Mierlo's standaard molen hersteld Feest in het dorp! Schoolkinderen zongen opgewekt hun molenliedjes. De molen werd in den wind gekruid. (Foto's Panorama-De Jong) Aardige boerinnen en boertjes in Brabantsche kleeder dracht op het molenfeest te Mierlo. Oud van dagen, maar niet verslagen", zoo leest men o.m. op den gedenksteen, die op Miorlo's gerestaureerden molen werd aangebracht. En verder staat daarop vermeld: „Hersteld in het jaar 1941, door de Gebrs. Adriaans, onder leiding van Chr. van Bussel, te Weert. Weder in bedrijf gesteld door den mulder A. W. F. Branten en diens zoon op 4 Oct. 1941." Ten slotte wordt nog gememoreerd, dat velen hun medewerking tot de restauratie verleenden en dat het nageslacht dit dankbaar zal gedenken. JDe inbedrijfstelling van den herstelden standaard molen, die driehonderd jaar oud is, werd met oenige feestelijkheden gevierd. Men had den molen aardig versierd en zelfs een eerepoort erbij opgericht. Groot en opgewekt was de belangstelling voor deze gebeurtenis en de molen, die grondig werd gerestaureerd en van stroomlijn- wieken voorzien, volgens het bekende systeem Van Bussel, stond fier en fraai te midden van het feest- gedruisch. Onder de vele genoodigden waren ook bestuurs leden der vereeniging „De Hollandsche Molen", die met hun aanwezigheid het molenfestijn opluisterden. Men zag er voorts aardige Brabantsche boeren en boerinnetjes in kleurige kleederdracht, de laatsten met haar prachtige mutsen op van kant en lint en hun kraakschoone schorten voor. Een koor van kinderen zong Hollandsche molen liedjes en maakte het feest nog aantrekkelijker met zijn fiisschen zang. De herstelde standaardmolen van Mierlo, die aardig was versierd en waarbij men zelfs 'n eerepoort had opgericht. Jhr. van llijckevorsel, de molendeslcundige, verklaart den tekst op den gedenksteen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 16