OMZË VOEDING IN OORLOGSTIJD ira®«B6BMgïi De eerste Ilalstersche Accordeonclub onder leiding van den heer E. Eeckhovt heeft het een jarig bestaan gevierd en kan reeds op vele successen terugzien in deze korte bestaansperiode. liet echtpaar J'lange- Verhulst te Wolf aartsdijk vierde op Maan dag 14 October zijn 55-jarige bruiloft. Foto van de nog krasse oudjes. (Foto's Panorama Dellaert) Te Oostburg had de installatie plaats van het bestuur van hel Vrije van Sluis door den toto. Commissaris van de Provincie. Foto van urn. Commissaris en leden van 't voormalige college van Ged. Staten met het dage- lijksche bestuur van den polder. WT5 m Van de gehouden en nog te houden tentoonstellingen in Zeeland onder het motto Goede voeding in dezen tijd", bezochten we de expositie in de keurige landbouwhuishoudschool te Kortgene, waar de burgemeester de tentoonstelling opende. Een foto tijdens de openingstoespraak. Mejuffrouw ten Haaf geeft daarna tijdens het rondleiden van de vele genoodigden uitleg over onze voeding aan de hand van het tentoongestelde en begint bij de voeding van zuigelingen en babi/s. Aan de in den handel zijnde surrogaten werd een afzonderlijke afdeeling gewijd en den belang stellenden kleurige „thee" getoond, die getrokken werd van allerlei bestandaeélen behalve van thee, „koffie", die er uitzag als koffie, moor geen koffie was, en heerlijk geurende biefstuk van bruine boonen Op initiatief van de Commissie in zake huishoudelijke voor lichting en gezinsleiding te Den Haag en op veTzoek van den wn. Commissaris der provincie, worden in Zeeland op verschillende plaatsen thans tentoonstellingen georganiseerd onder het motto „Goede voeding in dezen tijd". Hierbij wordt vooral de aandacht gevraagd voor het samenstellen van maaltijden, die de noodige vitami nen, vetten, koolhydraten en ei witten bevatten. We kunnen op deze tentoonstelling ook zien, hoe vele levensmiddelen, die thans niet of in onvoldoende mate te krijgen zijn, door even goede producten, die volop vooradig zijn, kunnen worden vervangen. Door een deskundige bereiding behoeven dan ook verschillende vervangings middelen de voeding niet te scha den. Werkelijk voor dezen tijd een buitengewoon leerzame ten toonstelling, waarvan nog vele inwoners zullen kunnen profiteeren want de tentoonstellingen worden gehouden op Walcheren, Zuid- Beveland, Tholen en Noord-Beve- laud, in Westelijk en Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Indien een lokaal beschikbaar is, komt ook Schouwen aan de beurt, zoodat de geheele Zeeuwsche bevolking in de gelegenheid wordt gesteld deze nut tige tentoonstelling te bezoeken on er de noodige kennis op te doen omtrent onze voeding in oorlogstijd. (Foto's Panorama-Dellaert) hu ten slotte maakten ue nog kennis met een maaltijdenkompas, dat aangaf wat goede en wat minder goed samengestelde maal tijden waren. LinksDe afdeeling vitaminen nam niet de minste plaats in op de tentoonstelling. Er bleken nog heel wat producten te be staan, die ons de noodige vitaminen kunnen leveren. Mej. ten Haaf toonde dal aan, met betrekking tot vitamine A, B, C en D. Ook werd aandacht gevraagd voor het eco nomisch koken, sto ken en verlichten, nu ook kolen en zoodoende gas en electrieiteit schaarseher werden toebedeeld. Daarbij werd vooral op de voordeelen gewezen van theemuts en hooikist.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13