SOLIDOX OITTOERIMG O l>i:\ MIST WEEKTIP VOOR DEN GROENTETUIN iti' nieuwste aanwinst van de ro manserie Avonduur-lectuur Cowboy-mtllioniiair OllOa tube tegen tandsteen t0 V<A«oct _0\W SLOT VAN BLZ. 11 DAT ZIJN NOG EENS WITTE TANDEN! „Vertel op!" Zijn adem ging zwaar van emotie. Dit was het rapport Rechercheur Conroy was een man onder een straatlantaarn gepasseerd. De man had een stoppelbaard en een neerhangend rechtorooglid, waardoor dat oog bijna gesloten was. Conroy volgde den man naar een winkel, waar hij een flesch melk kocht. Vandaar schaduwde hij hem tot hij rechercheur Ivipp zag, wien hij een teeken gaf hem in het oog te houden. Beiden volgden den man in een smal steegje, tot hij bij een huis stilhield en aanbelde. Op dat oogenblik sloegen ze den kerel neer en toen do deur werd geopend, Melden ze de vrouw, die op den drempel verscheen, hun revolvers onder den neus, dron gen naar binnen en vonden Rose mary Robinson in een kamer, onge deerd. Ze zou spoedig thuis worden gebracht. Gedurende de eerste momenten van vilde blijdschap, die volgden, vroeg Rosemary's vader keer op keer: „IToe. hebt u dat toch klaargespeeld? Hoe kwam u er op?'' De detective glimlachte en wees naar het bord met soep. „Ik was van plan die soep naar bin nen te werken, maar ze was 'n beetje te heet, zoodat ik ze opzij schoof. Nu is ze koud, maar met een hord kokend water gaat het ook wel." Verwonderd zei de heer Robinson: „Kokend water? Bedoelt u, dat u iets wilt gebruiken.... soep of koffie?' De inspecteur schudde zijn hoofd „Water moet ik hebben." Hij nam het bord aan, dat het dienst meisje hem bracht, en bleef er een oogenblik mee staan. „Vanmorgen, hoe laat weet ik niet precies, gluurde een man oen man met 'n stoppeligen baard en een neer hangend rechterooglid over het tuinhek. Hij zag Rosemary en zij zag hem. Later gaf zij dat feit op haai eigen wijze weer. Vanavond zag ik hoe zij dat had gedaan, net zooals u allen dat nu ziilt zien." Hij zette het bord op tafel, naast het bord soep, en wuifde met een hand den damp tegen het raam. En op dat ven ster verschenen, eerst flauwtjes, da.11 beter zichtbaar, de lijnen van een ge zicht. De ruwe teekening van een ge zicht, echt kinderwerk, zooals een kind dat meer doet, wanneer de ruiten be slagen zijn. Het gezicht van een man met eén stoppeligen baard en met een zoo neerhangend rechterooglid, dat het oog bijna gesloten was. Onder het ge zicht waren verticale lijntjes get.ee- kend, scherpgepunt als de spijlen van een hek. Een man met een stoppelbaard en een halfgesloten oog, loerend over het tuinhek non De bladgroente van de wintermaanden is de kool. Zooals bekend kunnen boerenkool enspruit- kool den geheelcn wintor buiten blijven staan. In de twee voorgaande strenge winters zijn zeer veel planten ernstig beschadigd, doch de toen geregistreerde temperaturen waren voor ons land buitengewoon laag. Ook de groene-, sa voye- of putjeskool blijft op het veld achter en onder vindt daarvan geen schade. Deze drie soorten eischen dus geen extra-bcschuttingsmaatrcge- len. Anders is 't gesteld met de roode-, gele- savoye- en wittekooldeze moeten in huis wor den bewaard. Aan deze eigenschap dankt een der soorten haar naam, want die staat bekend als de „huisgele". De taaie gele behoeft bij normale, matige vorst, en natuurlijk ook tijdens open weer niet in bescherming te worden ge nomen. Gewoonlijk wordt de witte kool ver werkt tot zuurkool, waardoor het bewarings- vraagstuk komt te