kwam op de trap Greta tegen, gekleed om uit te gaan. „Peter? Jij?" „Schrik je daarvan?" Hij lachte bitter. „Zie ik er zoo angstaanjagend uit? Maar ik zie, dat je wilt uitgaan. Baat ik je niet ophouden. Ik wacht wol tot je terugkomt." „Nee, dat is. kom mee naar bin nen, Peter." Ze ging hem voor en vroeg over haar schouder: „Ben je alleen teruggekomen, Peter?" „Ja." Hij volgde haar naar de woonkamer en toen ze hij het volle licht zijn gezicht zag, schrok ze werkelijk. Er moest iets vreeselijks gebeurd zijn! Haastig greep zij zijn hand. „Is je iets overkomen, Peter? Vertel het me maar. Mij kun je gerust alles zeggen." „Er is niet, veel te vertellen." nij liep onrustig heen en weer. „Het is uit met Veronica. Ze trouwt met een—ander. Maar ze kan onmogelijk van hem hou den, want ik weet zeker, dat ze van mij hield. Laten we er verder niet meer over spreken, Greta! Ik heb alleen maar behoefte aan rust en slaap. Vannacht heb ik me bedronken. Maar dat helpt allemaal niets. Ik moet zien, dat ik er doorheen kom." Hij bleef voor haar staan en streelde haar lokken. „Ik heb jou immers nog, Greta. Ik weet, dat jij me nooit zult, verlaten. En nu.... zou ik misschien op den divan wat, mogen slapen? Dan kun jij intusschen je bood schappen doen of waar je hoen wilde. Morgen gaan we samen op reis, het kan me niet schelen waarheen, als het, er maar rustig en eenzaam is. Wil je, Greta?" Ze knikte. Spreken kon ze niet, liet kwam alles te onverwacht. Daarop ging ze naar buiten en gaf den tuinman opdracht, de koffers weer naar boven te brengen, de reis ging niet door. Toen ze een poosje later weer in de kamer kwam, lag Peter in diepen slaap. Heel behoedzaam dekte ze hem toe en beschouwde zijn gelaat. Hij was nog net op tijd gekomen. Een half uur later zou ze weg zijn geweest, want in vele slapelooze nachten was ze tot de slotsom gekomen, dat ze uit Peter's leven moest, verdwijnen. Zonder adres achter te laten zou ze zijn weg gegaan. Den volgenden middag gingen ze op reis. Peter zat achter het stuur. Zijn gezicht, was bleek en strak en hij zag er uit of hij nooit weer zou kunnen lachen. Greta ontstelde bij die gedachte. Tegen den avond waren ze midden in het Oberland. Even voor Interlaken vroeg Peter: „Waar wilde je gisteren eigenlijk heen? Je had je groeten reis koffer in den auto. „Het is misschien heter als je het weet, Peter. Ik wilde weggaan.. ..om je nooif terug te zien." Wordt vervolgd (^^pBiH Nederlandsch Octrooi Nr. 48463. DRP. Glorieus verschijnen Uw haren na zoo'n heerlijke wassching met „EL-GONDA" shampoo. Naast het bijzondere parfum met nieuwe glans en nieuwe veerkracht en nieuw leven Is Uw haar mooi? Met „EL-GONDA" shampoo wordt het mooier! „ECHFA" N.V. - ENSCHEDE - HOLLAND

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27