VIM SR((((TO(Wf(ffWTO«((((« [{wmvmmmmm Jmi'jKcUiklcctt ■■fth n. W" De door arisen aanbevolen tandpasta bevat 0 0075 °/o organisch jodium, waarvan 0 000035 gr. jodium door het tandvleesch opgenomen en daardoor in de inwendige organen van het lichaam verspreid wordt. Jod'vKaliklccci is een aangenaam schuimende tandpasta van uitstekende kwaliteit (zonder chloorzure calium) met een lekkere Irissche smaak. De uiterst kleine hoeveelheid organisch jodium is voldoende om de mondholte gedurende langen tijd te ontsmetten (wetenschappelijk bewezenen daardoor de tanden zoowel als het tandvleesch voor ontsteking en vooral ook tegen de in de geheele wereld verspreide tandwoll (Paradentose) te beschermen. JccL-JCaliklüca is voorts door artsen erkend als voorbehoedmiddel tegen verkoudheid, aderverkalking (Arteriosklerose) en als stimulans voor alle lichaams functies. Oueisser C Hamburg 19 DepotPharmaceuti- Union, Hilversum P. de Hoogh laan 34 De aangenaam schui mende Gezond heids-Tandpasta. -WBL Heel wat jongens hebben al bemerkt, dat VIM voor vuile handen nog beter is dan zeep. En in de buishouding zijn er tientallen werkjes te vinden, waarbij zeep met succes door VIM kan worden vervangen. Bedenk verder, dat Uw potten en pannen en ander keukengerei thans langer dienst moeten doen. Gebruik dus geen scherpe schuur middelen, die krassen veroorzaken, doch VIM, dat zacht en veilig reinigt. Neem voor potten, pannen, schilderwerk, houtwerk, tegels en vloeren uitsluitend VIM, het „automatische" reinigings middel, in handige strooibussen. Door zijn bijzondere samenstelling oefent VIM een speciale dubbele werking uit, waardoor het snel reinigt zonder iets te beschadigen. HET „automatische' PETER EN VERO REINIGINGSMIDDEL EEN RADIOS FABRIKAAT - OVERAL ZONDER BON VERKRIJGBAAR Beefden zijn handen werkelijk? De wagen slingerde plotseling van rechts naar links. Het volgend oogenhlik had hij den wagen weer in zijn macht. Zonder het hoofd om te wenden, vroeg liij„Waarom wilde je dat doen? Kon je dat dan doen?" „Ik kan met geen woorden zeggen, hoe zwaar het me viel. Maar het andere was onmogelijk. Als je met Veronica was getrouwd, kon ik niet langer hij je zijn gebleven. Dat liad ik niet overleefd!" Nu zag hij haar aan. „Heb je me dan zoo lief, Greta?" „Liever dan mijn leven!" Bijna had hij een troepje ganzen over reden. Aangezien hij al zijn aandacht hij hot sturen noodig had, kon hij verder niet op het onderwerp doorgaan. Maar hij hoorde nog dat „Liever dan mijn leven" in zijn ooren klinken, toen ze in Wildcrswil zaten te dineeren. Ze be sloten, in dit lieflijke dorpje den nacht door te brengen. Na het eten gingen ze een eindje wandelen. Het was een heerlijke avond. Hoog hoven de hehosolite hellingen scheen de maan. En de gletsehers glansden. Ze liepen langs den oever van de ruischende heek. „Laten we even gaan zitten," stelde Peter voor en hij trad op een bank toe, die ter zijde van liet pad tusschen de struiken stond. Hij ging echter zelf niet zitten, liep een paar keer heen en weer en keek toen Greta aan. „Ik wilde je eigeidijk nog wat. vragen, Greta," zei hij eindelijk. Zij hief het hoofd op. „Heb je mij liever dan je leven, Greta?" „Dat heb ik je toch gezegd!" „En heb je het leven lief?" ja!" Peter ging naar haar toe. „Heb je mij gemist toen ik weg was?" Ze vatte zijn handen en trok hem naast zich op de bank. „Toen ik je den eersten keer zag, Peter, voelde ik, dat er iets in me veranderde. Er ontwaakte een liefde in me, die heftiger werd, naarmate je mij koeler behandelde. Ik probeerde je te haten en toen bemerkte ik. dat ik je liefhad. Ik heb me wel honderdmaal afgevraagd, of dit nu de liefde was die het leven zijn zin geeft. Mijn hart gaf hierop klaar en duidelijk liet antwoord. En zoo is het gegaan. Ik leefde naast je, leefde alleen nog