vervallen. Zooals reeds is opgemerkt, moet kool in huis worden bewaard, doch niet warm, maar enkel vorstvrij. Een koele zolder of kelder is dus de aangewezen plaats. Is do zolder niet koel, dan wordt de kool spoedig taai en voos, waardoor de smaak niet bepaald aangenaam wordt, terwijl de kan> op verrotten zeer sterk toeneemt. De moening, dat kool moet worden ingekuild, zooals aard appelen en rapen, is een verkeerde. Ook het in den grond graven van de kooien, waarbij de wortels boven den grond moeten uitsteken, is niet. de juiste bewaarmethode. Immers kool rot ontzettend snel, het minste gekneusde plekje kan fatale gevolgen hebben en hoe gemakkelijk wordt de kool bij het ingraven niet beschadigd. Bovendien moet ieder aangetast plekje tijdens de wekelijksche inspectie worden weggesneden, wat bij een ingegraven kool onmogelijk kan gebeuren. Afgezien daarvan is de kans, dat tie kool, ook al is zij niet beschadigd tijdens het inkuilen, in den grond gaat rotten veel grootcr dan bij bewaren in huis. De losse buitenste bladeren worden weggesneden en de enkele harde kooien worden bewaard. Deze worden naast elkaar neergelegd en als de voorraad dit eischt, stapelt men ze op elkaar. Deze me thode is beter dan de kooien op te hangen. Op zich is er niets op tegen, maar de laatstgenoemde methode eischt veel meer werk, ter-wijl het resultaat niet beter is. M. T. STEGEMAN Een prachtige roman van tien hekentien auteur HAROLD BELL WRIGHT De groote praeriën, waarover vroeger de wilde buffels draafden en de ongetemde paar den, vormen den grootschen achtergrond van dezen boeienden en op warmen toon geschre ven Wild-West-roman. De wilde buffels zijn er uitgestorven, maar de ongetemde paarden dra ven er nog in groote kudden rond en voort durend zijn cowboys bezig de vurige en vaak ook kostbare dieren te vangen en te temmen. Terwijl de jongens van de Kruis-Driehoek-farm een aantal wilde paarden aan het afrijden zijn, komt een vreemdeling op het erf gestapt en geeft te kennen, dat hij werk zbekt. Zijn waren naam verzwijgt hij en allen voelen, dat er iets vreemds, iets geheimzinnigs achter zijn höuding steekt. Haast u dit boek te bestellen I De vraag naar de romans van de serie Avonduur- lectuur stijgt iedere week. Prijs IC cent per exemplaar. Verkrijgbaar bij onze kantoren, bezorgers en agenten. Toezending per post geschiedt, alleen na over schrijving van het bedrag verhoogd niet 2% cent. per exemplaar voor portokosten op jiostrekening 11270(1 of na ontvangst van postwissel. teelden Aan den voorkant wit aan den achterkant aan getast door tandsteen Gewone $OL!DQ Extra groote tube 65 Ct. Dit gebit zou volmaakt zijn, als het aan de achterzijde geen ..rookersaanslag" had. De tanden zijn dagelijks goed gepoetst en zien er hagelwit uit, maar alleen aan de voorzijde! De achterzijde is verwaarloosd; hoe zeer, toont de tandarts met zijn tandspiegel aan. Deze donkergekleurde aanslag is vaak het begin van tandsteen vorming. Verwaar loosd tandsteen is vaak zeer hardnekkig. Poets daarom Uw tanden geregeld met Solidox (Ned. Octrooi 19178), het eenige Nederlandsche tandpasta, dat Sulforicinolcaal bevat. Dit heilzame preparaat verwijdert en voorkomt roo kersaanslag en tandsteen op een volkomen onscha delijke manier. De tanden blijven gezond en worden bovendien parelwit. Geef voortaan Uw gebit de ideale verzorging: tweemaal daags poetsen met Solidox en twee maal per jaar naar den tandarts.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 17