TOSIYPOMHR ONTVOERING DEN RIST door Hans Verhoeven 11 Het was een schijnbaar volmaakte heelemaal zonder karakter. De gezichten misdaad. Er was geen enkele hadden alle iets van caricaturen weg: aanwijzing, geen enkel spoor, een man met een langen neus, oen vrouw Rosemary Robinson, acht jaar oud, met groote, ronde oogen, een derde tee- had in den tuin gespeeld. Tegen vijf kening van een man met wijduitstaande uur in den namiddag was de meid, die ooren. had opgemerkt, dat een dikke mist uit De politieman wendde zich tot den zee kwam opzetten, met een jasje voor vader. Rosemary den tuin ingegaan. Ze kon „Heeft zij die teekeningen gemaakt?" haar niet vinden, riep, doch ontving „Ja. Ze hield van teckenen. Altijd geen antwoord. Ze zocht overal en toen zag je haar met een potlood of een stuk reeds was er vrees in haar hart geweest krijt in de hand. Ze teekende met haar voor een ongeluk, een misdrijf misschien, vingertje in het stof, overal en alles. Zij ging naar het tuinhek en keek in de Vooral menschen. menschen, die zij straat. Rosemary speelde weliswaar kende of had gezien." nooit alleen op straat, maar wellicht De inspecteur bestudeerde de teeke-" was ze ditmaal. ningen aandachtig. Ze was niet te zien. „De figuren zijn waarachtig te hor- De meid haastte zich naar huis terug kennen." Hij wees er een aan. „Dat bent met de gedachte, dat het kind de achter- u." deur was ingegaan en in haar kamertje De heer Robinson glimlachte. „Ja. zat te spelen. Ook daar geen spoor, Dat ziet u aan den neus. Die vrouw met noch in andere vertrekken. haar grooté oogen is haar moeder. Dit is Doodelijk beangst alarmeerde de het dienstmeisje, dat mijn chauffeur, meid Rosemary's ouders. kenbaar aan zijn hondenooren." Een telefoontje bracht een politie- De speurder knikte. Daarna zei hij inspecteur naar het huis en onmiddellijk „Ik ga weer naar beneden. Het kan werd de geheele machinerie der wet zijn, dat we lang moeten wachten. Het in beweging gesteld. De omgeving werd is misschien gemakkelijker voor u. als zorgvuldig afgezocht, politieauto's en 11 niet te dicht bij de telefoon bent." agenten op motoren zochten verder, Hij begaf zich naar de kamer, waar radio en telex verspreidden het signale- een agent in uniform aan tafel zat met ment van de blonde krullebol Rosemary de telefoon vlak voor hem, gereed om Robinson door het land. elk oogenblik een bericht te ontvangen Haar signalement. Maar dat was dan of te. verzenden. De inspecteur zette zich ook alles. Niemand had de kinder- tegenover hem, plantte zijn ellebogen op roovers gezien, niemand had ook maar tafel en steunde zijn gezicht "met beide het flauwste besef hoe zij er uitzagen, handen. Hij dacht na over alles wat hij De inspecteur bevond zich nu, ver- had gezien en gehoord, alles wat op gezeld door Rosemary's vader, op de zijn bevel werd gedaan of gedaan was. tweede verdieping van het huis. En in Iemand kwam in zijn gezichtskring: het bewustzijn van den speurder kwam het dienstmeisje, een zielige figuur, die, steeds sterker het feit zich opdringen, met een stofdoek in de hand, de •lat er niets was om op af te gaan. meubelen ging afnemen, trachtend Absoluut niets. bezig te blijven, om haar geest zooveel En de tijd drong. Want, met eiken mogelijk t.e verzetten, tik van de klok kwam men dichter Haar verschijnen verbrak den gedach- bij het. fatale oogenblik, dat de bood- tengang van den speurder, die eenigszins schap van de ontvoerders zou komen, ruw beval waarin, met het bevel de politie er „Ga alsjeblieft hier weg! Je stoort me. buiten te 4at,en, zou staan: Als n uw Dat stof afnemen komt later wel!" Doch kind ooit levend terug wilt ziendaarna-, de verslagenheid van hot meisje De wet. zou dan tot nietsdoen zijn opmerkend, zei hij wat vriendelijker: gedoemd, niet. in staat, handelend op te „Weet je wat jij mooi voor me kunt treden, want de vader zou stellig op het, doe.n? Ik heb honger. Heb je niet een bevel van de misdadigers ingaan, de bord soep of zooiets voor me?" vader, die immers zijn kind levend wilde De soep werd gebracht, doch was terughebben. gloeiend, zoodat de detective het dam- Het gezicht, van den speurder stond pende bord opzij schoof en doorging liet strak. Als hij door onvermoeibaar probleem van alle kanten te bezien, zoeken, door geluk, door een wonder, onderwijl verstrooid het raam uit een» op een spoor zou komen, dat spoor starend. zou kunnen volgen, zou kunnen toe- Plotseling schrok hij ophield zijn slaan, voordat de bandieten den brief adem in. Voorover gebogen keek hij konden verzenden, dan zou de vader een strak naar een bepaald punt. Dan kwam veel betere kans hebben zijn kind gezond hij tot actie, greep de telefoon en begon en wel terug te krijgen, dan nadat hij met, scherpe stem te spreken: het bericht zou hebben ontvangen. „Luisteren! Een order voor alle pa- „Dit," zei de vader, „is het kamertje t.rouilleerende agenten en auto's en van Rosemary." speciaal voor de rechercheurs. Telefo- De inspecteur voelde, welk een ge- niseli of mondeling doorgeven, niet weldige inspanning het den vader had per radio! De order is de volgende.. gekost deze mededeeling op vlakken 'Kalm, doch beslist gaf hij het bevel toon te doen. Zij traden het vertrek door, hing vervolgens op en zette zich binnen, alles wees er op, dat het door een in afwachtende houding, klein meisje werd bewoond. De det.ee- De tijd kwam en ging, vloog voorbij, five wandelde langzaam de kamer rond, keer op keer werd gebeld, de frons op iedere bijzonderheid opnemend, en toen het voorhoofd van den inspecteur werd. zag hij de teekeningen. dieper, nog altijd geen resultaat. Teekeningen, ruwe potloodkrabbels Weer ratelde driftig de telefoon, hij van een zestal gezichten, gemaakt door luisterde, ging dan met een ruk rechtop een kind van acht jaar. En toch niet zitten. S/of op b!z. 77 „4711" Tosca poeder is méér dan een bij zonder fijn verdeeld gelaatspoeder. Het com bineert de eigenschappen van een verfijnd gelaatspoeder met de werking van een goed huidverzorgingsmiddel. Ieder poederdeeltje heeft een speciale heilzame kern! Dit fijne poeder „hecht" toch goed en „dekt" prachtig egaal. Er zijn twaalf pastelteere tinten de juiste nuance voor iedere teintAlles met den geur van het wereldberoemde Tosca parfum Voor ieder type de juiste nuance l 4725

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 11