voor jou, kreeg je van dag tot dag meer lief en met den dag groeide ook mijn verdriet. Je wist niet, hoe ik leed als je mij van je liefde voor die andere vertelde. Misschien begrijp je nu, dat ik had moeten weggaan als zij gekomen was." Peter wist niet., wat hij moest doen. Hij kon Gre.ta onmogelijk voorliegen. Hij was haar onuitsprekelijk dankbaar, maar liij wist tevens, dat hij Veronica nooit zou kunnen vergeten. Over den straatweg suisde een auto voorhij en het licht der koplampen drong zelfs tot de verborgen bank door en verlichtte een oogenhlik hun bleeke gezichten. Nu eerst ontdekte Peter, dat Greta schreide. „Lieve Greta," zei hij ontroerd, ..huil alsjeblieft niet,. Luister, nu is alles veranderd. Wil je mijn vrouw worden! We kennen elkaar lang genoeg ■li ik heb je vroeger al gezegd, dat ik niet zonder je kan. We kunnen goed met elkaar overweg. Je moet alleen wat geduld met me hebben. Ik weet zeker, dat, ik mettertijd steeds meer van je zal gaan houden." ,.Ik behoef me heuseh niet te heden- ken, Peter. Ik was al gelukkig met je samen te zijn, terwijl jc van een ander hield. En al blijf je van die ander houden, misschien nog heel lang, dan behoef ik nu toch niet meer bang te zijn, dat ik je op een keer zal moeten missen." „Vat het niet te licht op, Greta," zei hij ernstig. „We moeten ons rekenschap geven van wat we doen." Greta borg het hoofd aan zijn borst. „Voor mij bestaan er sinds lang maar twee mogelijkhedenmet jou of alleen!" „Dan is het goed," antwoordde hij zacht en sloeg zijn arm om haar heen. Drie weken later trouwden ze in alle stilte. Professor Littig was een der ge tuigen en met vaste stem sprak Peter voor het altaar het veelbeteekenende „Ja" en was zich daarbij bewust,, dat hem nu de terugkeer tot, den droom zijner jeugd voorgoed was afgesneden. Aangezien Peter naar Bürglen had moeten schrijven om zijn papieren, raakte zijn huwelijk in Bürglen hekend. Veronica, hoorde het echter eerst op den dag, dat zo met, Wastl Reitenberger in ondertrouw ging. Na afloop hiervan gingen ze hij den Neuwirt aan, waar iri de zijkamer voor hen was gedekt. Terwijl ze zaten te wachten op het eten, bladerde Veronica in een geïllustreerd tijdschrift. Plotseling begonnen haar handen te heven en haar blik werd star. Ze had Peter's beeltenis herkend on de vrouw aan zijn zijde moest natuurlijk die Greta zijn, om wie ze zooveel had geleden. De letters dansten haar voor de oogen terwijl ze las: „In Bazel is kort geleden het huwelijk voltrokken van den bekenden tenor Peter Marcus met mejuffrouw Greta Arends". Veronica legde haastig het blad weg, opdat haar bruidegom het, niet zou zien. Reitenberger wist het echter al lang en had liet, alleen verzwegen omdat hij wist, dat Veronica van Peter Marcus had gehouden. Hij voelde ook, dat haar gedachten vaak hij den afwezige toefden en ze had hem eerlijk gezegd: „Als je mij wilt hebben, dan moet je mij nemen zooals ik hen.dan moet je geduld met me hebben. Misschien zal ik nog zooveel van je gaan houden als je verdient. Voorloopig kan ik slechts beloven, dat ik een goede en trouwe vrouw zal zijn." En voorloopig was Reitenberger hier mede tevreden. Over acht dagen zou de bruiloft zijn. Dan zou hij haar naar huis voeren, naar zijn hoeve, en zijn geheele leven zou daardoor een nieuwe beteekenis krijgen. NEGENDE HOOFDSTUK Twee jaren waren verloopen. In die twee jaren zong Peter in alle groote operagebouwen van Europa, maakte een tournee van een half jaar door Amerika en keerde ten slotte naar Bazel terug. Hij had zich niet vergist, toon hij op dien zomeravond aan den voet van den Jungfrau tegen Greta zei: „Ik weet zeker, dat ik steeds meer van je zal gaan houdenHij was gelukkig geworden met Greta, gelukkiger dan hij had dur ven hopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 20